Skocz do zawartości

Czy Forum BS mogło by być komercyjne?


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

  Witam.

  Wątek już się przewijał, Marek wyraźnie powiedział, nie nie będę zarabiał na Forum, to moje dziecko, nie dam go z kurwić, ma być kolorowo, spokojnie i przyjemnie.

Jasne, zgadzam się z tym, jest fajnie i przyjemnie. Ale dziecko podrosło, ma już swoją dojrzałość, przyciąga młodych, męski świat się budzi, widzę przyszłość, albo ciemność.

"Widzę ciemność, ciemność widzę":D, "Albert wychodzimy":D Taki żarcik.

   O co mi chodzi. Myślę że nadszedł czas aby forum po troszkę stało się komercyjne, w sensie reklam, dajmy zarobić szefowi, lepiej teraz wprowadzić trochę ukierunkowanych pod nas reklam,

niż później jak będzie Nas dużo więcej, bo będzie hejt, zresztą on zawsze będzie.

 

    Proszę któregoś z kolegów o sporządzenie ankiety , typu: Tak, Nie, bo sam nie potrafię. 

No i wypowiedzcie się, ułatwcie decyzję szefowi. Jakie kierunki reklam, co chcecie, itp, itd...

Edytowane przez Adolf
  • Like 9
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas spieniężyć ten zapierdol szefa. Do dzieła!

 

Przed chwilą, EMKEJ napisał:

Marek powtarzał ,że reklam tu nie będzie więc nie wymyślajcie koła na nowo. 

Tylko krowa zdania nie zmienia.

Edytowane przez Damian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba zadać jedno pytanie :

 

Czy dochód z reklam będzie na tyle zadowalający dla właściciela, a żeby one pojawiały się tu i uprzykrzały życie i bądź co bądź psuły wizerunek forum ? 

 

Pewnie da się to jakoś skalkulować przed ich wprowadzeniem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum ma potencjał i zrzesza sporą grupę ludzi, mozna by pomyśleć o reklamie - to nic złego, utrzymanie forum kosztuje, można by też zastanowić się nad osobnym działem i kategorią użytkownika - "VIP" dla ludzi co chcą wspierać rozwój forum.... można by było, ale to podwórko Marka i to jego decyzja.

Osobiście nie widzę w tym nic złego, nawet w przysłowiowej złotówce za założenie konta w celu potwierdzenia danych - co skutecznie odstraszyło by to troli ... ale temat jest kontrowersyjny.

Edytowane przez wojkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przede wszystkim za widoczną reklamą poradników i innych produktów Marka. Powinien promować przede wszystkim siebie. Nie każdy, który tu przychodzi wie, że takie rzeczy są do kupienia. I nie - nie każdy będzie grzebał, aż znajdzie. Często ludziom po prostu trzeba pokazać: "domyślam się dlaczego tutaj zawitałeś, sprawdź moje produkty - tam znajdziesz jeszcze więcej dobrych informacji". Tak więc mówiąc krótko - nie bać się promować siebie, skoro to może komuś pomóc.

 

Co do innych reklam - mi to różnicy nie robi. Fajnie by było, gdyby jednak były to reklamy męskie, które mogą nas rzeczywiście zainteresować - np. suplementy, sprzęt komputerowy, zegarki, samochody, sport, psychologia - no wiecie o co chodzi. Jeżeli nie ma takiej możliwości, to trudno. 

 

Jestem za tym, żeby sobie Marek zarobił, skoro daje dobry content i ma to wzięcie. Dobrym pomysłem mogłoby być wypuszczanie jakiegoś contentu premium o niedużej objętości, ale też niższej cenie (np. 30-50 zł). Takie produkty po prostu są dostępne dla każdego i budżet miesięczny też się zgadza. To luźny pomysł. 

Ostatnio widziałem sygnety sprzedawane przez Marka. Bardzo fajne, ale niestety nie każdy sobie pozwoli. Może warto pomyśleć nad rozszerzeniem gamy męskich akcesoriów, chociaż wiem, że wymaga to dużego zaangażowania i masy energii. Może zapalniczki, może opaski na rękę. Coś w ten deseń, bo kubki i koszulki to raczej masówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie na tak, tylko ostrożnie. 

 

Reklamy w Polsce to trochę dziki rynek, bałbym się właśnie, że pójdzie to w stronę wydłużania siusiaka. Widać co dzieje się na youtubie. 

 

 Już prędzej widziałbym jakiegoś partnera. Trochę więcej zachodu, ale np. tu i ówdzie logotypy producenta maszynek do golenia albo czegoś podobnego i umowa na rok. 

 

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Piter_1982 napisał:

Już prędzej widziałbym jakiegoś partnera. Trochę więcej zachodu, ale np. tu i ówdzie logotypy producenta maszynek do golenia albo czegoś podobnego i umowa na rok. 

Marek kilka razy wspominał, że ma propozycje zarabiania na forum.

Kto wie, może właśnie o jakieś programy partnerskie chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jorgen Svensson napisał:

Czy dochód z reklam będzie na tyle zadowalający dla właściciela, a żeby one pojawiały się tu i uprzykrzały życie i bądź co bądź psuły wizerunek forum ? 

 

Pewnie da się to jakoś skalkulować przed ich wprowadzeniem. 

Ja posiadam adblocka...
Większość reklam blokuje.

Jestem za reklamami, niech Szefu zarobi to, co mu się należy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie jest możliwość pozyskania poważniejszego partnera biznesowego, to wydaje mi się to najlepszą opcją ewentualnej reklamy.

 

Perfumy męskie, żel do golenia, firma odzieżowa, napój izotoniczny czy suplementy diety - nie ma powodu do wstydu, żenady, ani oznak taniości. Nieco gorzej z tabletkami na wzdęcia i reklamą kredytu :D

 

A z racji tego, że sam Marek stawia raczej na jakość, produkty luksusowe, to wszystko mieściłoby się nadal w konwencji eleganckiego, dojrzałego faceta, który potrafi zadbać o swoje zdrowie czy wizerunek.

 

Takie coś jak najbardziej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem za, żeby forum zaczęło zarabiać. Reklamy swoich książek to przy okazji, ale przede wszystkim reklamy ZEWNĘTRZNE. Takie jak napisał @SzatanKrieger - łatwe do zamknięcia a nie takie gdzie krzyżyk spierdala po całym ekranie jak murzyn przed pozytywnym testem ciążowym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę to tak ze 1/10 ekranu po prawej stronie, jest przeznaczona na reklamy i one sie tam odświeżają i scrollują. I są "obok" forum coś Cię zainteresuje to sobie klikniesz, ale kurwa bez wyskakujących okienek. 

 

Ale nie czarujmy się, konsekfencja może boleć i reklam nie będzie. I ja to kurwa szanuje!!!! A mało co szanuje w moim życiu. 

 

Pojawia się jeszcze jeden konflikt @majkgodlajk wspomina suplementy itd. Przecież te rzeczy to 98,9% ściema, a jak "znam" Marka to nie pozwoli na reklamowanie ściemnionych gówien. A większość produktów to ściemnione główna. Chyba, że przyjąć taktykę, że reklamujemy wszytko i mamy w chuju co tam bedzie się wyświetlać:

coś na suchość pochwy czy tabletki na miękkiego fiuta. To nie przejdzie....

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.