Skocz do zawartości

Czy wizerunek kobiet powinien widnieć na banknotach?


Fit Daria

Rekomendowane odpowiedzi

Jest mi to bardzo mocno wszystko jedno. W banknotach najważniejsza jest ich siła nabywcza, ile można kupić za nie złota, ziemi, diamentów, środków produkcji. Na nich może być nawet nadrukowana gąska Balbinka. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fit Daria napisał:

 

@Wypas To nie jest moje zmartwienie. Tylko na męskiej części znalazłam temat z tym linkiem i wielkie oburzenie, że jak ktoś może chcieć baby na banknocie :) A,że spać nie mogłam...

Teraz się jeszcze zdenerwowałam to pewnie prędko nie zasnę. 

Piękny schemat. To nie ja, to on. Wąż mnie zwiódł i zjadłam.  Z jednej strony domaganie się na poziomie deklaracji pełnej niezależności a z drugiej instynktowna tendencja do przerzucania odpowiedzialności za własne wybory. Na faceta oczywiście. 

Nie Twoje zmartwienie, ale to TY założyłaś ten temat. TY angażujesz swój czas w rozważanie tego rodzaju problemu. To TY znalazłaś go i oburzyłaś się czyimś oburzeniem. To jest TWOJE zmartwienie, TWÓJ czas, TWOJE życie. To nie jest wina mężczyzn i faszystów, że się zastanawiasz nad takimi sprawami, na takie rzeczy tracisz SWÓJ czas. To TY zmarnowałaś ileś tam czasu swojego życia na roztrząsanie tego zagadnienia. Tego czasu nie będziesz już miała na rozwiązywanie swoich realnych życiowych problemów.

 

No dobra, załóżmy że damy te kobiety na banknoty. Od góry do dołu. W czym Ci to ułatwi życie?  Będzie już wreszcie można robić karierę, chudnąć, co tam jeszcze chcesz? Powiem Ci, co będzie. Dadzą te kobiety na banknoty, a wtedy Ty i Tobie podobne wymyślą jeszcze bardziej absurdalny dowód dyskryminacji. Bo tutaj właśnie o to chodzi, żeby nic nie robić, tylko jęczeć, narzekać. Jesteście mistrzyniami w wyszukiwaniu pretekstów dla własnego lenistwa, nieudacznictwa, egozimu. Cały wysiłek jest ukierunkowany nie na realną zmianę własnego życia, tylko na wyszukiwanie kolejnych pretekstów, byle tylko własnego tyłka nie ruszyć . 

 

Jak wreszcie zapanuje prawdziwe równouprawnienie i kobiety będą leżeć na kanapie 24 h na dobę, to dowodem na dyskryminację, patriarchat i na gorszy los kobiet ogólnie będzie powstawanie u kobiet odleżyn. 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie mogą sobie być kobiety na pinądzach. Tylko, że na polskie warunki sprawa ma się tak, że akurat na banknotach mamy polskich królów (czy tam króli, jak to się odmienia? xD). Dlatego są to chłopy. Co najwyżej Królowa Jadwiga mogłaby się załapać. Więc jeśli już trzeba by zmienić cały system, czyli zamiast monarchów byliby np. ludzie zasłużeni dla kraju czy nauki. Byłby Kopernik, byłaby i Curie-Skłodowska. I w sumie nie byłoby to takie złe, zamiast samych władców, ludzie zasłużeni.

 

A swoją drogą banknotów jest 6, z czego w użyciu praktycznie 5, bo ten 500 zł jest mało popularny, tu jest mało miejsca na ruch. Z tego co widzę "Na kartach płatniczych Banku BGŻ BNP Paribas pojawi się wizerunek uznanej i wpływowej kobiety". No to chyba dobrze? Dziś mamy różne sposoby płatności. Nie ma baby na banknocie, będzie na karcie płatniczej. Są też monety i banknoty kolekcjonerskie, można mieć np. taki banknot z Curie-Skłodowską. Można też znaleźć wizerunek kobiety na monetach, jak moneta Polonia:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polonia_(moneta)

Edytowane przez Enemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fit Daria napisał:

W naszej kulturze mamy kult męskości. 

Chyba w feministycznej kulturze.

Dco2-umVwAEJtif.jpg

feminismwall1.jpg?w=500&h=274

 

Dodatkowo wyrównywanie prawem rzekomych nierówności obyczajowych i biologicznych, to dokładnie te same argumenty, jakimi Szwedzcy marksiści usprawiedliwiają śmieszne kary dla imigrantów za napaście, gwałty i inne przestępstwa. Zgwałcił dziewczynę? Ale on taki biedny, taka kultura, on miał zawsze gorzej w życiu, i tak dalej. Dodatkowo, wszędzie dobrze tam, gdzie nas nie ma. Kobiety chcą pewne rzeczy, jakie mają mężczyźni, bez ponoszenia kosztów. Przykładowo kobiety chcą zarabiać tyle, co faceci, ale np. nie chcą podejmować takiego ryzyka i dłużej pracować. Bo mężczyźni, jako grupa, zarabiają więcej, ale jest to okupione większym ryzykiem i stresem (9/10 wypadków w pracy to faceci, krócej żyją faceci, a im większe ryzyko, tym większa kasa), większą ilością przepracowanych godzin oraz większymi kwalifikacjami lub kwalifikacjami w lepiej płatnych zawodach, czego nie chcą kobiety, a to pierwsze, wynika właśnie z tego drugiego. Przykładowo na lepiej płatną chirurgię idą głównie faceci, ale praca jest bardzo nieprzyjemna, a na mniej płatną pediatrię, ale za to przyjemniejszą, idą głównie kobiety.

4 godziny temu, Fit Daria napisał:

Mamy też podział na panie i panny, a facet to zawsze pan.

Niezamężna pani to panna, nieożeniony facet to kawaler.

 

pani

1. «kobieta»
2. «oficjalna forma grzecznościowa używana przy zwracaniu się do kobiety lub w rozmowie o niej»
3. «kobieta mająca władzę nad kimś albo nad czymś»
4. «bogaczka, dawniej też: właścicielka majątku ziemskiego lub żona właściciela»
5. «kobieta stojąca na czele domu, rodziny, gospodarstwa»
6. daw. «pracodawczyni w stosunku do służby»
7. Pani «Matka Boska»
8. pot. «nauczycielka lub wychowawczyni w przedszkolu»
9. «właścicielka zwierzęcia domowego, zwłaszcza psa»
 
 
panna
1. «kobieta niezamężna»
2. «dorastająca dziewczyna»
3. Panna «jeden ze znaków zodiaku; też: osoba urodzona pod tym znakiem»
4. pot. «sympatia, narzeczona»
5. daw. «dziewica»
 
pan
1. «mężczyzna»
2. «oficjalna forma grzecznościowa używana przy zwracaniu się do mężczyzny lub w rozmowie o nim»
3. «ten, kto ma władzę nad kimś lub nad czymś»
4. «bogacz; dawniej też: właściciel majątku ziemskiego»
5. «mężczyzna stojący na czele domu, rodziny, gospodarstwa»
6. daw. «pracodawca w stosunku do służby»
7. Pan «Bóg»
8. pot. «nauczyciel»
9. «właściciel zwierzęcia domowego, zwłaszcza psa»
 
kawaler
1. «mężczyzna, który jeszcze się nie ożenił»
2. daw. «młodzieniec»
3. daw. «mężczyzna zalecający się do kobiety»
4. «osoba odznaczona orderem»
5. «członek zakonu rycerskiego»
 
Definicje ze strony PWN.
Edytowane przez Beckenbauer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Krugerrand said:

 

Sorry, ale czy Ty masz jaja? Widzę polerowanie zbroi od samego rana:)

 

Polerowanie zbroi.... Hehe :)

 

To nie polerowanie zbroi, ale lewicowe poglądy. Tak już mam mimo prawicowego domu, z którego pochodzę. Dla mnie wartością nadrzędną jest wolność jednostki i jej równość na dzień dobry. To znaczy, każdy zasługuje na takie samo traktowanie, na takim sam kredyt zaufania. Czy to kobieta, czy mężczyzna. 

 

A to że życie pokazuje, że kobiety po prostu nie nadają się do pewnych rzeczy jak, np. rozwój nauki, techniki, zarządzania zasobami to inna sprawa. Ale na początku każdy powinien być tak samo traktowany. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fit Daria

Szymborska to ta co w swojej poezji wysławiała władzę komunistyczną, natomiast istnieje teoria, że Skłodowska podpieprzyła badania mężowi, który wskutek tego rzucił się pod powóz.

Jako, że były to czasy gdzie ruchy feministyczne budziły się do życia, to taka Skłodowska była wtedy na rękę.

Tak jak Karol Wojtyła został wybrany papieżem aby dokopać ZSRR.

Także mało tych wybitnych pań a banknotów dużo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem, ale zaznaczam, że nie zapoznałem się z obszerną dyskusją. 

 

Moim zdaniem powinny być na banknotach tylko osoby wybitne - creme de la creme naszego narodu. I Ci królowie też po chuju są jak dla mnie.

Kobiety wybitne w naszym narodzie można policzyć na palcach jednej ręki.

 

1. Maria Curie Skłodowska i potem długo, długo nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 5.10.2018 o 02:07, Fit Daria napisał:

@Bronisław Pytam o wybitne kobiety, które czegoś dokonały swoim umysłem, nie ciałem.

 

Nie wszystko kręci się wokół tego, by panowie mogli sobie pooglądać. Kobieta nie istnieje dla przyjemności mężczyzny, ale sama dla siebie.
I są wśród nich tak samo jednostki wybitne. 

Kobieta istnieje po to aby mężczyźnie służyć :D Mężczyzna istnieje po to aby kobietę chronić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.