Skocz do zawartości

Bydgoszcz-Kobieta kontra skażenie środowiska


deleteduser99

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Jestem z Bydgoszczy. Mieszkam parę dzielnic dalej od miejsca akcji. Wczoraj cała Polska oficjalnie dowiedziała się z tvnu, i parę dni temu z tvp, że istnieje potężne niebezpieczeństwo w postaci działalności zakładów Nitrochem, położonych w zasadzie niedaleko od rzeki Wisły w moim mieście. Chodzi m.in o kwestię zanieczyszczonych trotylem i innymi związkami chemicznymi wód gruntowych. Jedynym człowiekiem, który sprzeciwił się tej bombie zagrażającej dla natury w Polsce,  jest Renata Włazik, mieszkająca na podbydgoskim Łęgnowie(czyli tam, gdzie wszystko się odbywa). Sąsiedzi, czyli w sumie niczego nieświadomi "Janusze" szybko się od niej odwrócili. Zatrważające jest to, że o szkodliwej działalności zakładów wiedziano już w latach 80, ale nikt nic z tym nie robił. 

 

Post ma charakter w dużej mierze ostrzegawczy, bo jeśli sytuacja się nie zmieni, cały ten syf może zatruć Wisłę i dojdzie do ogromnego nieszczęścia. 

 

P.S Jeśli ktoś może, niech wstawi to na samiecweb, bo ja mam problemy z założeniem konta.

 

Pozdrawiam! 

 

 

https://www.tvn24.pl/superwizjer-w-tvn24,149,m/superwizjer-wody-skazone-trotylem-bomba-ekologiczna-w-bydgoszczy,875826.html?fbclid=IwAR2Zcw0kEEzxTKi50A20hcPvdNCYYNwa_jZV2ZKxRHGx6aZlwfI-MDVsDiQ

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.