Skocz do zawartości

Dlaczego mężczyźni opuszczają rynek pracy?


Trevor

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego mężczyźni opuszczają rynek pracy? Powodów jest sporo. W świetle ostatnich dyskusji jakie pojawiły się na forum i naszych problemów z samicami w pracy które i ja obecnie mam (dlatego nie przespałem dzisiaj całej nocy ? ).

Bardzo ciekawy film i rada na koniec. Dajcie znać co o tym sadzicie. Dlaczego Waszym zdaniem tak się dzieje?

 

 

Edytowane przez Trevor
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądając filmu powiem tylko tyle, że według mnie obecny rynek pracy staje się coraz bardziej antymęski. Coraz więcej jest zawodów gdzie siedzi się w ciasnym, dusznym biurze ze zgrają ludzi, jak pies przy budzie, albo kura w nowoczesnym kurniku. Mało jest pracy twórczej, inicjatywy, myślenia, kreatywności, a coraz więcej pracy odtwórczej, do tego ciągły stres, na który mężczyzna nie jest przygotowany, gdyż my dobrze znosimy duże stresy, ale rzadkie niż czeste i nawet lekkie. Ogólnie mężczyzna jest stworzony do większej wolności, eksploracji, przemieszczania się, samodzielności, to buduje w nas poczucie własnej wartości. Potrzebujemy poczucia, że to co robimy ma sens i potrzebujemy wiedzieć owoce naszej pracy. Do tego uważam, że dzisiejsze miejsca pracy są dostosowywane pod kobiety, w zasadzie tak pewnie jest nawet taniej, więc mamy goąace, duszne biura open space, zacienione, bez widoku na zewnątrz, z krążącymi dookoła kapo czesto w kobiecym wydaniu, którzy to przypieprzają się co jakiś czas do tego, jak trzymasz kubek, że nieładnie piszesz, że jesteś niesystematyczny ble ble ble. To rodzi silny bunt i stres. Bo człowiek jest zadowolony, kiedy może maksymalnie sam o sobie decydować. 

Wydaję mi się, że kobiety bardziej się podporządkowują, chętniej pracują w grupach, rzadziej same myślą, rzadziej zaprzeczają, są bardziej skrupulatne w dłubaniu w różnych rzeczach cały dzień w jednym miejscu. Nie potrzebują tylu bodźców, żeby pobudzać swój układ nerwowy do działania. 

Edytowane przez Dodarek
  • Like 6
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dodarek Bardzo trafne. Tez ostatnio zauwazyłem że poruszanie się po całym miejscu pracy rozładowuje stres. Czasem mozna do kogoś zagadać czasem pożartować troche w drodze. Praca staje się płynna. Dzień mija nie wiadomo gdzie i jest całkiem ok, a praca jest wykonana sprawnie. Doświadczam tez tego o czym piszesz w ujeciu kapo i czepiania się pierdół, i wywołuje to u mnie niesamowite obrzydzenie. Takie że naprawdę nie mam ochoty dziś jechać do pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezcież przez takie coś się zwolniłem z pracy jeszcze na okresie próbnym. Na początku wszystko ładnie pięknie, aż tu nagle się okazuje że dziewczyna z dużo mniejszym doświadczeniem ma koordynować moją pracę. Dziewczę od razu urosło i co to nie ono się zrobiło. Kiedy odchodziłem z pracy to nagle się okazało, że bierze mnie na stronkę i pyta co ona ma zrobić dalej. Myślałem że pierdolne z krzesła. Ale to pikuś. 

 

Wiele firm niestety w ten sposób działa. Większość z Pań niestety nie ma włąsnego zdania, albo to zdanie jest wyrobione przez kogoś z góry. Ma małe umiejętnosći. Skoczyć studia to nie jest osiągnięcie zwłaszcza w dzisiejszych czasach. 

 

Ale za to dupę brawurowo potrafią obsmarować. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.