Skocz do zawartości

Pomalować felgę samochodową?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję.

 

Obejrzałem poniższy film i zrobię jak radzą, mam pytanie:

 

1. Czy bezwzględnie muszę dać podkład pod lakier? Co się stanie jak wyczyszczę felgę i położę tylko lakier?

 

2. Wolałbym uniknąć podnośnika i zdejmowania kół i odważników, za dużo roboty, odważnik można zasłonić, zakleić czymś albo też pomalować, więc co może się złego stać, gdy operację przeprowadzą na filmie zrobię nie zdejmując koła?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Marek Kotoński said:

Czy bezwzględnie muszę dać podkład pod lakier? Co się stanie jak wyczyszczę felgę i położę tylko lakier?

I już lewiznę kręci. ;)

Ma być podkład!!!! Lakier właściwy może odpadać.  

 

Szybciej będzie, pracować z samym, kołem. 

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio jak byłem w garażu, to emeryt w swojej wycackanej KIA. To robił. Zdejmujesz koło, kładziesz na roboczym blacie, i robisz. Jeżeli nie masz sprzętu, warunków itd. Zleciłbym robotę lub kupił nowe.

 

 

To będzie przyjemność to robić zaufaj mi. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zakup ręcznego urządzenia wielofunkcyjnego (tego z filmu). Koszt nie jest duży, nie trzeba trzeć, a jedynie przykładać. Końcówka ładnie ściera farbę z metalu, drewna itd.

Fajna zabawa, a sprzęt przyda się do wielu zastosowań.

 

Oczywiście felgi pomalować, auto od razu inaczej wygląda. Na świeżej czarnej stalowej feldze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kupiłem i wpadłem w szał - nie ma kluczyka do dwóch wiertarek. Trza podjechać, a w brzuchu burczy i skacze, nie wiem czy się odważę. No i ciekawe co z podnośnikiem, czuję że czegoś brakuje i że dziś czeka mnie wiele gwałtownych wzrostów ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, typiarz napisał:

Malowalem bez podkładu i trzyma się drugi rok ?

A zdejmowałeś koła, czy szybka akcja na parkingu? 

Ostatnio widziałem takie coś pod Auchan ? Facet jedyne co zrobił to otworzył spray kluczem do stacyjki i obleciał 4 felgi, nawet mu wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, typiarz napisał:

Malowalem bez podkładu i trzyma się drugi rok ?

Widocznie celulozowym lakierem.

18 godzin temu, Marek Kotoński napisał:

Gorzej z tym czyszczeniem papierem ściernym, umorduję się na klęczkach okrutnie 

POLECAM STOŁEK/TABORET, OKRYTY FOLIĄ A NA NIEJ GAZETĄ ABY PYŁY PRZY LAKIEROWANIU SIADAŁY.

 

W PRZYPADKU POWSTANIA MOŻLIWOŚCI UŻYĆ STAREGO RĘCZNIKA Z FROTY POD TABORET, ABY NIM SPRAWNIE OKRĘCAĆ STANOWISKO LAKIERNICZE.

....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od początku. Korozja w takich miejscach bierze się z wilgoci. Co on, pijany czy niespełna rozumu? No tak, każdy wie że z wilgoci, ale wilgoć utrzymuje się w brudzie. 

 

Aby to ograniczyć do minimum, po zimie myjemy dokładnie z obu stron felgi, dajemy w miejsce aby mogły się wysuszyć. Można wrzucić do auta, na myjnię, i na koniec ojebać woskiem, ja woskuję ręcznie alufelgi i przez jakiś czas chroni przed wilgocią, brudem i pyłem z opon i hamulców. 

 

A reszta już została powiedziana, pozdawiam. 

Edytowane przez DOHC
Literówka, DOHC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wszystko zrobiłem co trzeba, ale jedna rzecz nie zadziałała - na filmie wsadzali między rant felgi a oponę karteczki i mogli malować. U mnie nie ma hu.. żeby się trzymały, próbowałem z innymi osobami i bez szans.

 

Jak to ogarnąć? Szmaty jakieś porozkładać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgę podczyścić, wyszczotkować miejsca korozji, odtłuścic, spuścić powietrze i śrubokrętem między rant a oponę delikatnie wcisnąć cienkie płutno - może być stare prześcieradło, dobrze obciągnąć materiał na oponie i felgę pomalować sprayem ... Jak wyschnie wciągnąć materiał dopompować. Można tak obie strony pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.