Skocz do zawartości

Skradziono mi email


Kingboss

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Kingboss napisał:

skradziono mi adres e mail

Zakładam że zarówno adres jak i hasło.

 

1. O ile masz dostęp, zmień hasło na "skradzionym" koncie. Od razu. Na jakieś losowe, w żaden sposób nie związane z innymi których używasz. Możesz próbować odzyskać konto metodą "zapomniałem hasła" bo pytań pomocniczych hakierzy często nie zmieniają.

2. Zaloguj się na konto, jeśli się uda je "odzyskać", i sprawdź KIEDY i skąd były próby wejścia których nie rozpoznajesz. To da Ci obraz od kiedy miałeś problem.

3. Jeśli używasz menadżera haseł, lub zapisujesz je w przeglądarce/systemie, wywal stamtąd to konto. Nie będę się rozpisywał - to konto, o ile nie chcesz go całkowicie skasować, ma być od tej pory poza jakimkolwiek zapisywaniem haseł.

4. Po 12-24 godzinach, ponownie zmień hasło na koncie (o ile masz dostęp). Znów na coś absolutnie nie związanego z innymi Twoimi hasłami.

 

Czy można wziąć kredyt? - Jeśli to było twoje konto do kontaktu z Bankiem, mogą być problemy. Można na przykład poprosić o duplikat karty na nowy adres, a potem o zwiększenie limitu - jeśli nie masz potwierdzeń SMS, to masz problem. Same kredyty zależą od procedury danego Banku - ale wtedy zazwyczaj kasa idzie na główne konto przypisane do danego adresu email, a tego Ci jeszcze nie wyczyścili, prawda? Gdyby mieli dostęp do konta, już byś o tym wiedział.

Niektóre banki proszą o adres pomocniczy gdyby główny adres email nie działał - warto sprawdzić czy Twój bank też tak ma, masz to na umowie założenia konta, albo w ustawieniach konta bankowego. Ludzie zapominają że to też trzeba zmienić, w końcu kontaktowali się zawsze przez główny adres email.

 

Dostać się do konta Google przez e-mail? - Nie rozumiem. Chodzi o inne konto niż Googlowskie, które zostało "skradzione"? O ile nie masz takiego samego hasła, a konto 'skradzione" jest adresem to odblokowania konta Google, to można próbować "przypomnij hasło" i zgadywać. Lepiej w koncie Googla ustawić adres pomocniczy na inne konto niż to "skradzione". Też sprawdzić udane-nieudane logowania na Googla, czy nie ma tam jakichś dziwnych krajów.

 

Aha - jeśli właśnie zainstalowałeś jakiegoś menadżera haseł, i "akurat" ktoś złamał Ci konto, to wiesz co z tym menadżerem zrobić.

 

Czasem konto jest łamane tylko dla listy adresów - i wtedy, do Twoich znajomych pójdzie prośba o pożyczenie stówki na tydzień. Albo "okazja" na akcjach. Albo prośba by przejrzeli "zabawny" mem z załącznika. Albo, prośba o ratunek jak na FB opublikujesz że jesteś za granicą (przyślijcie trzy tysiące bym mógł wrócić do kraju, nawet telefon mi ukradli, piszę z kafejki)... Trzeba uprzedzić ludzi że ktoś może się pod Ciebie podszyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystko zostało zablokowane i do banku się nie dostanie bo to nie był adres mailowy który podałem do kontaktu.

 

Konto Google nie istnieje już na tym e-mail.

Konto steam odzyskane.

Wszystko inne konta zabezpieczone.

 

Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Kingboss
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.