Skocz do zawartości

Zęby - Proszę, przemówcie mi do rozumu...


deleteduser45

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Bracia.

Muszę wstawić 4 zęby po dwa z każdej strony u góry. 

Mam pieniądze na ten zabieg i tu jest problem.

Nie chcę ich wydać, ponieważ gdy mam te pieniądze na koncie czuję się bezpiecznie.

Z drugiej strony chciałbym być znany z pięknego uśmiechu, zęby mam proste, wystarczyłoby je wstawić i byłoby pięknie, ewentualnie trochę wybielić.

No ale mi żal tych pieniędzy, wolę wydać już na jakieś przedmioty do cs'a... Pisząc ten temat samemu mi jest głupio i to logiczne, że powinienem iść jak najszybciej do dentysty to załatwić no ale coś mnie blokuje. Proszę Bracia, przemówcie mi do rozsądku, że mam wypierdalać do dentysty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michau napisał:

Że kurwa co? Co to są przedmioty do cs'a? Co ci to da?

No właśnie nic, zmienia to tylko wygląd broni, noża w grze, myślę, że to chęć pokazania się innym, że ma się coś, czego ktoś nie ma :/ ... Wstydzę się tego jak cholera...

 

4 minuty temu, Quo Vadis? napisał:

Stary, Ty musisz tylko zęby wstawić, ja noszę aparat i będę go nosić przez dwa lata, potem jakiś czas jeszcze retencyjne także za przeproszeniem, nie pierdol tylko wynocha i wstawiaj to migusiem.

Współczuję stary aparatu :/

 

4 minuty temu, SławomirP napisał:

:lol::blink:

No właśnie :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój uśmiech i generalnie twój wygląd zewnętrzny to wizytówka więc należy o to zadbać. Zastanów się nad tym co Ty masz za jakieś przekonania w głowie przez które zamiast inwestować w siebie wolisz wydać te pieniądze na coś wirtualnego, co w świecie realnym nie ma kompletnie żadnego znaczenia.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na początku radzę wstawić jednego, a nie wszystkie i rozłożyć sobie na raty. Po każdym ząbku wstawionym kupujesz sobie, co chcesz w gierce :) Po co wszystko na raz, skoro możesz sobie rozłożyć elegancko. Dozbierasz i cyk kolejny. Nic na szybko, jak masz się męczyć psychicznie. 

 

Zrób sobie nadgodziny jakieś, fucha dodatkowa krótkoterminowa, żeby podratować budżet. Nie wiem, jaki wiek, ale święta się zbliżają, więc będzie zapotrzebowanie na zlecenia :D 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Baros said:

Proszę Cię... Ja męczyłem się ponad dwa lata z aparatem. A Ty nie chcesz sobie wstawić zębów i to jeszcze na górze gdzie przy każdym uśmiechu te zęby widać? 

Przez to się nie uśmiecham prawie w ogóle :/ Czuję, że moje życie zmieniło by się o 180 stopni gdybym zrobił z nimi porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wstawisz tych czterech zębów to reszta może Ci się w przyszłości pokrzywić. Nawet jak masz w dupie wygląd to brak kilku zębów powoduje przeciążenie pozostałych które mogą się złamać. Brak zębów = problem ze zdrowiem w perspektywie czasu. Zdrowie vs przedmioty w CSsie? Serio?

 

PS sam wydałem na uzębienie tyle że mógłbym sobie za to kupić niezłe auto, ale są rzeczy ważne i ważniejsze.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mac napisał:

To na początku radzę wstawić jednego, a nie wszystkie i rozłożyć sobie na raty. Po każdym ząbku wstawionym kupujesz sobie, co chcesz w gierce

To wstawiałby je dekadę, a poza tym jemu na pewno chodzi o mosty koronowe a nie implanty więc musi założyć dwa mosty po 4 punkty, po dwie korony zaczepowe i dwa zęby wiszące (zamiast tych których brakuje) więc nie założy mniej niż 4 na raz, może zrobić po stronie ale to pieprzenie się i lepiej zrobić obie strony na raz. Jednoczesne zrobienie wycisków i dopasowanie mostów do zgryzu a nie, że po stronce. Każdy dentysta by to odradził. 

A z tym SC'em to sobie jaj nie rób. Aż musiałem wygoglować o co kaman 

Edytowane przez MaxMen
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Niepowtarzalny said:

Przez to się nie uśmiecham prawie w ogóle ? Czuję, że moje życie zmieniło by się o 180 stopni gdybym zrobił z nimi porządek.

Domyślam się, że się nie uśmiechasz. Ja przy każdym uśmiechu zakrywałem buzię ręką tak się wstydziłem swoich zębów. A teraz... to mogę się śmiać bez liku. 

 

I bez takich porównań jak Cs i zęby.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak autor myśli o implantach, więc jeśli na raty to po stronie a nie po jednym bo ale dentyści i tak by chcieli montować na raz aby to wszystko spasować no ale my sobie możemy glindzić trzeba się dowiedzieć u źródła. No ok 20K to nie mało no ale chyba masz skoro rozważasz albo załóż dwa mosty będzie taniej. No ale wiadomo implanty nie niszczą zębów zaczepowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMorda Tak, na pomorzu. A u niektórych stomatologów tak jak piszesz 5.500, czasami ponad 6.000 za implant + koronę. Także ceny są różne mi się udało trafić na taką, 2.000 za implant i 2.000 za koronkę. Nie wiem, czy nie będzie potrzebny zabieg podniesienia zatoki i odbudowy kości, czyli kolejne kilka tysięcy... :( bo dłuższy czas już nie mam tych zębów.

 

@MaxMen No właśnie, nie chcę niszczyć zdrowych zębów... Później się okaże, że będą do kanałówki a to już wcale nie jest zdrowe (czytałem, że po kanałówce gromadzą się bakterie i zatruwają organizm).

Edytowane przez Niepowtarzalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od gabinetu i może typu implantów. 4K to jak widać sam implant i korona i pewnie min 1000 założenie. Więc na pewno ok 5k wyjdzie za zęba. Do tego pamtomografia, tomografia, zdjęcia w trakcie roboty i się te 5K+zrobi 

Edytowane przez MaxMen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.