Skocz do zawartości

Ile śpicie?


Carl93m

Ile godzin na dobę śpisz?  

75 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile godzin na dobę śpisz?

    • <4h
      1
    • 4h
      1
    • 5h
      6
    • 6h
      9
    • 7h
      19
    • 8h
      26
    • 9h
      7
    • >9h
      6


Rekomendowane odpowiedzi

@Carl93m To jest raczej kwestia indywidualna, niektórzy dadzą radę być efektywni po 6 godzinach, inni już nie... Najlepiej jakbyś samemu sprawdził jak Ci się śpi najlepiej. W każdym razie jakość snu znacznie zwiększa aktywność fizyczna w ciągu dnia + niekorzystanie z komputera, tv, itp. 2 godziny przed snem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem taki okres w życiu, że spałem ok 5-5,5h to w ciągu dnia nie miałem energii do pracy ciągle byłem jakiś zmęczony bez energii i wgl trudno było mi wytrzymać do końca dnia pracy 8h nawet myślałem czy jakiś chory nie jestem czy co, ale doszło do mnie, że to może być za krótki sen i jeśli tylko udało mi się pospać dłużej 6h+ to już było lepiej jak 7 to właściwie czułem się normalnie a po 8h to było na prawdę dobrze i czułem się normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma to 4-6h. Najczęściej 5h. Niezdrowe to, ale mimo tak krótkiego snu pracuję kilka ostatnich miesięcy po 14-18h. Co 2 tyg. robię sobie restart kilkudniowym odpoczynkiem, tj. totalnie wywalone na pracę, dużo seksu i alkohol. Zauważyłem, że jedynie alkohol działa na mnie destrukcyjnie, szczególnie że niestety jestem nieekonomiczny i zazwyczaj wypijam "wiadro" %.

 

W ciągu dnia zajęcia przeplatane pracą: 2x w tyg. sporty walki, 2/3x w tyg. siłownia, 2/3x w tyg. basen z sauną, 2x w tyg. nauka języków i 1x w tyg. wyładowanie na strzelnicy.

Mimo tak małej ilości snu jestem mega efektywny i działam wielobranżowo. W czasie własnej pracy zarządzam też pracownikami i przydzielam im zadania.

 

Aaa jeszcze jedno, co najmniej raz w tygodniu robię reset śpiąc 8-10h - bez tego bym nie dał rady tak działać.

 

Jeżeli ktoś się zastanawia jak tak można działać i być przy tym efektywnym - dieta oparta na poście i ograniczaniu ilości spożywanego pokarmu + suplementacja.

Codziennie biorę kapsułkę witamin i kapsułkę minerałów multiple-sport olimpu, 5 000j. wit. D3 + K2mk7, 1 000mg Omega 3,  450 mg ASHWAGANDHY.

 

Przy diecie postnej jestem w stanie dłużej i efektywniej pracować. Gdy jem regularnie "masowo" - potrzebuję dużo więcej snu, od 6 do 8h. 

 

Cykle snu 4-6h (dużo pracy, mało snu, mało jedzenia) i 6-8h (mało pracy, dużo snu, dużo jedzenia) stosuję naprzemiennie, co 2-3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 8h ale co z tego.

Mam rodzinnie dziedziczne problemy z zatokami.

Pół roku wiecznie zapchane (jesień, zima).

Pół roku działają na pół gwizdka (wiosna,lato).

Bo ciągle coś z nich cieknie.

 

Mam bezdechy nocne.

Często budzę się tak masakrycznie zmęczony jakbym nie spał wcale.

Rył opuchnięty. Oczy opuchnięte.

Jak to działa na funkcjonowanie za dnia nie muszę pisać.

 

Pomaga bieganie przed spaniem.

Dotleniam się.

I potem ten bezdech mniej masakruje.

 

Kilku znajomych tez to ma.

Nawet operacje robili.

Przegrody prostowali. Polipy usuwali. Plastykę podniebienia.

Nic im to nie dało na dłuższą metę.

 

Straszna chujnia.

Za przeproszeniem.

 

Nie pamiętam kiedy ostatnio obudziłem się "pełen energii".

Nie pamiętam.

Ale idzie się przyzwyczaić :/ 

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość snu to nieprawdopodobnie indywidualna sprawa. Polecam wczytać się w te tematy, bo tutaj ma ogromne znaczenie:

1/ jaki masz genotyp snu (są cztery),

2/ czym się zajmujesz w ciągu dnia,

3/ czy jesteś aktywny fizycznie,

4/ czy masz dużo stresu,

5/ itd.

 

Ja staram się spać ok. 7 godzin i przy moim życiu jest to niewystarczające, ale jeszcze nie dam rady spać więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.