Skocz do zawartości

Czy wizerunek kobiet powinien widnieć na banknotach?


Fit Daria

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.nazmiany.pl/?utm_campaign=NaZmiany&utm_content=banknot&userId=0&affId=4157440&utm_source=wp.pl&utm_medium=display&utm_term=banknot_display&utm_id=wp.pl_display

 

Mnie osobiście pomysł bardzo podoba, nawet pomyślę o koncie w tym banku :)

 

@lxdead Dlaczego Cię to tak bulwersuje? Czemu denerwuje Cię postęp? 

 

To naturalne, że w w XXI wieku będą takie zmiany. Kobiety zostają głowami państw, laureatkami nagrody Nobla, naukowczyniami, prezeskami koncernów. Czemu dziwi pomysł, by były również na banknotach? 

Ja się podpisuje rękami i nogami. 

 

Napiszcie czy uważacie, że tak lub nie, a jeśli nie to dlaczego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi się produkować na te twoje pierdolamento. W tym kraju na banknotach znajdują się Wielcy Władcy Polscy, kobiety do tego grona nigdy nie należały i nie będą należeć.

Odnośnie bab i nauki (straszny oksymoron pisać to w jednym zdaniu), temat już odnośnie tego był, mieliśmy z braćmi ubaw. Nagrody nobla są dziś tak adekwatne jak i Oscary czy Eurowizja. 

Całe szczęście cała ta kampania to pierdolamento mające przyciągnąć i naciągnąć takie łby jak ty.

 

Co do tego rzekomego postępu, a raczej "postępu", hehe, wszelkie zmiany wprowadzane przez baby to regres, nie postęp. Babochłopy i raszple takie jak Merkelowa, Clintonowa itp. tylko to potwierdzają.

 

Polecam obejrzeć, bylebyś czasem pękła z ból dupia.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bronisław Pytam o wybitne kobiety, które czegoś dokonały swoim umysłem, nie ciałem.

 

Nie wszystko kręci się wokół tego, by panowie mogli sobie pooglądać. Kobieta nie istnieje dla przyjemności mężczyzny, ale sama dla siebie.
I są wśród nich tak samo jednostki wybitne. 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fit Daria napisał:

Kobieta nie istnieje dla przyjemności mężczyzny, ale sama dla siebie.

A Ty myślisz, że kobiety dla kogo przyjemności np pozują do playboya?

Bo zawsze jak czytałem z jakąś celebrytką wywiad to mówiła, że robi to wyłącznie dla siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Bronisław napisał:

A Ty myślisz, że kobiety dla kogo przyjemności np pozują do playboya?

Bo zawsze jak czytałem z jakąś celebrytką wywiad to mówiła, że robi to wyłącznie dla siebie ?

A jaki procent kobiet pozuje?

No i robią to oczywiście dla siebie. Bo pieniądze z tego mają dla siebie. 

Oczywiście to tylko pozory tak naprawdę i są one ofiarą kultury uprzedmiotowującej kobiety.

Ale o tym będzie inny wątek. 

 

Nie pytam się czy modelki play boya mają być na banknotach, ale wybitne umysły płci żeńskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Fit Daria napisał:

Ale o tym będzie inny wątek

Już nie mogę się doczekać ?

23 minuty temu, Fit Daria napisał:

wybitne umysły płci żeńskiej

Jest troche Pań co przyczyniły się w nauce. Nie znam z nazwisk, ale kojarze i w kosmotologii i od paleontologii czy anatomii człowieka.

 

O Polkach mało słyszałem, ale zastanawiam się ile kobiet w ogóle interesuje się tymi wybitnymi kobietami i czemu ich żadna bardziej nie promuje ?

23 minuty temu, Fit Daria napisał:

A jaki procent kobiet pozuje?

Nie wiem jaki procent, ale na banknoty by starczyło ?  do tego pytanie ile chciało by pozować, a nie mogą z różnych względów ??

 

23 minuty temu, Fit Daria napisał:

Oczywiście to tylko pozory tak naprawdę i są one ofiarą kultury uprzedmiotowującej kobiety

Ja tak nie myśle. Po prostu pokazują swoje piękne ciało i to co przemija, czyli urodę. 

Edytowane przez Bronisław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, Fit Daria said:

@Bronisław Pytam o wybitne kobiety, które czegoś dokonały swoim umysłem, nie ciałem.

 

Nie wszystko kręci się wokół tego, by panowie mogli sobie pooglądać. Kobieta nie istnieje dla przyjemności mężczyzny, ale sama dla siebie.
I są wśród nich tak samo jednostki wybitne. 


Nie bardzo chce mi się rozpisywać, ale ostry kit sobie wciskasz. Otóż rozczaruję Cię bardzo i jak rozejrzysz się dookoła, to jednak kobiety istnieją dla przyjemności mężczyzny. Widać to na każdym kroku.

Żeby nieco rozwinąć myśl: nie jestem jakimś ekstremalnym mizoginem, ale widzę jak działa ten świat. Kobiety idą w konsumpcjonizm na potęgę, wystarczy wejść na dowolny portal randkowy, żeby się o tym przekonać. O jakie to ona ma cudowne hobby, zainteresowania, lubi podróże, lubi szaleć, imprezki, ciuszki, suszi i sruszi. Takie są teraz młode kobiety. Są też takie, które myślą, że mają swój udział w wielkim planie zmiany świata. Menadżerki, dyrektorki, polityczki (:D).

Wypieracie się swojej biologii, boicie się prawdy. Próbujecie udowodnić całemu światu, że możecie to samo co mężczyźni. Ale tak nigdy nie będzie, bo brakuje wam strategicznego myślenia, planowania, chłodnego osądu, opanowania, koncentracji na jednym celu, możliwości i przystosowań fizycznych, targają wami emocje, nawet jeżeli na krótką metę je tłumicie. 

Tylko, że to nie jest natura kobiet i jest skazane na porażkę w rozliczeniu ostatecznym. 100 lat przywilejów dla kobiet nie zmieni setek tysięcy lat podporządkowania światu mężczyzn.

Ja natomiast kobiety kocham, ale tylko kobiece. To znaczy nie takie, które za wszelką cenę chcą udowodnić wszystkim facetom, że "teraz k....a my".


P.S: Kobieta istnieje przede wszystkim po to, aby dać mężczyźnie dzieci i je odchować. Mężczyzna istnieje po to, żeby budować i utrzymywać ten świat w równowadze, łącznie z kobietami, które dają im dzieci. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkgodlajk Czyli albo się podporządkujesz, będziesz sprzątać, rozkładać nogi i rodzić albo jesteś niekobieca albo okłamujesz siebie? I Ty mówisz, że nie jesteś mizoginem? Na tym właśnie polega mizoginia. To twierdzenie, że kobieta czegoś nie może, bo jest samicą. Że nie jest inteligentna ( choć średnia inteligencja obu płci jest niemal równa), że nie umie decydować, że jest tylko częścią świata mężczyzn, a nie jednostką równą im. Na tym polega mizoginia.

 

Przez wiele tysięcy lat nie było też elektryczności, też nie jest "naturalna" czyli jest zła?

 

A młode kobiety są różne, sama jestem jedną z nich. I tak mają hobby, pasje, ambicje i je spełniają. Często na uniwersytetach, miejscach pracy, są lepsze od mężczyzn. 

Jedynie ludzie najbardziej wybitni to zwykle mężczyźni, a i tak można patrzeć na to przez pryzmat jedynie 100 lat. Ale ile procent tych wybitnych na tle całej populacji? 1-2 %?

Wsród mężczyzn jest też najwięcej idiotów, przestępców. Więc to się wyrównuje. U przeciętnego człowieka płeć nie ma znaczenia większego jeśli chodzi o inteligencje, możliwości.

Są różnice płciowe, oczywiście, mężczyzna dziecka nie urodzi, kobieta nie ma takiej siły fizycznej. 

Ale degradowanie wartości kobiety tylko do reprodukcji jest po prostu uprzedzeniem. 

Nie rozumiem skąd się Wam to bierze. 

 

Ta kobieca w czym upatruje swoją wartość skoro akceptuje, że jest gorsza? Rodzenium, praniu, gotowaniu i wyglądaniu "seksi"? 

Edytowane przez Fit Daria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HeadlinerNo zależy czy zostawiamy to co jest i dodajemy kobietę to wtedy tylko Jadwiga, bo innych władczyń niestety nie było. 

 

Ale jeśli tak jak pisał @Ancalagon byśmy wymienili wszystkich i zamiast zamierzchłych dziadów umieścili bardziej współczesne postacie to na pewno Skłodowska, Szymborska, Sendlerowa, Konopnicka. 

Edytowane przez Fit Daria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza mi, że na banknotach widnieją tylko wizerunki mężczyzn, tym bardziej że nie jest to przypadkowa zbieranina osób z różnych środowisk. Władcy Polski są bardzo wdzięcznym tematem na banknoty i bez sensu zmieniać coś, co bardzo dobrze funkcjonuje i ma uzasadnienie. 

 

Jednak fajnie by było, gdyby NBP np. z okazji jakiegoś jubileuszu wydał w obieg limitowany nakład banknotów z podobiznami zasłużonych Polek. Na podobnej zasadzie jak robi to z okolicznościowymi monetami.

 

Jeśli miałabym podać swoje typy, to byłyby to:

  • Maria Skłodowska-Curie
  • Jadwiga Andegaweńska
  • Emilia Plater
  • Izabela Czartoryska
  • Irena Sendlerowa
  • Wisława Szymborska
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak nieśmiało przypomnę, że już jedna Polka była na banknotach, to Maria Skłodowska-Curie. Moim zdaniem bardzo zasłużenie. Jak dotąd nie wyczytałem w tym wątku jakie to kobiety miałyby być zdaniem autorki na owych banknotach i dlaczego, czym się zasłużyły dla ludzkości czy dla Polski, aby się na nich znaleźć. 

Pada królowa Jadwiga. Zdaje się, że jakiś czas temu NBP rozważał wprowadzenie nowego banknotu o nominale 500 zł. właśnie z Jadwigą.

http://wgospodarce.pl/informacje/6979-krolowa-jadwiga-na-piecsetce-nbp-wprowadzi-do-obiegu-nowe-banknoty

Z tego co wyczytałem kobiety mają być na banknotach i już. Zostają głowami państw jak Angela Merkel, która sprowadza do Europy emigrantów w ilościach hurtowych, którzy następnie gwałcą hurtowo Niemki podczas imprez sylwestrowych. Dostają Nagrody Nobla. No cóż, w tym tygodniu Nobla z fizyki otrzymała trzecia dopiero w historii kobieta, na dodatek nie sama. W ekonomii np. tylko jeden Nobel przypadł do tej pory kobiecie, mam na myśli Elinor Ostrom, zresztą też niesamodzielnie. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, a za to znowu mamy feminazistowski i mizoandryczny bełkot. Ma tak być i już bo ja gruba, trzydrzwiowa szafa tak mówię i koniec. Tupnij jeszcze nóżką, popłacz się w domu dziadka, utrzymywanym przez niego, to na pewno z automatu więcej kobiet się na papierkach z NBP pojawi.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Fit Daria said:

@majkgodlajk

Nie rozumiem skąd się Wam to bierze. 

No jak skąd. Z męskich leków i kompleksów. Ze strachu przed utrata uprzywilejowanej pozycji. 

 

Zawsze jednak gdzies tam widzę element czysto biologiczny gdy mówimy o równouprawnieniu. Wydaje mi sie, że my mężczyźni boimy się że jak się zupełnie usamodzielnicie to weźmiecie dupę we własne ręce i będziecie udostępniać ja na prawo i lewo. Nie upilnuje się was. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Krugerrand napisał:

Zdaje się, że jakiś czas temu NBP rozważał wprowadzenie nowego banknotu o nominale 500 zł. właśnie z Jadwigą.

I to by był bardzo dobry pomysł.

14 minut temu, Krugerrand napisał:

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, a za to znowu mamy feminazistowski i mizoandryczny bełkot.

Spokojnie pamiętaj, że kobiety mają prawa od niespełna 100 lat, a do pewnego równouprawnienia dopiero dążymy.

Ale jednego nie rozumiem czemu dążenie do praw kobiet nazywasz mizoandrią? Czy ja słowo powiedziałam, że mężczyźni nie powinni się już znajdować czy mówimy jedynie, żeby nie byli SAMI mężczyźni? 

 

9 minut temu, RealLife napisał:

No jak skąd. Z męskich leków i kompleksów. Ze strachu przed utrata uprzywilejowanej pozycji. 

No niestety wiem. Ale nie rozumiem. Dlaczego przewaga nad kobietami i ich seksualnością, aż tak jest panom do szczęścia potrzebna. 

Po co ta kontrola? Nie trzeba nas pilnować, jesteśmy duże i dorosłe ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, RealLife napisał:

Z męskich leków i kompleksów. Ze strachu przed utrata uprzywilejowanej pozycji. 

 

Hahaha ?? ja nie mam kompleksów ? dla mnie kobiety mogą być na każdym banknocie, jeśli podniesie Wam to jakoś samoocene.

 

31 minut temu, RealLife napisał:

my mężczyźni boimy się że jak się zupełnie usamodzielnicie to weźmiecie dupę we własne ręce i będziecie udostępniać ja na prawo i lewo. Nie upilnuje się was. 

Chyba Ty się boisz. Mnie nie interesuje komu kto gdzie daje dupy i czy to kobita czy facet.

I bierzcie wreszcie odpowiedzialność za siebie.

 

21 minut temu, Fit Daria napisał:

jesteśmy duże i doroe

Hehe a to dobre ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Fit Daria napisał:

Spokojnie pamiętaj, że kobiety mają prawa od niespełna 100 lat, a do pewnego równouprawnienia dopiero dążymy.

Miało być o wizerunku kobiet na banknotach.

 

48 minut temu, Krugerrand napisał:

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, a za to znowu mamy feminazistowski i mizoandryczny bełkot.

vs.

 

29 minut temu, Fit Daria napisał:

Ale jednego nie rozumiem czemu dążenie do praw kobiet nazywasz mizoandrią?

Poważnie? A gdzie ja to napisałem? Nie rozumiesz, ponieważ w swej naturze nie chcesz zrozumieć i manipulujesz lub przekręcasz wypowiedzi innych użytkowników. A Za to jeszcze żadna kobieta na banknot nie trafiła.

 

41 minut temu, RealLife napisał:

No jak skąd. Z męskich leków i kompleksów.

Sorry, ale czy Ty masz jaja? Widzę polerowanie zbroi od samego rana:)

 

 

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy 6 nominałów.

 

Na nich 6 władców Polski, bo taka jest seria NBP.

 

Co pani proponuje? Zastąpić któregoś z tych wielkich władców władcą kobietą? Wprowadzić nowy nominał? Zmienić serię na taką, w której znajdzie się więcej kobiet? 

 

Banknot to miejsce dla osób wybitnych. Proszę podać, jakie kobiety pani zdaniem powinny się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładniejsze banknoty by były :) 

  Jakaś ładna celebrytka na banknocie 100 zł. Dziwnie by to wyglądało : facet trzyma banknot 100 zł, a drugą się ręką się masturbuje. 

 

 Kto Wam powiedział, że banknot to musi być miejsce dla osób wibitnych ? Indoktrynacja pełna gębą. A mówicie, że wyszliście z matrixa :D ha

  Kto powiedział, ze na banknocie musi być jakiś król, geniany człowiek, a nie np. miś koala albo kulfon ?  Że musi kojarzyć się z historią, tradycją, siłą, władzą ? To jest tylko jakaś tam koncepcja.

 Jak dla mnie powinien być tylko nominał, nadruk 100 zł bez żadnych tam królów i innych.

 

Edytowane przez Metody
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.