Skocz do zawartości

Medale i odznaczenia na forum, liczę na waszą pomysłowość


Rekomendowane odpowiedzi

Na dniach wprowadzimy na forum nową, wspaniałą funkcjonalność "by żyło się lepiej". Będą to medale, przyznawane najlepszym forumowiczom.

 

Przede wszystkim myślę o udekorowaniu tych, którzy starają się dać coś od siebie, i piszą na http://www.samiecweb.pl, poświęcając swój czas, energię i wiedzę, by nasza mała społeczność się rozwijała, dzięki czemu będziemy mogli lepiej i lepiej pomagać zagubionym w szalonym, coraz bardziej zidiociałym i kłamliwym świecie.

 

Będę osobiście (wirtualnie) dekorował i nagradzał tych, którzy dbają o innych na forum i o naszą społeczność. Medal będzie widoczny przy nicku, jak kwota wsparcia, by Bracia Moderatorzy wiedzieli, że to swój chłopak i trzeba przymknąć oko od czasu do czasu.

 

Oczywiście osoby z medalami, będą korzystniej traktowane przy błędach za które dostaje się warny i bany (wiadomo że ktoś kto się poświęca, celowo nie robi problemów), więc zamiast warna poprawi się błąd po cichu, a zamiast dużych kar upomni prywatnie, oczywiście też takie osoby będą miały znacznie większy szacunek na forum.

 

Równi i równiejsi? Nie, po prostu Ci którym na tym miejscu zależy, są w tym miejscu lepiej traktowani. To oczywiste. Byłoby szaleństwem by na równi traktować nową osobę, albo kogoś kto tylko bierze i niewiele z siebie daje, z człowiekiem któremu zależy. "Zwykłe" osoby są traktowane zgodnie z regulaminem i zasadami współżycia społecznego, czyli mówiąc szczerze, lepiej niż na każdym innym forum.

 

Tego rozwiązania wymaga elementarna uczciwość i przyzwoitość.

 

I teraz liczę na waszą pomysłowość, w wymyślaniu fajnych nazw medali i ewentualnie grafik. Mogą być rubaszne a nawet bulwersujące, byle bez łamania prawa.

 

Proponuję pierwszy - odznaka honorowego dawcy nasienia ?

  • Like 18
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wreszcie nadejszła 'dobra zmiana'. I like it.

 

Kurde balans, jestem tu nowicjuszem ale chciałbym dostać medal, ale nie wirtualnie tylko osobiście, jako pensjonariusz w dzikim zbereźnym domu samców, w Ciechocinku.

 

Marku, od nas żadna myszka nie chce brać nasienia bożego. Narodzi się mały facecik, i od razu od kołyski będzie wykazywał cechy czarnego ucznia. To się kobietom nie podoba, takim nie można manipulować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek KotońskiPomysł jak najbardziej ze swojej strony popieram. Natomiast mam jedna kwestię którą chciałbym poruszyć. Otóż piszesz tylko o tych z nas, którzy udzielają się i na forum i na samiecweb.pl. Jednak ja ze swojej strony dużo swojego wolnego czasu poświęcam jednak na lekturę forum i udzielanie się na nim niż na samiecweb.pl. Czas mi zwyczajnie nie pozwala na jedno i drugie choćby w zbliżonej jednostce czasu, muszę to jakoś wypośrodkować, a raczej wybrać i w moim wyborze pada głównie na forum. Nie to, że nie chcę założyć konta i udzielać się na na samiecweb.pl,ale zwyczajnie brak mi czasu. Możliwe, że są wśród nas osoby, które mają podobne odczucia jak ja, ale nie tylko wobec forum, ale także wobec portalu, poświęcają więcej czasu samiecweb.pl kosztem forum i odwrotnie.

Czy w związku z tym przewidujesz jakieś odznaczenia lub coś takiego dla takich osób, które mogą więcej czasu ze względu na ograniczenia poświęcić tylko jednemu medium tudzież czy przewidujesz jakieś wypośrodkowanie tego?

Z góry dziękuję za odp. i ustosunkowanie się do mojego pytania, ewentualne wyjaśnienia, bo być może czegoś nie złapałem lub możliwe, że nie zrozumiałem.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krugerrand 

 

Jak najbardziej medale i odznaczenia będą dla tych Braci, którzy działają na forum. Trudno byłoby zapomnieć o ludziach, którzy latami (forum ma ponad 4 lata) oddawali swoją wiedzę, czas i energię na rzecz forum.

 

Z samiecweb.pl chodzi o to, że chcemy rozkręcić portal, który przyciągnie nie tylko takich chłopaków jak my - ale i wielu innych, i w ten sposób rozbujać naszą społeczność, oraz dać nam media które mają jakiś wpływ na innych. 

 

Czyli krótko mówiąc, będą nagradzani Bracia na forum, ale też ci którzy zaangażowali się w rozwój nowego portalu, ci troszkę mocniej.

 

 

Zwróć uwagę jak wygląda nasza obecna sytuacja. W sieci nas wyszydzają, wyśmiewają. Ze mnie zrobili oszusta, manipulanta, gościa który "rucha" kobiety z ciężką depresją - moją reakcją na atak tych sił, było stworzenie portalu który zaprosi do siebie także tych, którzy nie podzielają naszej idei. Jeśli ten portal się wzmocni i stanie znany, wtedy nie tylko jesteśmy bardziej znani i przez to szanowani, ale i możemy znacznie potężniej pomagać tym, którzy nie wiedzą o czym piszemy i o czym myślimy.

 

samiecweb.pl jest reakcją obronną, i każdy kto się do niej przyczynia, musi być u nas w jakiś sposób wyróżniony. Byłbym głupcem, gdybym ludzi poświęcających się dla tego portalu jakoś nie uhonorował. 

 

O swoich trzeba dbać. To motto mi ciągle przyświeca. Nie tylko dbać, ale i troszczyć się, zadbać o ich samopoczucie. I tyle ile mogę, zrobię. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje propozycje:

(niektóre z oznaczeń mogą być przyznawane np. automatycznie, przez skrypt robiący statystyki)

Tester, królik doświadczalny - osoba brała udział w betatestach samiecweb, coś dla ludzi, którzy pomogli przy tworzeniu serwisu.
Haker lub złota rączka (?) - osoba, która wykryła błąd w funkcjonalności.
Architekt - osoba, która pomogła udoskonalić portal specjalistyczną wiedzą.
Stary ruchacz - dzieli się najbardziej osobistymi doświadczeniami.
Ratownik, samarytanin - znany z pomocy innym.
Mądrala - często dzieli się niesamowitą, specjalistyczną aczkolwiek niezbyt potrzebną w codziennym życiu wiedzą... np. z astronomii.
Zadymiarz - wywołuje często kłótnie. W sumie nie wiem czy warto ludzi za to nagradzać. Jeszcze będą się celowo o to odznaczenie spinać.
Bohater klasy pracującej - osoba z największą ilością treści w miesiącu (motywuje do dalszego dostarczania treści).
Głosiciel prawdy - osoba, która będzie miała duże poparcie w plusach w komentarzach.
Fredo (taki koleś z Ojca chrzestnego co organizował prostytutki z tego co pamiętam) - zaangażowany w organizowanie wydarzeń związanych ze społecznością w realnym świecie.
Szczery do bólu - osoba, która zorganizuje tzw. AMA lub wyczerpująco opisze swoją historię.
Pierdoła - osoba często marudząca.
Mistrz Ceremonii - osoba organizująca interaktywne zabawy (np. zgadywanki) na serwisie czy forum.
Reporter - osoba, która udzieliła relację z jakiegoś wydarzenia.
Uchodźca - ktoś, kto uciekł z wykop.pl bo miał dość tamtejszej upośledzonej moderacji :D.
Szpieg - osoba mająca wtyki we wrogich obozach, np. wśród feministek.
Bezsenny - osoba notorycznie przesiadująca po nocach. Można też wyróżnić na pewno inne charakterystyczne zachowania i po nich przylepić komuś "łatkę".

Cholerna atencjuszka - użytkowniczka, która często prosi o pomoc a gdy zjadą się biali rycerze ze stosem porad uznaje, że to nie ma sensu.


No i warto by było aby przynajmniej niektóre oznaczenia były stopniowane. Np. mały mądrala, średni mądrala, elitarny mądrala, przechuj mądrości itd. Albo stary ruchacz, poziom 6, poziom 10. To będzie zachęcać użytkowników do dalszej aktywności. Dodatkowo warto niektóre odznaczenia nazwać od znanych osób lub postaci popkultury. To będzie tworzyło zabawny kontekst, rozładowywało atmosferę i wyróżniało.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, SzejkNaftowy said:

Fredo (taki koleś z Ojca chrzestnego co organizował prostytutki z tego co pamiętam)

Brat Michaela Corleone. Za zdrade zostal zastrzelony na lodce na jeziorze.

 

28 minutes ago, SzejkNaftowy said:

Cholerna atencjuszka -

Looo, to od razu mozna dac tej pani na “d” z wasem i okularami.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TheFlorator napisał:

Looo, to od razu mozna dac tej pani na “d” z wasem i okularami.

Właśnie wpadłem na pomysł tego odznaczenia gdy przypomniał mi się pewien post tej pani. Potem sobie przypomniałem, że to nie był jej pierwszy raz i od razu dopisałem "cholerna" :D.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko okej tylko jedna uwaga:

12 godzin temu, SzejkNaftowy napisał:

Właśnie wpadłem na pomysł tego odznaczenia gdy przypomniał mi się pewien post tej pani.

Tu by bardziej pasowało:

images?q=tbn:ANd9GcTe9GRKUMEPkhm3hrxzAem

 

I moje propozycje skromne dla userów ogółem ? 

Ruchacz - osoba, która nawołuje do ruchania mężatek i wszystkiego co się rusza - w imię zasad (a raczej ich braku) skurwysynu ? 

Puchacz - (ano jak ruchacz to i puchacz być musi) - osoba, która posiada dużą wiedzę z różnych dziedzin i się nią chętnie dzieli

Osiłek - osoba lubująca się w uprawianiu sportów siłowych wszelkiej maści i posiadająca dużą wiedzę praktyczną oraz teoretyczną na ten temat

Opiekun - osoba, która lubi pomagać oraz często trafnie doradza innym w rozwiązywaniu ich problemów

Samicolog - jak to pięknie brzmi ? osobnik płci męskiej posiadający dużą wiedzę praktyczną oraz teoretyczną na temat pań

Autorytet - osoba wzór, która to daje sobą przykład jak postępować w wielu sytuacjach, forumowy omnibus (nie częstochowski)

Filozof - osobnik, który często dużo teoretyzuje, co niekoniecznie przekłada się na działania

Wojownik - trenujący sztuki walki, mistrz w tej dziedzinie (praktyka + teoria)

Artysta - osoba, która uwielbia tworzyć, nagrywać, pisać, rysować, malować, rzeźbić etc

Sklerotyk - ktoś, kto zapomina lub udaje, że zapomniał wykonać coś co obiecał na łamach forum

Zgrywus - osobnik lubiący często żartować

Biały rycerz - ktoś kogo zbroja oślepia tak, że gdy wyjedzie na drogę powoduje wypadki

Guru - osobnik posiadający dużą wiedzę na tematy duchowe

Mecenas - osoba która najwięcej wpłaciła na forum

Samiec Alfa - (a macie go ? ) osoba z największą ilością plusów

Profesor - osoba z największą ilością postów

 

I coś do rezerwatu:

Kujon - samica, która łapie o co chodzi w forumowych wątkach i trafnie udziela rad

Toxic person - samica, która pieprzy jak potłuczona i dostaje spazmów na widok tematów w części męskiej

Samica we mgle - niby wie, że biją gdzieś dzwony ale trafić tam nie potrafi ? 

Atencjuszka - nic dodawać nie muszę ? 

 

I dla moderacji:

Szeryf - coś dla modów, dla tego, który udzieli najwięcej warnów w ciągu jakiegoś okresu czasu (haha ?)

Dobry glina - ktoś łagodnej natury ale potrafiący stanowczo reagować, gdy potrzeba

 

I tak jak ktoś dodał stopniowanie byłoby spoko ale najpierw trzeba by czyjąś propozycję przyjąć, wprowadzić poprawki i ustalić kiedy i jak z tymi stopniami.

 

 

Edytowane przez Quo Vadis?
  • Like 6
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Medale i odznaczenia na forum, liczę na waszą pomysłowość
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.