Skocz do zawartości

Suplementacja podczas treningu


deleteduser150

Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj. 

Jako, że już od dłuższego czasu trenuję i widzę cały czas efekty jednak chciałabym, by moje treningi były ciut intensywniejsze. Chciałabym nie tylko wyrzeźbić ciało ale też nabrać jeszcze więcej siły i wytrzymałości - głównie dlatego, że będę chciała dodać do swojego harmonogramu również treningi sztuk walki. Myślę więc coraz intensywniej o suplementacji, m.in kreatynie by mieć po prostu na to więcej energii i móc szybciej się regenerować. Co sądzicie o tym? Czy ktoś z was ma z tym doświadczenie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Masza Cóż, nie kontroluję tego jakoś, nawet nie wiem jak, ale białek jem raczej dużo. Jajecznica, jajka na miękko, owsianka, ser zwykły gościć u mnie na śniadanie. Jem też dużo kurczaka i wieprzowiny.  Czy będzie u mnie te 82g białka dziennie( tak jak teraz sprawdziłam w tabelce)... myślę, że spokojnie. ;) 

BCAA nie brałam nigdy, Nawet nie wiedziałam co to jest. ;) Do teraz. :D 

Jestem w tym temacie laikiem dlatego pytam. :) Jedyne co kiedyś brałam to cytrynian magnezu a to jeszcze na początku mojej przygody z trenowaniem. Teraz jakoś tak nie odczuwam potrzeby, nie mam już problemów ze skurczami czy z drgającą powieką jak wtedy. 

@zuckerfrei No ba, to podstawa. :)  Bez rozgrzewki nie zaczynam treningu. przy HIITach nie ma innej opcji bo bez tego można sobie ładne ziaziu zrobić. :D Rozciąganie też robię po treningach obowiązkowo. 

Tak np wyglądał mój dzisiejszy trening:

No ja z tego co czytam to przy takiej kreatynie czy BCAA raczej nie ma efektów ubocznych. No ewentualnie w przypadku kreatyny ponoć występują problemy żołądkowe jeśli organizm ma niską tolerancję. To już myślę, kwestia indywidualna każdego organizmu. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zuckerfrei napisał:

Jaja jedz a nie bcaa... wykreowanie potrzeby... i ktoś kosi hajs. 

Jasne, białko jak najbardziej, jednak jeśli dobrze się gdzieś doczytałam o Hashimoto to uważałabym na duże ilości żółtek, ze względu na większą podatność na występowanie zaburzeń lipidowych.

Edytowane przez Masza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, chłopy wywalają żółtka i jajecznica z samych białek! Jeszcze długa droga dziewczyny. Długgggggaaaaaa. 

 

 

Ja się nabrałem na te suple jak chuj, a to bcaa to ściema największa, fakt fiut był większy. Wszytko jest w jedzeniu. 

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skusiłam się na wypróbowanie BCAA. Biorę już około miesiąca.

Zażywam je w trakcie treningów czyli 3 - 4 dni w tygodniu

Czy widzę jakieś efekty? 

Wydaje mi się, że regeneracja mięśni się poprawiła, sugeruję to po tym, że jeszcze niedawno bym kompletnie zdychała po takim treningu: 

 i na drugi dzień nie mogłabym normalnie usiąść na krześle czy chodzić po schodach. A po regularnym zażywaniu BCAA mogę spokojnie na drugi dzień ćwiczyć bez zaciskania zębów z bólu :P

Być może to głównie zasługa tego, że moje mięśnie się przyzwyczaiły do regularnych ćwiczeń tego typu ale mam wrażenie, że w jakimś stopniu BCAA też robi swoje.  

Dalej to obserwuję.

Zdam jeszcze relacje za jakieś 2, 3 miesiące. 

Zaczęłam robić ćwiczenia z bandą(medium albo hard), zakupiłam sobie też obciążniki na nadgarstki (2x1kg) - zobaczymy jaka będzie regeneracja i progres po takich treningach ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2018 o 20:56, Hippie napisał:

 

 

Też tak cieszysz bułę podczas treningu? :D

 

Ja zapodam jednie ciekawostkę, że przedtreningówki typu SAW zwiększają wydolność organizmu, ale raczej nie są zbyt zdrowe.

T5 to przedtreningówka która ma taki skład, że się czujesz jakbyś normalnie się naćpała (pobudzała, uwalniała dopaminę - ale NIE MOŻNA PO NIEJ PIĆ ALKOHOLU). Rzadko stosowałem przed treningiem (zbyt duży wysiłek w stosunku do mojej wydolności powodował, że często brakowalo tlenu) natomiast dobrze robiło się przy niej projekty techniczne czy ogarniało zadania zawodowe ^^

Edytowane przez Profesor Zak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stosuję  póki co to:

81xcHu_pxgL._SY355_88306731-ee2f-43ae-9c

I nie narzekam na nic. :) 

poniżej skład:

Cytat

Nutritional Information Per 9g Serving:
Kcal 30
KJ 126
Protein 7.4g
Carbohydrates 0.7g
Sugars 0.0g
Fibre 0.0g
Fats 0.0g
of which Saturates 0.0g
Salt 0.12g

Nutritional Information Per 100g:
Kcal 333
KJ 1393
Protein 82.7g
Carbohydrates 8.6g
Sugars 0.0g
Fibre 0.0g
Fats 0.0g
of which Saturates 0.0g
Salt 1.42g

@Profesor Zak A bułę to cieszę po treningu, podczas treningu skupiam się na tym by poprawnie wykonywać ćwiczenia a nie stroić ładne miny :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.