Skocz do zawartości

Okulary czy laserowa korekcja wzroku


Perun

Rekomendowane odpowiedzi

Ja odłożyłem korekcje na później, planuje taki zabieg po 40stce, póki co mam astygmatyzm około -2,5 i wada jest stabilna. Wcześniej miałem dość poważną operacje oczu, lekarz nie widział przeciwwskazań do korekcji.

Jeśli masz możliwość używania okularów i soczewek zamiennie to w młodym wieku to dobry pomysł. Niestety z autopsji wiem, że soczewki nie zawsze są możliwe :(

Dobrze jest znaleźć odpowiedniego "medyka", z wieloletnim doświadczeniem, który uczciwie przedstawi temat.
Btw. jeśli znajdziesz odpowiedniego pracodawcę/stanowisko korekcja wzroku może być refundowana ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem korekcje w KALMEDICA w Kaliszu i generalnie jestem zadowolony - widzenie ostre - dominujące oko widzi perfect drugie minimalnie słabiej ale to nromalne. Jeżdżę samochodem bez okularów. Poza lekkim zasychaniem oczu podczas snu, sezonu grzewczego ewentualnie upałów nie widze żadnych minusów zabiegu :) Wcześniej 10 lat nosiłem okulary. Komfort życia jest lepszy. Moim zdaniem warto ale każdy musi decyzję podjąć sam bo to jednak zabieg.

Edytowane przez Trevor
Literówka
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym proponował soczewki na poczatek. Sam też noszę soczewki czasami. Na początku się jarałem, że nie będę musiał nosić okularów i nosiłem soczewki. Ale z biegem czasu przeszło mi to, obecnie więcej czasu spędzam w okularach. Soczewki zakładam do sportu lub na jakieś ,,uroczyste okazję''. Udaj się do okulisty. Niech sprawdzi czy nie masz zespołu suchego oka i, że chcesz zacząć nosić soczewki itd.

 

Także możesz kupić sobie soczewki jednodniowe w internecie na spróbowanie, kilka sztuk i zobaczyć jak się będziesz czuł. Tylko nie kupuj takiej samej dioptrii soczewek jaką masz wadę wzroku. 

 

A z korekcją bym poczekał. Jak wada będzie stała. Sam zamierzam zrobić zabieg, ale jeszcze jest czas. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.