Skocz do zawartości

deleteduser78

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule - Waszym zdaniem? 

 Wiem, obszernie w int., ale?

Chcę poznać zdanie forumowiczów. 

To co w Nas Krzyczy, Cicho - Głośno, które zlekceważyć? 

Wiem, żyć zgodnie z sobą, ale wszystkiego nie doświadczyliśmy i którą drogę wybrać? 

To bardzo złożone. Złożone dla tych co zaczynają -żyć i co już przeszli jakąś drogę.

 

 

Dziękuję za wypowiedzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Miałem założyć identyczny, ale już jest.

Podbijam więc.

 

U mnie; zauważyłem że głos intuicji jest tym bardziej słyszalny, im bardziej człowiek wyciszony i oczyszczony.

Z reguły dotyczy to błachych rzeczy, choć czasem np. ludzi.

 

Slyszycie ten głos, który czasem coś cicho podpowiada? Coś, co okazuje się dobrym rozwiązaniem?

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś myślałem, że to będzie właśnie jakiś głos czy coś podobnego i opierałem się na cudzych opisach.

Dziś mam wrażenie, że instynkt/intuicja to po prostu coś co jest bardzo indywidualne i kompletnie nie da się porównać a szukanie u siebie czyiś doświadczeń to najlepsza droga by ich nie "usłyszeć".

Niestety ale trzeba zaufać sobie ;).

 

U mnie to po prostu sytuacje, w których nie mam pojęcia jak się znalazłem ale wiem po co.

Ja nic nie słyszę.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAWSZE kiedy zignorowałem intuicję, pakowałem się w problemy...Od tego czasu ufam jej bezwzględnie. 

 

Wyczuwam ludzką nieszczerość, kłamstwo. Nie wiem skąd to się bierze.

Niektórzy twierdzą, że intuicja, to właściwie doświadczenie, ilość przeżytych doświadczeń sprawia, że "mamy przeczucie" dlatego, że byliśmy w podobnych sytuacjach.

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie intuicja to informacja przetworzona i zwracana do świadomości przez podświadomość, która działa w taki sposób, że automatycznie szuka odpowiedzi na zadawane przez świadomość pytania @Nefertiti :D 

 

A ponieważ lubię terminologię komputerową podświadomość można porównać do superkomputera, który analizuje ogromne ilości danych wejściowych (w postaci wiedzy, doświadczenia, emocji itp.) i na ich podstawie wypluwa jakiś konkretny wynik (bardzo często trafny i adekwatny do konkretnej sytuacji) ;) 

Edytowane przez DanielS
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, icman napisał:

Kiedyś myślałem, że to będzie właśnie jakiś głos czy coś podobnego i opierałem się na cudzych opisach.

Dziś mam wrażenie, że instynkt/intuicja to po prostu coś co jest bardzo indywidualne i kompletnie nie da się porównać a szukanie u siebie czyiś doświadczeń to najlepsza droga by ich nie "usłyszeć".

'Glos' to rzeczywiście niefortunne określenie, ale lepszego chyba nie ma. To jakby myśl z zewnątrz, którą czujesz w głowie.

Przynajmniej ja tak to odbieram.

 

Raz złapałem czyjąś myśl, znanej mi osoby będącej w tym samym bydynku. Ale to chyba coś innego niż intuicja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wiekiem zauważyłem, że intuicja dobrze mi podpowiada. Szczególnie w stosunku do ludzi. Mam jakiś zmysł który od razu mi podpowiada czy to paproch czy raczej z tych ogarniętych.

 

Miałem też sytuacje, kiedy jechałem w dłuższą trasę motocyklem. Czułem od rana, że dzisiejszy dzień jest jakiś krzywy. No i zanim dobrze wyjechałem to przyfasolił gość we mnie. Na szczęście bez poważnych obrażeń.

Pewnie jakbym sobie przypomniał to coś jeszcze by się znalazło

 

Pytanie co jest tą intuicją?

Czy jest to suma doświadczeń, skojarzenia i zapakowania pewnych informacji w gotowym produkcie czy jakiś pierwiastek który w Nas siedzi od zawsze? Czy może jeszcze coś innego?

Edytowane przez Jan III Wspaniały
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie wiedziałam, że taki odzew, bo długo nie było nic - Dziękuję :).

(Nie wiecie, ale bardzo się cieszę, dużo to dla mnie znaczy :).)

Muszę to sobie przestudiować co napisaliście i za jakiś czas napiszę - wena :) musowo być musi, no i włączam obserwację, bo zapomniałam o niej - wybaczcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2018 o 17:47, Nefertiti napisał:

To co w Nas Krzyczy, Cicho - Głośno, które zlekceważyć? 

Wiem, żyć zgodnie z sobą, ale wszystkiego nie doświadczyliśmy i którą drogę wybrać? 

Intuicja to podświadome kreowanie sądów na podstawie posiadanych doświadczeń, inteligencji, moralności. Mózg 90% informacji przetwarza poza świadomością (dlatego odruchowo odchylasz głowę kiedy pszczoła przeleci Ci koło ucha - nie myślisz o tym, po prostu od razu reagujesz). Co ciekawe bardziej złożone zagadnienia też są przetwarzane poza świadomością jak np. ocena symetrii twarzy, zapach feromonów, tembr głosu osoby z jaką się rozmawia itp. 

U kobiet ze względu na inną budowę mózgu intuicja jest nieco lepiej rozwinięta, wynika to z tego że kobiety były słabe i musiały określać skomplikowane relacje między członkami plemienia podświadomie co dawało im pozycję w grupie, w tym czasie świadomość musiała skupić się na opiece nad dzieckiem. Stąd słynna kobieca intuicja i niektórym Paniom pierwszy rzut oka na parę wystarczy, żeby określić czy będą razem czy nie z bardzo dużym prawdopodobieństwem.

Mężczyźni musieli skupiać się całkowicie na celu, bo na polowaniu czy wojnie między plemionami mózg nie miał czasu ani energii na podświadome analizowanie innych zdarzeń dlatego gorzej u nich z intuicją. Stąd też wielu facetów w ogóle nie umie interpretować pozawerbalnych sygnałów kobiet, panna może kręcić włosami, wlepiać się w nich jak gekon w muchę a oni nawet nie zwracają na to uwagi. 

 

Podobnie sprawa się ma z innymi decyzjami w życiu, mężczyzna musi mieć jasno określony cel i do niego dążyć, bo słabo wykształcona intuicja doprowadzi do tego, że będzie się miotał "od ściany do ściany" finalnie kręcąc się w kółko. Kobiety całkiem nieźle radzą sobie z intuicją, ale tu też są pułapki bo ich podświadomość może mieć zupełnie inną moralność niż panie oficjalnie deklarują :) 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intuicja to informacje które zbiera twój organizm część tych informacji jest przekazywana do świadomej analizy. Mężczyzna jest bardziej skupiony na przyczyna skutek a kobieta bardziej na echo relacji społecznych zawieraniu więzi społecznych i ich podtrzymywania. Tak wiec kobieta dostaje szerszy obraz ogólny który ułatwia jej przeżycie w stadzie krótko mówiąc szuka drogi by uzyskać możliwie najbezpieczniejsza pozycję ukierunkowanie bardziej egoistyczne( przeżycie potomstwa i jej samej by zapewnić opiekę dla potomka). Facet koncentruje się na zadaniu i zaufaniu do  innych samców które umożliwiają osiągniecie celu grupy tu mamy ukierunkowanie współpraca. Do świadomości przekazywane są bodźce pomagające realizacje tych celów. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.