Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem przypadkiem na tą babkę i książkę którą napisała,znam tylko z tego artykułu, ale zaciekawiało mnie kilka wypowiedzi, z tego wywiadu i pomyślałem, że warto posłuchać waszych opinii, prawdę prawi ... moim zdaniem.

 

" Bo miałam takich kolegów. Ich rodzice, głównie ojcowie, robili takie rzeczy. Wiem, jaki ten świat potrafi być okrutny, ale wiem także, jak wspaniałymi ludźmi dla swoich bliskich potrafią być gangsterzy. "

 

" No dobrze, to zróbmy taką symulację. Podrywa Cię mało przystojny i nieciekawy facet, ale z wielką kasą. Ach i do tego impotent. Dałabyś się uwieść?

 

Upraszczasz. Kiedyś byłam w podobnej sytuacji. Zainteresował się mną bardzo bogaty mężczyzna, chociaż nie wiedziałam wtedy, ile miał pieniędzy. Facet kompletnie nie w moim typie, ale był bezczelny i to mnie rajcowało. Bo wiesz, faceci nie kręcą mnie wyglądem, ale głową.

I do czego użył swoich pieniędzy?

Do tego, aby mnie zdobywać. Umożliwiły mu one różne rzeczy. Zobacz, co zrobił Christian Grey? Przeleciał się z dziewczyną helikopterem, uzupełnił szafę. Lubimy być kobietami i lubimy być uwodzone. Mając pieniądze, spektrum możliwości się powiększa."

 

 

https://plejada.pl/newsy/blanka-lipinska-autorka-365-dni-wydaje-kolejna-ksiazke/8zq90l0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczy krwawią od lektury tych mądrości. I mam w sumie taki dysonans, może głupi - to, że pieniądz otwiera większość drzwi i nóg jest oczywiste, ale gdy mówi to wprost i szczerze jakaś Pani, to jednak mimo wszystko chce mi się puścić pawia. O książce słyszałem wcześniej i czytałem fragmenty. IMO chłam niesamowity, ale to ma się sprzedać, a nie dawać górnolotne wrażenia promilowi obywateli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, azagoth napisał:

jeżeli masz pieniądze to wszystko jest łatwe. A najłatwiejsze są kobiety.

Jeżeli masz duże pieniądze to kobiety owszem ale życie nie jest łatwe. Wielu kombinuje jak Cię z nich oskubać, rodzina ciągle chce pożyczać, kobiety traktują Cię jak bankomat. Ty im większy majątek posiadasz, tym szybciej umrzesz z powodu stresu, wrzodów żołądka, nerwicy, itp Gdyż ciągle tego wszystkiego musisz pilnować i zarabiać więcej; bo a apetyt rośnie tutaj w miarę jedzenia. 99% ludzi odbija palma (droższe ubrania, samochody, wycieczki, posiadłości, ściganie się ze znajomymi kto ma więcej, itd) = mocno rosnące koszty życia wraz z poziomem stresu. 

Edytowane przez realista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@realista dlaczego uważasz, że jeżeli ktoś kupuje droższe ubranie czy samochód lub jedzie na wycieczkę to odbija mu palma? Tak wygląda normalne życie i życzę z całego serca każdemu aby odbiła mu palma i zobaczył świat, kupił dom i żył w dostatku. 

 

Zastanawiałeś się kto i jaki program Ci zaszczepił w głowie, iż dookoła widzisz hieny i wrogów a także gloryfikujesz życie w ubóstwie?

W biedzie nie ma nic szlachetnego ani atrakcyjnego - wiem o tym dobrze, gdyż sam pochodzę z biednej rodziny.

Edytowane przez azagoth
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bojkot napisał:

Facet kompletnie nie w moim typie, ale był bezczelny i to mnie rajcowało.

Skoro bezczelność ją kręci to biedak podrywający gorącą laskę jest jeszcze bezczelniejszy, bo nic nie ma do zaoferowania, a podrywa.

 

19 godzin temu, Bojkot napisał:

I do czego użył swoich pieniędzy?

Do tego, aby mnie zdobywać. Umożliwiły mu one różne rzeczy.

Czyli bezczelność to jednak mało i musi ją dalej zdobywać kasą? :D W ogóle zdobywanie to słabsza pozycja.

 

Nie przekonuje mnie to co ona mówi i jednocześnie cieszy, im większe głupoty sadzą ludzie sukcesu tym znaczy, że sukces jest łatwiejszy. Ew. odwrotnie - głupota jest wymagana do sukcesu albo chociaż nie jest przeszkodą... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, realista napisał:

Jeżeli masz duże pieniądze to kobiety owszem ale życie nie jest łatwe.

Jest dużo prostsze, niż gdy ich nie masz. Wiem z autopsji, bo obie wersje życia poznałem na własnym przykładzie. Bo w sumie nie musisz nic nikomu już udowadniać. Ale świadomość tego, że MOŻESZ to zrobić w każdej chwili, jest oczyszczająca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@azagoth @Obliteraror doprecyzowując, pisałem wyraźnie o dużych pieniądzach, (mając na myśli powyżej kilku milionów), przy których większości odbija palma (zakup kilku bardzo drogich aut, wille, jachty, luksus na pokaz, itd.. a potem płacz że tak szybko przehulane i została z ręką w nocniku oraz pasywami, które generują tylko koszty i stres). Pieniądze pozwalające na normalne życie, zakup domu i wakacje nie są złe, nie demoralizują i nie ryją tak bańki.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, realista napisał:

doprecyzowując, pisałem wyraźnie o dużych pieniądzach, (mając na myśli powyżej kilku milionów), przy których większości odbija palma (zakup kilku bardzo drogich aut, wille, jachty, luksus na pokaz, itd.. a potem płacz że tak szybko przehulane i została z ręką w nocniku oraz pasywami, które generują tylko koszty i stres).

Ja też. Ile znasz takich osób, że pozwalasz sobie na tak deklaratywne stwierdzenia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, realista napisał:

znam takie i podobne przypadki, kilka lat żyję na świecie i nie muszę nikogo przekonywać na siłę. Masz prawo mieć swoje zdanie a ja swoje na podstawie własnych doświadczeń i życia. 

Słusznie. Tyle że kilka milionów to jeszcze nie poziom na "wille, samochody i jachty", chyba że te kilka milionów jest generowane netto rok do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext Że co? Tu jest napisane, że facet zdobywa kobiety nie wyglądem, a głową, tym jaki jest. Z czym się całkowicie zgadzam. 

Kobieta lubi być zdobywana. jak się mężczyzna stara? Też prawda.

Nie widzę, by się seksualizowała. Seks może być dobry, nigdy tego nie negowałam. Jest dobry jak mężczyzna, z którym go uprawiasz widzi w Tobie kogoś dużo ważniejszego niż obiekt seksualny. 

Jeśli natomiast między nimi jest tylko relacja seksualna i autorka to chwali...No cóż jest to szkodliwe. Kiedyś bym się zgodziła. Uważałam, że kobiety mają takie same prawa seksualne, ale dużo się zmieniło i uważam, że im to szkodzi. Wcześniej czy później. 

2 godziny temu, Patton napisał:

Myślę że @Fit Daria to taki ewenement na tym forum.

No inna niż wszystkie, nie? :D 

 

Dnia 22.10.2018 o 09:21, Lalka napisał:

Coś mi się obiło o uszy albo u kogoś widziałam książkę, w której gościu podróżuje po świecie, zalicza panienki i o tym pisze.

Ma się czym chwalić.. Może i ja kiedyś książkę napiszę? :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, realista said:

@azagoth @Obliteraror doprecyzowując, pisałem wyraźnie o dużych pieniądzach, (mając na myśli powyżej kilku milionów), przy których większości odbija palma (zakup kilku bardzo drogich aut, wille, jachty, luksus na pokaz, itd.. a potem płacz że tak szybko przehulane i została z ręką w nocniku oraz pasywami, które generują tylko koszty i stres). Pieniądze pozwalające na normalne życie, zakup domu i wakacje nie są złe, nie demoralizują i nie ryją tak bańki.

Ludzie, którzy dorobili się dużych pieniędzy swoją własną pracą nie trwonią bezmyślnie pieniędzy na zbytki. Musieli je zarobić i znają ich wartość - to nie są przypadkowi ludzie i nie odbija im żadna palma. Myślę, że przemawia przez Ciebie schematyczne myślenie, połączone ze zwykłą ludzką zazdrością. Wywal to z głowy bo sam siebie ograniczasz.

 

Jeśli już to można rozważyć pod tym kątem przypadki, gdy pojawił się np. spadek lub wygrana na loterii. Wtedy rzeczywiście ludziom "palma odbija" niejednokrotnie. Ale nie słyszałem o człowieku, który dorobiłby się swoją pracą i raptownie zaczął bezmyślnie trwonić majątek. Owszem - zdarzają się bankructwa lub załamania nerwowe itp. Ale to nie reguła - regułą jest to, że ludzie, którzy zdobyli majątek są zaradni i mądrzy na tyle by go nie trwonić a pomnażać. 

Edytowane przez azagoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@azagoth jeżeli uważasz że duże pieniądze nie mają wpływu na charakter osób, która się ich dorobiła to żyjemy w innych światach. Pieniądze nie są złe ale powyżej pewnej sumy po prostu zmieniają osobowość i zdarza się że demoralizują. U jednych będzie to poziom 1 milion złotych u innych 100 mln. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.