Skocz do zawartości

Czy wizerunek kobiet powinien widnieć na banknotach?


Fit Daria

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Metody napisał:

adniejsze banknoty by były :) 

  Jakaś ładna celebrytka na banknocie 100 zł. Dziwnie by to wyglądało : facet trzyma banknot 100 zł, a drugą się ręką się masturbuje. 

Czy dla Was  wszystkich kobieta to tylko obiekt seksualny?

Koncepcja zasłużonych ludzi jest bardzo dobra, tylko, żeby byli obu płci i będzie gitara. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to mam to w dupie. 200zł to 200zł, liczy się dla mnie co mogę za to mieć a nie jaka morda tam widnieje.

 

Śmieszy mnie jedynie fakt, że kobiety w ogóle czymś takim zawracają sobie dupę. Widać, że już im się od nadmiaru praw po prostu nudzi. Ciekawe będą czasy jak już będą miały przewagę prawną, kulturową itd. w każdej dziedzinie jaka może być. Ciekawe co wtedy wymyślą. Może pójdzie w drugą stronę, że mężczyzn zacznie się usuwać?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Buźka napisał:

Izabela Czartoryska

autorka tematu byłaby zachwycona

3 godziny temu, Buźka napisał:

Wisława Szymborska

"TEN DZIEŃ" (na cześć J. Stalina)


Jeszcze dzwonek, ostry dzwonek w uszach brzmi.
Kto u progu? Z jaką wieścią, i tak wcześnie?
Nie chcę wiedzieć. Może ciągle jestem we śnie.
Nie podejdę, nie otworzę drzwi.

Czy to ranek na oknami, mroźna skra
tak oślepia, że dokoła patrzę łzami?
Czy to zegar tak zadudnił sekundami.
Czy to moje własne serce werbel gra?

Póki nikt z was nie wypowie pierwszych słów,
brak pewności jest nadzieją, towarzysze.
Milczę. Wiedzą, że to czego nie chcę słyszeć -
muszę czytać z pochylonych głów.

Jaki rozkaz przekazuje nam
na sztandarach rewolucji profil czwarty?
- Pod sztandarem rewolucji wzmacniać warty!
Wzmocnić warty u wszystkich bram!

Oto Partia - ludzkości wzrok.
Oto Partia: siła ludów i sumienie.
Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie.
Jego Partia rozgarnia mrok.

Niewzruszony drukarski znak
drżenia ręki mej piszącej nie przekaże,
nie wykrzywi go ból, łza nie zmaże.
A to słusznie. A to nawet lepiej tak.
 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krugerrand napisał:

Zdaje się, że jakiś czas temu NBP rozważał wprowadzenie nowego banknotu o nominale 500 zł. właśnie z Jadwigą.

No przecież jest w obiegu :P Pamiętam jak kasjerka w żabce pewnemu kolesiowi z rok temu nie chciała przyjąć tego banknotu :D

3 godziny temu, Krugerrand napisał:
3 godziny temu, Krugerrand napisał:

 

3 godziny temu, Krugerrand napisał:

 

kurcze jak usuwa się okienko cytatu ?

Edytowane przez hatejoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, hatejoo napisał:

o przecież jest w obiegu :P Pamiętam jak kasjerka w żabce pewnemu kolesiowi z rok temu nie chciała przyjąć tego banknotu :D

Jest, ale nie z Jadwigą. 

 

@Leszy podważanie wybitności Noblistki przez jeden wiersz, no bardzo inteligentne. Była wybitną pisarką. 

" Czemu Ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?

Jesteś, a więc musisz minąć, mijasz, a więc to jest piękne" 

Edytowane przez Fit Daria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Fit Daria said:

Spokojnie pamiętaj, że kobiety mają prawa od niespełna 100 lat, a do pewnego równouprawnienia dopiero dążymy.

Błagam, do jakiego równouprawnienia? Co chcecie mieć równe? Penisy w majtkach?

Wymień mi jedno prawo, którego nie ma kobieta w porównaniu do mężczyzny. Obecnie kobiety mają masę przywilejów formalnych i nieformalnych, których nie mają mężczyźni. O co jeszcze walczycie w imię na siłę pompowanego feminizmu?

Kto wam nawmawiał, że kobiety w Polsce są gorsze i brakuje im praw???

To jest obłęd naszych czasów!!! To mężczyznom można ewentualnie dawać prawa, żeby wyrównać ich pozycję względem kobiet! Obudźcie się panie i zacznijcie realnie patrzyć na świat.

Edytowane przez majkgodlajk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkgodlajk Teraz to padłam... ale nie, nie będę tego pisać po raz kolejny ,odeślę Cię do starego tematu :) 

 

Tu wypunktowałam wszystko. 

 

Nie o posiadanie penisa chodzi, ale o to, żeby cipka w żaden sposób nie była traktowana jako gorsza. 

A nie kobieta ogarnięta ma "jaja" a facet nieogarnięty jest cipką. No ku*wa nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, hatejoo napisał:

No przecież jest w obiegu :P

Nie twierdzę, że nie jest, tylko, że rozważano wprowadzenie go z Jadwigą, a nie z Sobieskim.

 

28 minut temu, Fit Daria napisał:

podważanie wybitności Noblistki przez jeden wiersz, no bardzo inteligentne

Zarzuty wobec Wisławy Szymborskiej dotyczą jej całej działalności w okresie wczesnego PRLu. Zaliczana była do grona artystów, który dość gorliwie angażowali się swoją twórczością w propagowanie socjalizmu i wychwalanie nowej władzy. Ten wiersz wrzucony przez @Leszy jest tylko jednym z przykładów.

 

28 minut temu, Fit Daria napisał:

Była wybitną pisarką. 

Nie była pisarką, tylko poetką, a to spora różnica.

 

Nie ma to jak popisać z ograniczoną i nie posiadającą elementrnej wiedzy feminazistką. Nie dziwne, że nie możesz skończyć nawet płatnych studiów na koszt osoby trzeciej. Mamy początek października, a ty zamiast się zabrać za naukę i skończenie studiów siedzisz tu na forum i wypisujesz głupoty. Twoja ignorancja coraz bardziej mnie bawi:D

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Fit Daria napisał:

podważanie wybitności Noblistki przez jeden wiersz, no bardzo inteligentne

po pierwsze nie jeden. jest tego więcej

po drugie poczytaj sobie o całym środowisku 'pryszczatych'. co ci ludzie robili z lepszymi od siebie. i tylko dlatego teraz chodzą w glorii i chwale ludzi wybitnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fit Daria napisał:

Koncepcja zasłużonych ludzi jest bardzo dobra, tylko, żeby byli obu płci

To mają być zasłużeni, czy raczej spełniać warunek płci i parytety?

Poza tym płeć to "konstrukt społeczny". Jesteś jakąś seksistką-szowinistką?

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, majkgodlajk napisał:

Zainspirowałaś mnie - napiszę jakie elementy przewagi nad mężczyznami maja kobiety :) No i nie wymieniłaś ani jednego prawa, którego brakuje kobietom, a które mają mężczyźni w Polsce... 

Ten post to była właśnie odpowiedź na temat innego użytkownika, że rzekomo kobiety mają lżej. I w moim też napisałam gdzie kobiety mają lepiej.

 

A co do Twojego pytania. Proste - nie muszą ponosić żadnych ( albo bardzo małe - finansowe) odpowiedzialności za "stworzenie" dziecka, nie muszę się czuć odpowiedzialni ani poświęcać. 

"Prawo" obyczajowe do bzykanie na lewo i prawno i nie bycie przy tym ocenianym. Ale to nie ten temat. W tamtym wszystko opisałam.

Kobiety mają przerąbane przez naturę, więc trochę się to próbuje wyrównywać prawnie. Co zresztą sam zauważyłeś, jaką fajną rolę nam dala mateczka natura. :D 

 

 

@Rnext Zasłużeni, a tak się składa, że takie kobiety też były. Dlatego pomysł wprowadzenia w obieg banknotu z wizerunkiem choć jednej kobiety jest bardzo dobry :) 

Edytowane przez Fit Daria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fit Daria napisał:

A jaki procent kobiet pozuje?

 

95% by pozowało, gdyby dostała taką ofertę i miałaby ciało, którego by się nie wstydziła i żyłaby w miejscu, które by jej za to nie piętnowało, np. wieś.

 

Ja bym proponował wypuszczenie banknotów z kobietami, które wpuszczają cały 3 świat do Europy, którzy zamienią Europę w ten 3 świat, już to robią, wystarczy spojrzeć na Paryż teraz i 20 lat temu. W Szwecji, to głównie kobiety głosowały za partią, która wpuszcza imigrantów, co już sprawiło, że Szwecja jest stolicą gwałtów w Europie i ekonomicznie, Szwecja staje się niewydolna. Już teraz są problemy z leczeniem osób starszych i wieloma instytucjami, bo kasa jest pakowana w imigrantów. Mimo to, Szwedka np. zatrzymuje samolot, którym miał był deportowany Afgańczyk za napaść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że kobiety mają lżej. Powiem więcej - mają dużo lżej. Czyli zgadzasz się jednak, że kobiety i mężczyźni są równi wobec polskiego prawa i Twoje stwierdzenie jest niepoparte faktami.

 

Czyli prowadzicie sobie - feministki jakąś wieczną batalię o zmianę obyczajowości, czyli wydumane, subiektywne "nam się należy". Niestety topic, który podałaś jest tak bardzo zmanipulowany. Dlaczego nie napisałaś o realnych elementach przewagi kobiet?

 

W ogóle mam wrażenie, że chyba nie lubisz kobiet, kobiecości i gardzisz tym wszystkim. Żałujesz, że nie jesteś mężczyzną, bo wydaje Ci się, że po drugiej stronie płotu trawa jest bardziej zielona. A uwierz mi, to my mamy przejebane, dla Was ten świat to jest niebo na dłoni, o ile się nie puszczacie na boki na potęgę i dbacie o swoje ciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, majkgodlajk napisał:

A uwierz mi, to my mamy przejebane, dla Was ten świat to jest niebo na dłoni, o ile się nie puszczacie na boki na potęgę i dbacie o swoje ciało.

Kurde nie chce robić off topa ale mnie prowokujesz :D 

Dla Was kobieta to to właśnie ciało i obiekt seksualny i choćby nie wjem co robiła zawsze nim będzie. 

 

A facet jak się postara, wyrobi?

I wygląd nie ważny i może długo zwlekać z założeniem rodziny i będzie miał powodzenie, może i mieć rodzine i karierę, być niezależny finansowo i jeszcze to co sam pisałeś, że facet podejmuje decyzje, kobieta ma ulegać etc

Dziwie się, że widząc te niesprawiedliwości biologiczne Ty nadal uważasz, że macie gorzej.

 

Nie, nie gardzę kobiecością bynajmniej. Ale owszem uważam, że życie jest łatwiejsze gdy urodzisz się mężczyzną. Szczególnie w tych czasach, ani na mamuty nie trzeba polować, ani wyruszać na wojnę, nawet czuć się odpowiedzialnym za zapłodnioną kobietę. 

 

 

9 minut temu, Leszy napisał:

o ładne

muszę zapisać do zeszytu ze złotymi myślami :P

Polecam się na przyszłość :D 

 

17 minut temu, Beckenbauer napisał:

Ja bym proponował wypuszczenie banknotów z kobietami, które wpuszczają cały 3 świat do Europy, którzy zamienią Europę w ten 3 świat

Jakieś kobiety robią coś złego, więc wszystkie są złe. Oj, uważaj z tą retoryką, bo ja Ci zaraz wymienię panów, a panowie tak się składa są winni większości wojen i zamachów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Fit Daria napisał:

Zasłużeni, a tak się składa, że takie kobiety też były.

Dla przykładu wybitna pisarka, nie mylić z poetką, a zarazem laureatka Nagrody Nobla Wisława Szymborska była zasłużona dla partii w pierwszych latach PRLu propagując komunizm w swoich wierszach. Ale nie tylko, załużyła się także dla partii wierszem na cześć samego towarzysza Stalina. Dawać ją na banknot!!!!!

  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fit Daria, to Ty mnie prowokujesz. No powiedz mi jaka to niesprawiedliwość być kobietą? Ten świat działa na zasadzie kontrastów i biegunowości, a nie równości każdego kamienia i drzewa, które istnieją.

 

Pomyśl sobie chociażby nad takimi kwestiami:

 

  • Ze strony społeczeństwa - brak oczekiwań, że kobieta będzie brała udział w wojnie, ratowała życie innych ludzi w okolicznościach realnego zagrożenia utraty własnego (np. tonące dziecko, agresja fizyczna),
  • Wystarczy średnia uroda, aby mieć wianuszek adoratorów, o którym mogą pomarzyć nawet najbardziej wzięte męskie ciacha,
  • Mnogość kosmetyków, które pozwalają całkowicie zmienić walory estetyczne twarzy i ciała i przyzwolenie społeczne na fałszywe przedstawianie swojego wizerunku - z Krzysztofa Ibisza natomiast pośmiewisko na całą Polskę,
  • Czynności męskie wykonywane przez kobietę są podziwiane, czynności żeńskie wykonywane przez mężczyzne są wyśmiewane, pogardzane (zniewieściały, pedał),
  • Nikt od kobiety nie oczekuje, aby dobrze zarabiała, miała własy samochód, mieszkanie, pieniądze,
  • Nikt od kobiety nie oczekuje stabilnej, dobrze ugruntowanej kariery i rozwoju w jej zakresie,
  • Kobieta wystarczy, żeby wybrała perspektywicznego, uczciwego, miłego, spokojnego mężczyznę, żeby zapewnić sobie dobrobyt na całe życie.

 

Mógłbym wymieniać dalej, ale czy jest sens? My budujemy ten świat, stawiamy fundamenty, wojujemy i zdobywamy, a Wy dajecie nam ukojenie pośród tej ciągłej walki. Czy to jest powód do hańby? Myślę, że gdybyś się zamieniła na jeden dzień, jak Kayah, to zrozumiałabyś, że świat, w którym żyją faceci jest zupełnie inny, niż Ci się wydaje.

 

Od nas oczekuje się pięć razy tyle, co od kobiet. Mamy być inteligentni, odpowiedzialni, dobrze zarabiać, być przystojni, świetni w łóżku, mieć samochód, mieszkanie / dom, dobrą pracę i co tam jeszcze. Od kobiet nie oczekuje się żadnej z tych rzeczy. A to są sprawy, które zdobywa się latami, jak nie dekadami...

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Fit Daria napisał:

Kobiety mają przerąbane przez naturę, więc trochę się to próbuje wyrównywać prawnie.

Nie miałyby przerąbane, gdyby eksplorowały swoją naturę, a nie próbowały udawać facetów i licytować się, kto jest większą ofiarą i której jest gorzej w życiu. A jak facet urodził się bez nóg, to powinien mieć większe prawa niż kobieta, bo ma bardziej przerąbane przez naturę? Czy facet bez nóg może pobić kobietę, a następnie zadzwonić po policję, by ta zabrała agresywną kobietę do aresztu, bo tamta jest sprawniejsza o obie nogi? Dodatkowo to relatywizowanie przez prowadzi do upadku społeczeństwa i wartości, a kobiety bezwzględnie wykorzystują to prawo w sposób egoistyczny i często niemoralny. Tylko i wyłącznie ze względu na płeć, część złych i podłych kobiet dostaje narzędzia, by niszczyć uczciwych ludzi, w tym mężczyzn i dobre kobiety. Dodatkowo, dobrze że przyznałaś, że mężczyźni i kobiety nie są równi wobec prawa, tylko kobiety mają lepiej. Mimo to, nadal wrzeszczą, że chcą więcej i więcej. W USA robiono badania i wraz z postępem feminizmu, zadowolenie kobiet w społeczeństwie się zmniejszało. 

2 minuty temu, Fit Daria napisał:

Jakieś kobiety robią coś złego, więc wszystkie są złe

Mówię to w kontekście filmiku, co był wyżej podany, o tym jak kobiety niszą państwa. Jak już kiedyś tłumaczyłem, kobieta osobno może coś robić dobrze, ale jako zbiór kilkudziesięciu milionów, mają bardzo złe tendencje. Np. pewna kobieta może być oszczędna, ale to kobiety są odpowiedzialne za 90% niepotrzebnych wydatków w domu. Są także bardziej podatne na manipulację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, majkgodlajk napisał:

Ze strony społeczeństwa - brak oczekiwań, że kobieta będzie brała udział w wojnie, ratowała życie innych ludzi w okolicznościach realnego zagrożenia utraty własnego (np. tonące dziecko, agresja fizyczna),

Obecnie nie ma żadnych wojen, przynajmniej u nas. 

 

5 minut temu, majkgodlajk napisał:

Wystarczy średnia uroda, aby mieć wianuszek adoratorów, o którym mogą pomarzyć nawet najbardziej wzięte męskie ciacha,

Tylko ten wianuszek co chce zrobić? Kobiety interesują się całym facetem inteligencją, możliwościami, charakterem, a mężczyzn interesuje głównie ciało.

 

6 minut temu, majkgodlajk napisał:

Mnogość kosmetyków, które pozwalają całkowicie zmienić walory estetyczne twarzy i ciała i przyzwolenie społeczne na fałszywe przedstawianie swojego wizerunku

I jak możesz przeczytać tu "kobieta jest brzydka więc musi się ona malować", musi poświęcać wiele więcej czasu na wygląd, bo to jest jej główna wartość, nie charakter czy intelekt, do tego wartość, która przemija... Mężczyzna ma nawet i 40 lat na znalezienie partnerki ( często dużo młodszej), a jak kobieta do 30 się nie ustatkuje to potem już jest ciężko.

Mężczyzna w moim wieku (24) to jeszcze nie dzieciak, ja już zaczynam mieć kompleksy na tym punkcie. 

 

Makijaż może być przywilejem, ale też zmorą. 

 

 

9 minut temu, majkgodlajk napisał:

Czynności męskie wykonywane przez kobietę są podziwiane, czynności żeńskie wykonywane przez mężczyzne są wyśmiewane, pogardzane (zniewieściały, pedał),

Pisałam o tym ostatnio. I o czym to świadczy? Że to co męskie jest wartościowe, a kobiece upokarzające, uwłaczające, masz jaja jesteś kimś, zachowujesz się jak cipka? Jesteś frajerem. 

 

11 minut temu, majkgodlajk napisał:

Nikt od kobiety nie oczekuje, aby dobrze zarabiała, miała własy samochód, mieszkanie, pieniądze,

Ale uległości, porządków, bycia zależną i podporządkowaną. Bo facet zarabia, decyduje, jest "głową rodziny".

 

12 minut temu, majkgodlajk napisał:

Nikt od kobiety nie oczekuje stabilnej, dobrze ugruntowanej kariery i rozwoju w jej zakresie,

Ale jak chce ją robić nazywana jest egoistką i niekobieca. Jak sam pisałeś. 

 

12 minut temu, majkgodlajk napisał:
  • Kobieta wystarczy, żeby wybrała perspektywicznego, uczciwego, miłego, spokojnego mężczyznę, żeby zapewnić sobie dobrobyt na całe życie.

 

Właśnie, wartość kobiety zależy od tego za kogo wyjdzie, od kogo będzie zależna. Ma wyjść za mąż, rodzić dzieci, być żoną przy mężu, dodatkiem do niego. 

Do tego jej praca zawsze jest lekceważona, ta w domu, przy dzieciach. Przecież babska robota nie może się równać z odpowiedzialną męską pracą, prawda? 

 

 

14 minut temu, Beckenbauer napisał:

odatkowo, dobrze że przyznałaś, że mężczyźni i kobiety nie są równi wobec prawa, tylko kobiety mają lepiej.

Prawo to nie wszystko. Wy patrzycie tylko na prawo. Nie patrząc na obyczajowość i naturę. Bo dwie ostatnie rzeczy zdecydowanie przeważają na korzyść mężczyzn. Prawo to próbuje jakoś wyrównywać, ale dość nieudolnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.