Skocz do zawartości

Feniks


AdamGdynia

Rekomendowane odpowiedzi

@Granatowy  Normalnie na drążku szerokim nachwytem ostatnio to na 5 serii rozbiłem 20/15/10/8/7.

 

Docelowo chcę przekroczyć 30, z tym że robię stricte kulturystyczne tzn dynamicznie do wysokości mostka, powoli opuszczane i zero bujania

 

Trening sobie urozmaicam czasami 25kg do pasa dorzucam.

Edytowane przez AdamGdynia
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji napiszę jak wyglądają moje treningi, a nóż widelec się komuś przyda.

 

Generalnie robię dwa treningi tj pull i push tzn łopatologicznie:

 

1 dzień: trening pull czyli podciąganie szerokim nachwytem ileś tam serii, potem na dobicie wąskim podchwytem starając się angażować sam biceps bo to ćwiczenie ma na celu dobicie już samego bicepsa

 

2. dzień push czyli wykonuję pompki w staniu na rękach ( też x serii) trzymając je możliwie jak najbliżej siebie (na początku każdy będzie trzymał ręce szerzej dopóki nie nabierze wystarczająco dużej siły) po czym na tzw. dobicie wykonuję kilka serii pompek diamentowych.

 

3. odpoczynek

 

I tak lecę w kółko, czasem w tyg wypadną 4 a czasem 5 treningów

 

Czas na regeneracje jak dla mnie jest ok, ale mój organizm się przez lata zapierdalania przyzwyczaił.

 

Jak komuś za ciężko może robić 1trening/off/2trening/off i tak w kółko.

 

Liczby serii i powtórzeń zależne od tego kto ile ma pary i ile lat już ćwiczy.

 

Ten trening angażuje całe ciało tj. góra/dół pleców/ czworogłowe/ barki / łapy/ klatę / przedramiona/ brzuch/ prostowniki/ nawet uda i poślady.

 

Nie gwarantuje efektów u nikogo ze względu na to że to trening który ewoluował u mnie przez długie lata przerzucania żelastwa, dziesiątek planów treningowych, czasem ograniczonych możliwości treningowych, różnych diet nie koniecznie zależnych ode mnie ze względu na pracę na wyjazdach i wielu innych różnych czynników. Aczkolwiek po latach kalisteniki i ćwiczenia na siłowni doszedłem do momentu że wykonuję 3 główne ćwiczenia i mimo że czasem dorzucę np coś na kark albo l-sqad na nogi to te 3 w zupełności wystarczą żeby ciągle się rozwijać.

 

Jednak potrzeba do tego znać już trochę swoje ciało i wiedzieć jak ćwiczyć. Jak przeskoczyłem z ciężarów na kalistenikę to nie potrafiłem się z poczatku nawet dobrze spompować, teraz odwrotnie - jedynie za pomocą ciężaru własnego ciała potrafię zrobić trening jak należy.

 

Jak pisałem wyżej czasami można dorzucić coś do pasa, myślę też nad tym żeby kupić sobie kamizelkę z 10-15kg do pompek.

 

Może kiedyś napiszę jakąś książkę na temat treningu bo to zawiła sprawa i ciężko wytłumaczyć że czasami mniej znaczy więcej i suma sumarum rozwijając się dojdziemy do najprostszych rozwiązań ;)

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On ‎2‎/‎2‎/‎2019 at 12:24 PM, AdamGdynia said:

Przy okazji napiszę jak wyglądają moje treningi, a nóż widelec się komuś przyda.

Interesujący temat. Napisz ile masz lat, wzrost i waga (oczywiście jak chcesz)

Sam chodzę na siłownię i przewalam żelastwo ale od jakiegoś czasu patrzę na kolesi ćwiczących tylko z ciężarem ciała (i dodawanymi podwieszanymi ciężarkami) W niedzielę miałem długą rozmowę z jednym i jestem pod wrażeniem.

 

On ‎2‎/‎2‎/‎2019 at 12:24 PM, AdamGdynia said:

Generalnie robię dwa treningi tj pull i push tzn łopatologicznie:

 

1 dzień: trening pull czyli podciąganie szerokim nachwytem ileś tam serii, potem na dobicie wąskim podchwytem starając się angażować sam biceps bo to ćwiczenie ma na celu dobicie już samego bicepsa 

 

2. dzień push czyli wykonuję pompki w staniu na rękach ( też x serii) trzymając je możliwie jak najbliżej siebie (na początku każdy będzie trzymał ręce szerzej dopóki nie nabierze wystarczająco dużej siły) po czym na tzw. dobicie wykonuję kilka serii pompek diamentowych.

oraz to:

On ‎2‎/‎2‎/‎2019 at 12:24 PM, AdamGdynia said:

doszedłem do momentu że wykonuję 3 główne ćwiczenia i mimo że czasem dorzucę np coś na kark albo l-sqad na nogi to te 3 w zupełności wystarczą żeby ciągle się rozwijać.

Możesz wyjaśnić 3 główne ćwiczenia to:

podciąganie szerokim nachwytem, wąskim podchwytem oraz pompki w staniu na rękach?

 

 

Ja obecnie zacząłem program Bigger, Leaner stronger i właśnie tutaj jest opisane

On ‎2‎/‎2‎/‎2019 at 12:24 PM, AdamGdynia said:

że czasami mniej znaczy więcej i suma sumarum rozwijając się dojdziemy do najprostszych rozwiązań ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.