Skocz do zawartości

Książki dajace do myslenia.


Pieter

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie książki które pomogą mi odnaleźć wewnętrznego skur**la?

Sun-Zi już zamówiłem,trochę moje postrzeganie świata zmieniła biografia Trumpa.

Wiem ze w mojej branży muszę być twardy często podejmować trudne decyzje,stawiać czoła wyzwaniom chce nauczyć się pracować pod presja i czerpać z tego przyjemność.

Znacie jakieś książki które mi w tym pomogą ?

z góry dzięki ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pieter zmienił(a) tytuł na Książki dajace do myslenia.

Wybacz, ale kolega @Tornado ma w pewnym sensie rację. Samcem alfa tudzież skurwielem nie staje się po przeczytaniu książek/obejrzeniu filmów jakichś cwaniaczków. Skurwielem z zasadami stajemy się przez życie i sytuacje. To też zależy od nas, bo możemy być pizdami co boją się postawić szefowi i innym albo możemy być sami sobie szefami i twardo stawiać warunki, targować się w trakcie negocjacji.

Sam prowadzę firmy i mógłbym powiedzieć, że jak trzeba to jestem skurwielem. Poznałem się na ludziach nieraz, zdaję sobie sprawę, że w przyszłości też nieraz zobaczę, że inni będąc znajomymi mogą być po prostu fałszywcami albo znajomymi z interesu. Z tym, że dzięki życiu i wyciąganiu lekcji z życia wiem jak dobierać znajomych by ograniczyć znacznie ilość takich wężowych znajomych. 

W życiu nie można być miękkim bo inaczej ono nam da brutalnie popalić. Sun Zi to stricte księga wojskowa i niczego nowego nie wniesie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie z tymi książkami macie rację,ale brutalność niektórych ludźi w moim otoczeniu mnie niekiedy przeraża.

Jak na mój młody wiek poradziłem sobie ze sporą częścią kłopotów.

Ale pomyślałem że dobrze by było jakbym przeczytał pare książek, których pezpardonowość przypominał bym sobie w momentach kiedy wszystko mnie przerasta.

@Marek KotońskiPrzepraszam za brak polskich znaków i dzięki za przypomnienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.