Skocz do zawartości

Lektury dla studiów informatycznych


laurissarius

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem właśnie po drugim zjeździe na studiach informatycznych. W sylabusie przedmiotów można wyczytywać, że kandydat na te studia powinien już mieć jakąś wiedzę na temat programowania i sam umieć już tworzyć podstawowe algorytmy.

Ja póki co, to zetknąłem się jedynie z htmlem i cssem, i pomimo tego, że w te dwa zjazdy zrobiliśmy już 12 z 15h  wykładów o podstawach programowania, to jednak jest to nowa dla mnie wiedza i ciężko się utrwala. Podobnie jest z matmą, czy teoretycznymi podstawami informatyki, wiedza jest nowa, trudna i wcale niełatwa do opanowania, z tym że tych dwóch przedmiotów mieliśmy póki co mało.

 

Przechodząc do sedna.

Szukam książek, które w przystępny i zrozumiały sposób są w stanie wytłumaczyć te podstawowe zagadnienia totalnemu amatorowi. Co prawda wykładowcy podawali jakieś książki, ale to są książki, z których oni czerpali wiedzę, które są napisane ciężkim językiem.

 

Potrzebuję najlepszej literatury, która pomoże mi się uczyć. Przerabiamy teraz rzeczy typu niepewność zdarzeń, prawdopodobieństwo, obliczanie redundacji na TPI, na matmie prawa de morgana, implikacje, koniunkcje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego Ci polecę z algorytmów:

https://helion.pl/ksiazki/algorytmy-struktury-danych-i-techniki-programowania-wydanie-iv-piotr-wroblewski,algo4.htm

 

Jeżeli chodzi o to co przerabiasz (z tego co widzę statystyka i matematyka dyskretna), raczej nic prostszego niż książki podane przez wykładowców nie znajdziesz.

Matematykę albo rozumiesz albo nie, nikt Ci tego po polsku nie wytłumaczy. To są studia techniczne, nikt nie mówił, ze będzie łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.