Skocz do zawartości

Własna firma.


Fit Daria

Rekomendowane odpowiedzi

@Fit Daria To jaka jest rzeczywistości a to jak tobie się wydaje że jest to są 4 różne rzeczy. Nie akceptuj rzeczywistości taką jaka jest ale nie wciskaj innym truizmów i śmiesznych pseudo intelektualnych bzdetów.
Jest powód dla którego powtarzasz rok ósmy raz.

A co do firmy. Brak ci jakiejkolwiek wiedzy o jakiejkolwiek branży. Nie potrafisz nawet sama siebie ogarnąć a co dopiero mówiąc o sprawach firmowych.
Ogarnij najpierw podstawy poznaj jakąś branżę i się w niej realizuj. Dopiero po osiągnięciu pewnego pułapu wiedzy i znajomości branży, bierz się za zakładanie firmy.
A na chwilę obecną będzie to spuszczanie pieniędzy w kiblu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheFlorator Słusznie zauważył, że to nie temat o tym. Założę osobny o seksualizacji i kulturze gwałtu. 

 

@Hippie Jak napisałam to pomysł mojego dziadka. Chyba się boi, że studiów nie skończę. Jak się nie uda w tym razem to zacznę o tym na poważanie myśleć.

Kiedyś na pewno chce swój biznes. Ale chyba na razie nie mam aż takiej wiedzy, właśnie po to studiuję zarządzanie.

 

No pracuję, jako niania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie

Nie otwieraj puszki Pandory bo ja takich teledysków to mam na pęczki w swojej zbereźnej głowie.

A biedny @Tomko właśnie się wywalił z krzesła przed kompem jak obejżał ten twój teledysk :)

 

 

Edytowane przez TheFlorator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Fit Daria napisał:

 

@TheFlorator I po co to? To takie fajne? Jara Cię to? Jak ktoś zarabia na robieniu z kobiety przedmiotu seksualnego i pokazuje czym dla dzisiejszego świata są kobiety? 

No Tobie powinno się podobać. Wszak teledysk ukazuje kobiety przy pracach tradycyjnie zastrzeżonych dla mężczyzn, to próba przełamania patriarchalnego tabu. Ale jeśli ktoś widzi wszędzie tylko seks i seksualizację...

 

 

 

Tu już bez podtekstów społecznych, :)

Edytowane przez Wypas
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fit Daria napisał:

Ja bym wolała poczekać, aż chociaż licencjat skończę.

Ale wiesz, ze to trzeba się przyłożyć do nauki, a nie siedzieć na forum i nawracać nas na feminizm.

 

1 godzinę temu, Fit Daria napisał:

Na dzień dzisiejszy nie mam pomysłu.

Dobry start:D

 

1 godzinę temu, Fit Daria napisał:

Chciałabym, żeby to była i dochodowe, ale nie tylko, żeby poprzez własny biznes mogła też pomagać, żeby poprzez niego móc też chociaż pośrednio wyrazić swój światopogląd. 

Celem firmy jest przyniesienie jak największego zysku przy jednoczesnym zaspokojeniu potrzeb klientów, a nie działalność charytatywna lub ideologiczna.

 

1 godzinę temu, Fit Daria napisał:

Od dwóch dni dzwoni do mnie dziadek proponując, żebym założyła własną firmę,

No tak tu jest kwestia najważniejsza: kobieta zakładająca firmę za pieniądze mężczyzny. To już chyba gdzieś na forum o tym było:)

O chyba tutaj:

 

 

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Wypas said:

No Tobie powinno się podobać. Wszak teledysk ukazuje kobiety przy pracach tradycyjnie zastrzeżonych dla mężczyzn, to próba przełamania patriarchalnego tabu. Ale jeśli ktoś widzi wszędzie tylko seks i seksualizację...

Spadłem z sofy. Bez picu :)

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, TheFlorator napisał:

Nie otwieraj puszki Pandory bo ja takich teledysków to mam na pęczki w swojej zbereźnej głowie.

A biedny @Tomko właśnie się wywalił z krzesła przed kompem jak obejrzał ten twój teledysk :)

Chyba już za późno. :P  

@Tomko wywalił z krzesła powiadasz?  :P 

Po za tym już wolę chyba robic offtop tymi teledyskami...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wypas napisał:

No Tobie powinno się podobać. Wszak teledysk ukazuje kobiety przy pracach tradycyjnie zastrzeżonych dla mężczyzn, to próba przełamania patriarchalnego tabu. Ale jeśli ktoś widzi wszędzie tylko seks i seksualizację...

Co więcej przy tych pracach nie straciły kobiecości ? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Hippie said:

Po za tym już wolę chyba robic offtop tymi teledyskami...

Ej ej, proszę się grzecznie słuchać wujka TheFloratora bo bedzie kara :)

 

2 minutes ago, Mosze Red said:

Co więcej przy tych pracach nie straciły kobiecości

Widać, że o dziwo te męskie prace im dobrze zrobiły na kardio bo jakieś takie całe spocone.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mosze Red napisał:

Co więcej przy tych pracach nie straciły kobiecości ? 

Na pewno do tego (zachowania swojej kobiecości) zmusił je jakiś samiec. Same z siebie marzą o wyhodowaniu sumiastych wąsów, pragną taplać się w ropie na platformie wiertniczej. :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SzatanKrieger napisał:

wywary macic

Ale mi zjebałeś teraz. Bleeeee. Takiego określenia to nawet mój chory mózg by nie wymyślił :/. A ja tak lubię masować dziewczynę po brzuchu podczas okresu a teraz to... 

@Fit Daria Załóż firmę drukującą na podpaskach hasła feministyczne. Mam kilka:
- "Dość dyktatury kobiet"
- "Wincyj parytetów"
- "Moja cipka moja sprawa"
By się sprzedawały jak ciepłe bułeczki!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Wypas napisał:

o Tobie powinno się podobać. Wszak teledysk ukazuje kobiety przy pracach tradycyjnie zastrzeżonych dla mężczyzn, to próba przełamania patriarchalnego tabu. Ale jeśli ktoś widzi wszędzie tylko seks i seksualizację...

Przyznaje tym razem 0 -1 dla Was. Wiem, że chcecie mnie sprowokować, a że jestem po 3h spania i przed okresem to się niestety daję. Bo to jest po prostu żałosne.

Jakby kobieta chciała się zatrudnić w takim zawodzie to by się tylko głupio uśmiechnęli, ale do seks sesji? Miałam przez dobry tydzień dyskusje na profilu pewnej myjni samochodowej o coś podobnego. To jest obleśne, obrzydliwe, podwaliny kultury gwałtu.

 

@Mosze Red Jak dla kogoś to oznacza kobiecość to mogę mu tylko współczuć. Tak, więc szczere kondolencje. 

 

23 minuty temu, Krugerrand napisał:

Celem firmy jest przyniesienie jak największego zysku przy jednoczesnym zaspokojeniu potrzeb klientów, a nie działalność charytatywna lub ideologiczna.

 

Owszem cel główny to zarabianie, ale można upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu.

 

23 minuty temu, Krugerrand napisał:

No tak tu jest kwestia najważniejsza: kobieta zakładająca firmę za pieniądze mężczyzny. To już chyba gdzieś na forum o tym było:)

O chyba tutaj:

Znów moszusiowe poradniki perfekcyjnego samca? No niesamowite! 

Wiem, że dupka boli, bo Wam nikt tego nie proponuje :) No, ale co Ci zrobię? To, że mi dziadek pomaga to nie kwestia płci tylko tego, że jestem córką jego syna i mnie kocha :) 

 

@Wypas Nie, marzą być tylkami, cipami i cyckami na 2 nogach i docenianymi tylko za to, że je mają. Zapewne masz rację.

Edytowane przez Fit Daria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tomko napisał:

No chyba nie. Po twarzy tego typka sądzę, że miały dni płodne ;). Po ich twarzach zresztą też :D.

No to ewidentnie śmierdziało seksem :P

 

Jak @TheFlorator wspomniał o NoFapie to mi się jeszcze przypomniało to nie wiedząc czemu.,.:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomko napisał:

Załóż firmę drukującą na podpaskach hasła feministyczne. Mam kilka:
- "Dość dyktatury kobiet"
- "Wincyj parytetów"
- "Moja cipka moja sprawa"
By się sprzedawały jak ciepłe bułeczki!

Hahaha

Ja bym ich nie kupiła bo bałabym się, że przesiąknę feminizmem i stanę się jedną z aktywistek. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Fit Daria napisał:

Znów moszusiowe poradniki perfekcyjnego samca? No niesamowite! 

Wiem, że dupka boli, bo Wam nikt tego nie proponuje :) No, ale co Ci zrobię? To, że mi dziadek pomaga to nie kwestia płci tylko tego, że jestem córką jego syna i mnie kocha :) 

Kobieta jest silna i niezależna i potrafi bez mężczyzny rozkręcić biznesy, ale znów - pieniądze dziadka na własny biznes nie śmierdzą. Hahaha. Nie wiem czy ktoś tak bardzo się błaźni na jakimś forum jak ty tutaj :).

Nikogo z nas tutaj dupka nie boli, bo większość z nas gdzieś już w życiu jest, coś robi w kierunku rozwoju, walczy o siebie. Ty siedzisz w domu, mordujesz jakieś studia któryś rok z rzędu i jedyne co robisz to klepiesz jakieś bzdury w klawiaturę i walczysz z całym światem. Podczas gdy większość ludzi, z którymi się kłócisz będzie już na jakimś poziomie, ty nadal będziesz bez kasy pultać się na jakimś forum o myjniach samochodowych, że wałki ze szczotkami są mizoginistyczne a automat, do którego się wrzuca monety przypomina cipę i to jest uwłaczające kobietom. Naprawdę nie zmusza cię to do żadnej refleksji? Nic nie wyciągnęłaś z tego forum? Za jakiś czas to co tu piszesz i tak będzie zwietrzałym wspomnieniem a ty nadal będziesz w punkcie wyjścia. Zastanów się nad sobą.

Wiem, że twoje odpowiedzi są jak najbardziej cyniczne i starasz się zachować pokerową twarz. "Zesraj się a pokaż, że cię nic nie rusza". Ale wg mnie to taki cynizm przez łzy i zaciśnięte zęby. 

Edytowane przez Tomko
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ragnar1777 napisał:

Oj coś czuje, że będzie kolejny ban XD

A dopiero co odzyskałaś głos!

Myślisz? :D 

Ja głos mam cały czas ?

 

3 minuty temu, Krugerrand napisał:

owodzenia z tym własnym biznesem, będzie naprawdę bardzo potrzebne:)

A dziękuję :D 

 

1 minutę temu, Tomko napisał:

Kobieta jest silna i niezależna i potrafi bez mężczyzny rozkręcić biznesy, ale znów - pieniądze dziadka na własny biznes nie śmierdzą.

Oczywiście, że potrafi. Ale skoro daje, a wręcz nalega... Ja mu to wytłumaczę, żeby poczekał, bo teraz naprawdę mam inne sprawy. I studia i pracę i dietę. Dużo zmieniam i to by już było za dużo. Ale myśleć to już można. Bo to nie jest hop siup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ragnar1777

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia trwa tylko jeden dzień - wówczas nawet feministki mówią ludzkim głosem.

U nas jak widać jest bardziej rodzinnie i Wigilia wypada w różne dni w roku :P

 

@SzatanKrieger

Gorzej, że bez przegrody nosowej ktoś mógłby stwierdzić, że i ten otwór ma odpowiednie wymiary...

 

Biznes biznesem, a na końcu i tak skończy się czymś typu:

Cytat

Dziadek, dziadek, oddaj spadek!

 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ancalagon napisał:

Dziadek, dziadek, oddaj spadek!

Nie muszę tego mówić. Sam chce, bo ze mną jest najbliżej. Choć ma pretensje oczywiście. Ale jak teraz utrzymam pracę, zaliczę studia to nie będzie miał wątliwości, że tego nie zmarnuję.

6 minut temu, Ancalagon napisał:

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia trwa tylko jeden dzień - wówczas nawet feministki mówią ludzkim głosem.

U nas jak widać jest bardziej rodzinnie i Wigilia wypada w różne dni w roku :P

Tylko niektórzy po ludzku nie rozumieją :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i nie ciekawie się tu zrobiło. Takie szambo. ?

 

Fajnie, @Fit Daria ale nie dawaj się tak prowokować.

Jeżeli wiesz, że pisanie pod wpływem emocji nie przynosi niczego dobrego to staraj się tego unikać. 

Każdy z nas tutaj doskonale o tym wie, że pod wpływem emocji się nie działa.

Ja na przykład ostatnio zdenerwowałam się w pracy i ją rzuciłam. Jakiś tydzień temu. Popracuj nad tym. Xd

 

W ogóle to zaczęłam się również zastanawiać- nie oczekuję odpowiedzi, jak to jest, że przykładowo ludzie, którzy zmagali się albo zmagają się z otyłością mniejszą bądź większą śmieją się z wagi innych? Albo, jak to jest, że ktoś kto otrzymał od rodziców chociażby wsparcie, albo pomoc finansową czy też dziadków wyśmiewa się z innych, którzy też ją otrzymali?

Ja Ci tego zazdraszczam, nigdy nic od nikogo nie dostałam i musiałam zajebiście zapierdalać na to co mam. Tzn póki co nie muszę bo jestem bezrobotna. ?

 

Fajnie @Fit Daria, że masz odwagę pisać o sobie prawdę, fajnie, że w mniejszym bądź w większym stopniu wyciągasz jakieś wnioski. 

Pracuj dalej nad swoim ciałem, skończ studia- weź się w garść ale dołóż do tego jeszcze kontrolowanie emocji, pracę nad nimi i nie dawaj się prowokować. :)

 

A jak coś to wal PW, służę radą: jak rzucić pracę czy coś tam. ? ?

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.