Skocz do zawartości

Próba kradzieży


Grajek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś do mojej sąsiadki(wdowa, starsza kobieta po 70) przyszło trzech cyganów(2 kobiety i mężczyzna). Udało się jej obronić i wkręcić, że w pokoju śpi zięć i żeby lepiej poszli bo narobi rabanu. Dali za wygraną, ale przeszukiwali już rzeczy. 

Chciałbym jej pomóc w jakiś sposób i zastanawiam się nad atrapą kamery, którą można by u niej zamontować.

Przykład:

https://allegro.pl/atrapa-kamery-monitoringu-z-dioda-i7130385323.html

https://allegro.pl/ruchoma-atrapa-kamery-kamera-z-sensorem-ruchu-led-i6938203178.html

Czy według Was ma to sens? Czy jest jakieś lepsze rozwiązanie?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Grajek napisał:

Czy jest jakieś lepsze rozwiązanie?

Jak miałem te 20 lat to takie problemy rozwiązywaliśmy za pomocą kija bejsbolowego z kolegami, ewentualnie solidy wpierdol, wstyd mi się teraz do tego przyznawać, ale w młodych głowach nie kiełkowały nam wtedy myśli o wymianie kulturalnych argumentów.

 

Jakby nie patrzeć, wpierdol nie zawsze załatwia sprawę, ale wtedy akurat taka forma była rozwiązaniem, bo do patoli przemawia tylko siła, i przemówiła, problemy jak ręką odjął, no ale wtedy to gówniażerka...

 

Na Twoim miejscu załatwiłbym te kamerki, ewentualnie kup babci psa, możesz też przykleić tabliczkę; obiekt monitorowany, choć nie wiem czy to dobry pomysł.

 

a tak na marginesie, gdzie jest kurwa policja? oni są od takich spraw

Edytowane przez The Motha
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to powiadom Policję o tym zajściu.

Może nie wszyscy o tym wiedzą, ale policjanci bardzo interesują się takimi osobami (szczególnie tymi o ciemniejszej karnacji skóry, którzy łażą po domach). Gdyby jeszcze raz pojawiło się w okolicy podobne towarzystwo, dzwoń do dyżurnego, czy dzielnicowego. Przyjedzie patrol (niekoniecznie umundurowany, w radiowozie), ale jeśli mieli z okolicy zgłoszenia prób napadu, to przyjedzie na pewno i oni sobie po prostu ich obczają, może wylegitymują, a jeśli będą mieli podstawy do zatrzymania, to zatrzymają. Info mam bezpośrednio od znajomego policjanta pionu kryminalnego.

 

Mieszkasz w bloku, domu wielorodzinnym? Czy to sąsiadka zza płota?

Najlepszym monitoringiem w takich przypadkach jest najbliższy sąsiad. Może warto byłoby się przejść po sąsiadach i powiedzieć im co się stało, poprosić, żeby mieli oczy szeroko otwarte i w razie potrzeby niech ktoś co raz zajdzie do tej sąsiadki zobaczyć jak jej się żyje.

 

Jeszcze jedna rzecz przychodzi mi na myśl: telefony dla seniorów mają zazwyczaj z tyłu obudowy przycisk SOS. Zaproponuj sąsiadce, żeby wpisać tam numer jakiejś zaufanej osoby z sąsiedztwa. W razie podobnej sytuacji, niech wciśnie przycisk i czeka na pomoc.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.