Skocz do zawartości

Skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem.


calandra

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchanie muzyki działa na mnie odstresowująco, szczególnie przed ważnymi wystąpieniami publicznymi. 

Zawsze mam swoje błękitne słuchawki w uszach przed wejściem na salę.  Czasami także bardzo prozaiczne czynności, jak malowanie paznokci, ust, układanie włosów przed. To skupienie się na wyglądzie pochłania moją uwagę na tyle, że nie myślę o tym, co wkrótce nastąpi.

Poza tym dobry wygląd dodaje mi pewności siebie. 

Natomiast, kiedy jadę gdzieś na ważne spotkanie, to krótka pogawędka z panem taksówkarzem. Oni zwykle rozładowują atmosferę. 

Ogólnie mało jest sytuacji, w których się stresuję. Moja praca wymaga ode mnie niezwykłego opanowania w każdej sytuacji, żadnych wskazujących na zdenerwowanie ruchów, żadnego drgnięcia dłoni. Oddycham sobie wówczas głęboko, i się uśmiecham.

Dnia 9.10.2018 o 16:34, Rnext napisał:

Mnie akurat bardzo uspokaja ostrzenie noży na kamieniu. Taka trochę medytacja.  

Mnie też! Ostrzeżenie noży na osełce, kiedy moi współlokatorzy działają mi na nerwy. Liczę sobie w duchu po 10 razy na każdą ze stron ostrza, i skupiam się na ruchach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.