Skocz do zawartości

Czy jest na sali brat prawnik?


Zajac

Rekomendowane odpowiedzi

Siema bracia, mam poważny problem i potrzebuje porady/podpowiedzi najlepiej od brata znajacego się na prawie bądź takiego który był w podobnej sytuacji. Do rzeczy:

 

Dzisiaj w nocy wracając do domu przez drogę przebiegało stado dzików. Trafiłem jednego bądź dwa a skutek jest taki że auto nadaje się do złomowania. 

 

Jechaliśmy w trójkę i nikomu nic się nie stało. Wezwalem policję i spisany został protokół. Zdarzenie miało miejsce poza terenem zabudowanym na drodze wojewódzkiej. Dodam jeszcze że droga od strony z której jechałem nie posiada znaków ostrzegajacych o dzikich zwierzetach(taki znak jest ale jadąc z przeciwnej strony). Kolejna sprawa ze droga posiada bardzo zaniedbane, zarośnięte wysoką trawą pobocze przez co nie widać było czy coś wbiega na jezdnię. 

 

Niestety nie posiadam AC a jedynie standardowe OC. 

 

I tutaj prośba o pomoc-czy jest szansa coś z tego wyszarpac? 

 

Czytałem w necie że gdy droga nie jest oznaczona za szkodę odpowiada zarządca drogi i mam prawo ubiegać się o odszkodowanie. 

Ale jak jest naprawdę? 

Był ktoś kiedyś w podobnej sytuacji? Generalnie co robić? 

 

Auto to Ford Focus 2009r.

 

 

Mam nadzieję że wybrałem odpowiedni dział. 

 

Stawiam piwo każdemu kto podzieli się jakaś konkretną wiedzą na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.