Skocz do zawartości

Czy wiecie dlaczego kobiety to płeć piękna?


Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie, ale jak widzę takie tematy to mimowolnie przewracam oczami. 

7 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

Te udowadnianie i buzowanie sobie ego w moim skromnym odczuciu stawia Cię szanowna nowa koleżanko w niezbyt sprzyjającym świetlne, dlaczego to roztrząsać?

Dokładnie to samo od razu pomyślałam... 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam z bioli w LO to u ssaków kombinacja chromosomów X i Y koduje tylko płeć. Chociaż płeć to konstrukt społeczny ponoć i współcześnie kodują ją raczej poglądy lewacko-feministyczne. 

Tym niemniej, zdaje się płeć determinuje całą gospodarkę hormonalną i przez to jest taka projekcja fenotypu jaka jest (włosy, skóra paznokcie, jak w reklamie suplementów). Czy kobiety są płcią piękną? 

Cytat

 

Niedawno brytyjska organizacja Benenden Health przeprowadziła badanie, którego celem było skwantyfikowanie (w procentach) poziomu szczęścia Brytyjczyków. {...} Okazało się bowiem, że mężczyźni są znacznie bardziej zadowoleni zarówno ze swoich ciał, jak i fizjonomii. Dla kobiet z kolei, na ogół, sfera wyglądu nie była tą, z której mogłyby czerpać szczęście w życiu.

 

Osobiście akurat uważam, że wszyscy są na swój sposób brzydcy. Tak kobiety jak i mężczyźni. Niektóre osobniki mogą co najwyżej ładnie(j) wyglądać. Ale nie zdefiniowałaś naukowo piękna, więc nie mamy wspólnego aparatu pojęciowego z którego można by skorzystać w dyskusji do której zachęcasz. 

 

Ale jasne, obiegowo funkcjonuje wiele komunałów podobnych do "płci pięknej" jak choćby mówienie o żeńskiej - "słaba płeć". 

 

Natomiast próby manipulowania zawstydzaniem jak poniżej, to sorry, ale nie na tym forum. To w pewnym sensie czyni Ciebie również brzydką. 

17 godzin temu, Androgeniczna napisał:

inteligentny rozmówca się domyśli

8 godzin temu, Androgeniczna napisał:

ale widzę że nie zrozumiesz

8 godzin temu, Androgeniczna napisał:

Czy nie potraficie normalnie rozmawiac?

7 godzin temu, Androgeniczna napisał:

Jak facet może tak emocjonalnie reagowac.... porażka

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie dlaczego kobiety to płeć piękna?

 

O to jest pytanie? 

Ja nie wiem.

 Dla mnie człowiek (w sam sobie), jest piękny i brzydki. 

Ale to tylko rozumieją jednostki. A patologia tym manipuluje - Ale jesteśmy i tym i tym( wszyscy ludzie, wszystkie geny - to (ja)) - to ciężki orzech do zgryzienia i - czas ...... widać wszystko potrzebne, ale w swoim czasie. :) Ale już dziś wiemy, że trzeba wyjść poza schemat. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.