Skocz do zawartości

Prawdopodobnie zakładam "związek wyznaniowy", czyli nową religię.


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

 

Ponieważ wielu z nas zrezygnowało z religii (programowanie poczuciem winy, biedą, męczeństwem, mordującym ojcem itd.) trzeba sobie powiedzieć ważną rzecz - religia, o ile jest pozytywna, jest czymś korzystnym dla człowieka i grupy ludzi.

 

Jeśli rezygnujemy z negatywnej, ale bardzo potężnej struktury (taką jest każda światowa religia), to zostajemy sami, bez potężnego wsparcia jakie daje "tłum", masa ludzi potwierdzających nasze przekonania, marzenia i plany.

 

Dlatego trzeba stworzyć własną religię - taką, która zamiast osłabiać wzmacnia, zamiast dołować raduje - co oznacza że trzeba wreszcie UCZCIWIE opisać prawdziwego Boga, który - jak wierzę całym swoim sercem, duszą i ciałem - jest realny i prawdziwy. 

 

Religia ma wzmacniać pozytywne aspekty człowieka, budować w nim siłę i moc, wewnętrzny spokój, bogactwo, sukcesy - a także dawać "wyznawcy" poczucie że nie jest sam, że jest w grupie ludzi myślących tak jak on. 

 

Dlatego nadszedł czas, by wyjść z kłamstw o Bogu w których żyliśmy - i powiedzieć o nim prawdę. Ta super - świadomość nie musi mordować syna, kazać swemu ludowi obrzynać napletków pokonanym ludom na nędznej, zagubionej w ogromie ciał niebieskich planecie - to coś zupełnie innego. I my musimy dać temu świadectwo, czymże jest ta super - świadomość, albowiem na pewno nie jest nędznym, zazdrosnym i mściwym bożkiem, który każe nieszczęsnych ludzi kastrować po przegranej bitwie.

 

Jest na pewno - sądząc po jej wielkich dziełach, kosmosie, galaktykach, wymiarach i cudach które wciąż i wciąż odkrywają naukowcy - nieskończonym bogactwem - zdrowiem - mocą - radością - siłą - szczęściem - spełnieniem - bezpieczeństwem. Takie ma przymioty, które czcząc zaszczepiamy swojej istocie, swojej podświadomości. 

 

I taką super - świadomość mamy czcić, wychwalać i do niej zwracać z podziwem, zachwytem i radością oko swojego umysłu i duszy. To jest prawda, a nie doklejenie do super - świadomości historyjek z prymitywnych czasów, gdy ludzie po defekacji bez mycia rąk jedli pokarmy i dziwili się że chorują.

 

--------------------------------------------

 

 

Związek wyznaniowy umożliwi nam bycie w silnej strukturze, która nas wzmacnia. 

 

Do rejestracji potrzeba stu osób, ich danych, które muszą być potwierdzone notarialnie. Papierkowej roboty jest bardzo dużo, ale warto. Trzeba stworzyć obrzędy itd. - zajmę się tym.

 

Pytam bardzo wstępnie, kto byłby chętny. Czuję że to byłoby dla nas dobre. Wklejam info dotyczące tego tematu: https://www.infor.pl/prawo/konstytucja/prawa-czlowieka/767315,Jak-zarejestrowac-kosciolzwiazek-wyznaniowy-w-2018-r.html

 

Ten post będzie uzupełniany o nową wiedzę i refleksję, więc zainteresowanych nim upominam, by czasem rzucić na niego okiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 9
  • Dzięki 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trochę powiązane z tematem. Ostatnio oglądałem na netflixie dokument o OSHO, o tym jak na naszych oczach stworzył własną religię, jak pojawiali się wyznawcy z całego świata. Jak to oglądałem to często przecierałem oczy ze zdumienia, historia wręcz niewiarygodna, Jak ktoś nie oglądał to gorąco polecam. Wszystkie odcinki są na cda: https://www.cda.pl/video/2168104c4

Reszta odcinków:

https://www.cda.pl/mateuszligezowski/folder/13265401

 

Edytowane przez דניאל
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego boga i nigdy nie było. Wiele wskazuje na ewolucyjne pochodzenie religii, ponieważ jednocząc prymitywne ludy, ułatwiała im przetrwanie. Einstein rozumnie widział religię jako formę niedojrzałości, strachu przed niezależnością i decydowaniem o sobie. 

 

Religia załatwia wiele spraw, odpowiada na najgłębsze potrzeby emocjonalne i dlatego jest tak powszechna. Zaspokaja potrzebę przywództwa i przynależności do grupy. Koi lęk przed śmiercią, obiecując absurdalne życie wieczne. Zapokaja potrzebę sprawiedliwości - "ci którzy cię skrzywdzili pójdą do piekła". Pomaga w samotności i bezradności historyjką o aniele stróżu. Tłumaczy niewyjaśnione zjawiska.

 

Ale przede wszystkim służy jej organizatorom. Oto wielka tajemnica wiary: złoto, euro i dolary.

 

Jak powiedzal Thomas Jefferson, wszystkie religie są takie same - opierają się na bajkach i mitologiach. 

Edytowane przez Schlucken,NichtSpucken!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również życzę powodzenia Marek ale mam swoje poglądy na wiarę.

Wieżę że jest Bóg, opętania przez szatana (trochę tego widziałem) i uzdrowienia np. Myrna Nazzour, która jest też stygmatką, itp.

Nie wierzę w rolę księży i kapłanów ponieważ zaślepiła ich od dawna tylko mamona, modlą się i udzielają sakramentów za hajs, co ostatnio skrytykował nawet papież. 

Edytowane przez realista
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to się tyle lat miksowałem z jednej religii żeby wchodzić w drugą. I później co? Znowu wiele lat mozolnej pracy i wychodzenia z kompleksów? Nie, dzięki.

 

Czy bycie częścią tego forum nie wystarczy? Dla mnie to nie religia i niech tak zostanie.

 

Być wolnym, czuć wolność, mieć wiedzę to wyjście z matriksa. Wejście w nową religię to jak wyjście z jednego matriksa do drugiego.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem, lepiej partię zakładać.

Po przeczytaniu linku od razu skojarzenie otwarcia przewodu rejestracji partii.

 

PIRAMIDA ZALEŻNOŚCI TA SAMA a moc sprawcza bardziej oficjalna.

 

.....

Inaczej brzmi należeć do partii a co insze  do sekty/religii.

 

NA WIARĘ PRZYJMUJEMY ZJAWISKA KTÓRYCH przyczyn istnienia nie potrafimy w danym momencie opisać posiadaną nauką.

 

 

Przykład:

Tylko boskie stworzenia mogą latać pod niebiosami.

Zatem w Mielcu pracują BOGOWIE?

CZY inżynierowie?

......

Czy odkrywców/wynalazców nazywano szarlatanami?

Tak.

Bo psuli  interes danej religii.

 

Księźa na księżyc, ziemia dla ziemniaków!

 

WIEDZA DLA SZARLATANÓW!!!

......

SI NU SOIDA STORY......

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, דניאל napisał:

Myślę, że trochę powiązane z tematem. Ostatnio oglądałem na netflixie dokument o OSHO, o tym jak na naszych oczach stworzył własną religię, jak pojawiali się wyznawcy z całego świata. Jak to oglądałem to często przecierałem oczy ze zdumienia, historia wręcz niewiarygodna, Jak ktoś nie oglądał to gorąco polecam. Wszystkie odcinki są na cda: https://www.cda.pl/video/2168104c4

Reszta odcinków:

https://www.cda.pl/mateuszligezowski/folder/13265401

 

 

Patrz na Herberta i jego Diunę. W wywiadach często był pytany, co go irytowało, czy ma zamiar założyć własną religię, do której podejście i filozofię przedstawił w swojej sadze. Otrzymywał również sporo listów od czytelników z zapytaniem między innymi o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że nie bylby to wcale głupi pomysł. Tym bardziej, że w naszym kraju nie ma jasnych i klarownych uregulowań prawnych z tego co ostatnio widziałem u pewnego Pana na Youtubie.

 

Z Tym, że @Marek Kotoński wiesz, że to bardzo odważna inicjatywa i na bank spotka się z falą hejtu, już nie tylko od białorycerzy i Pań pilnujących zaciekle by ich grzeszki nie wyszły ale też jawnie od wszystkich wyznawców KK jako zło, sekciarstwo, szarlataneria i tym podobne i tak dalej.

 

Ciekawa wypowiedź o związkach wyznaniowych w Polsce:

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oj ale będzie jazgot ... pomysł ciekawy i kontrowersyjny, wyleje się fala hejtu, nie obędzie się bez porównań do sekty, nowej religii mizoginów, czy inceli ... Zrobi się głośno o forum, przybędzie ataków, dla hejterów to będzie woda na młyn.

Sprawa poważna, oznacza wystąpienie dla większości chętnych z KK i to z wszystkimi konsekwencjami - przystąpienie do innego wyznania dla KK to przestępstwo przeciw wierze - apostazja, herezja co wiąże się z ekskomuniką i takie tam, KK nie lubi konkurencji.

Ciekawi mnie kwestia udzielania ślubów, sakramentów czy nabożeństw, obrzędów, modlitw czy  szat i stroju.

Edytowane przez wojkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako Nowy i Jedynie Zasadny Prorok Aryjskiego Reformowanego Islamu udzielam poparcia Markowu Kotońskiemu.

Jednocześnie sugeruję samiuteńkiemu Allahowi coby Markowi przestawił w głowie odnośnie tych eskimosów bo to zwyczajnie wstyd i ktoś go później rozliczać z tego będzie.

A wtedy moja chata z kraja.

 

Odnośnie dotacji to obawiam się, że mam własnych wyznawców do obciągnięcia z waluty. Takie życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek Najwyższym Imamem, a Modzi powinni być Ordynariuszami Subforumowymi. Pasterzami zaś ci ogarnięci co mają więcej niż 777 postów.

Przeszkodą może być tylko proces rejestracji,, co widać było na przykładzie pastafarian, czyli ugrupowania Kościoła Latającego Potwora Spaghetti. Pod linkiem przeczytamy (czerwonym drukiem) ile starań musieli poczynić "makaronicy", ale z drugiej strony dostali dużo bezpłatnej reklamy w mediach.

https://klps.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.