Skocz do zawartości

Język francuski


deleteduser74

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Bracia. Jako, że pracuje w międzynarodowej Francuskiej korporacji, żabojady proponują naukę języka francuskiego. Koszt to 40 zł miesięcznie.

Zastanawiam się czy nie iść w tym kierunku. Raz, że doświadcze czegoś nowego a dwa znajomość języka znad Sekwany to dodatkowy plus w firmie. Przyszłościowe awanse.

Pytanie do was, czy to trudny język?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na uczelni, jezyk przez Ciebie wspomniany jest wybierany zaraz po niemieckim. Zapewne umiesz angielski, a że francuski ma wiele z nim wspólnego, powinieneś się szybko uczyć. Faktycznie, teraz jak się patrzy po ofertach pracy, to do wiedzy podstawowej z zawodu wymagają (coraz częściej) znajomości drugiego języka obcego (oczywiście prócz angielskiego).

Powodzenia :)

Edytowane przez Rexer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, self-aware napisał:

Ja wybrałem hiszpański, w wielu miejscach się go używa. Mam nadzieję, że się kiedyś przyda.

Edytowano 7 minut temu przez self-aware

Jasne, że się przyda.
1/3 świata mówi po hiszpańsku.
Z czego najładniejsze kobiety na tej planecie :D
Sam zamierzam uczyć się hiszpańskiego, lecz wpierw chce znać angielski na bardzo wysokim poziomie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz opcję nauki za 40 zł. Do tego firma francuska i być może będą opcje wyjazdu do Francji choćby na jakieś szkolenia, gdzie samo przebywanie w kraju którego uczysz się języka, daje Ci dużego kopa do nauki to warto.

Jest to język, jak pisali Chłopaki wyżej, dość rozpowszechniony (na pewno lepiej niż włoski, a nawet niemiecki). To warto iść na kurs. Ja bym chętnie poszedł w tej cenie. Język imo się pozna jak będzie możliwość używania go. Inaczej szybko z głowy wylatuje. Certyfikatu bym dzisiaj więc z ENG nie zdał  ?

 

Uczyłem się angielskiego, niemieckiego, holenderskiego, włoskiego. 

Nauczyłem się komunikatywnie ENG. 

Niemieckiego tylko turystycznie sobie poradzę. Z tych 4 IMO najtrudniejszy.

Holenderski odszedł w otchłanie pamięci.

Włoski to mój cel na teraz. Bywam tam i mój mózg go "lubi". Łatwo się uczę go.

Tak francuski zawsze uważałem za trudny ze względu na mało intuicyjną wymowę. 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez BeyondInfinity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz w ciemno ale tylko zajęcia praktyczne, zawsze to dodatek do tematu minetki, może upgradujesz tutoriala kiedyś.  :lol:

 

A tak serio to warto się uczyć obcych języków choćby ze względu na ćwiczenie pamięci i mózgu ogólnie. Nawet jak nie będzie Ci szło to zawsze to jakieś dobre ćwiczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuski to przepiękny język. Jak dla mnie najlepiej brzmiący ze wszystkich języków na świecie.

Nauka francuskiego to czysta przyjemność, a jego znajomość daje prestiż i klasę.

Polecam.

 

PS: Sam nie znam FR ale uczyłem się trochę. Obecnie szukam języka przyszłości, dzięki któremu moja kariera wystrzeli ku górze. Może Chiński, Norweski, albo maxowanie angielskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Still napisał:

Witajcie Bracia. Jako, że pracuje w międzynarodowej Francuskiej korporacji, żabojady proponują naukę języka francuskiego. Koszt to 40 zł miesięcznie.

Zastanawiam się czy nie iść w tym kierunku. Raz, że doświadcze czegoś nowego a dwa znajomość języka znad Sekwany to dodatkowy plus w firmie. Przyszłościowe awanse.

Pytanie do was, czy to trudny język?

Trudny. Uczyłem się angielskiego, niemieckiego i francuskiego. I w takiej kolejności stopniuję również trudność.

 

Jak dają darmo (let's face it - cztery dychy to darmo), bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 11.10.2018 o 15:58, deleteduser74 napisał:

Witajcie Bracia. Jako, że pracuje w międzynarodowej Francuskiej korporacji, żabojady proponują naukę języka francuskiego. Koszt to 40 zł miesięcznie.

Zastanawiam się czy nie iść w tym kierunku. Raz, że doświadcze czegoś nowego a dwa znajomość języka znad Sekwany to dodatkowy plus w firmie. Przyszłościowe awanse.

Pytanie do was, czy to trudny język?

I jak poszedłeś na ten francuski ?

Jaka to branża ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.