Skocz do zawartości

Po co wielkie mięśnie - moje przemyślenia


deleteduser45

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy sport uprawiany profesjonalnie jest niezdrowy, nie ma co się tutaj oszukiwać. Zawodnicy najwyższej wagi, czy to w boksie mma biegach, mają "wspomagacze" i trenują pewnie codziennie, jak nie kilka razy. Zwykłe chodzenie jest lepsze niż siedzenie z dupą przy telewizorze ale zgadzam się z autorem, mięśnie może i fajnie wyglądają, ale przydatniej jest mieć wydolność i sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim celem jest na starsze zachować dużą sprawność fizyczną. Chciałbym być sprawnym, zwinnym i zdrowym człowiekiem a nie 70 letnim staruszkiem. Myślę, że jeśli jest się konsekwentnym to dobrą formę fizyczną można utrzymać do późnych lat,

 

https://www.youtube.com/watch?v=BzlJ_xDzmdg

 

https://www.youtube.com/watch?v=sCtACu28N3g

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała moda na siłownie została zapoczątkowana w latach 70-tych. W czasie gdy na top wchodził niejaki Arnold S. Jego impresario Joe Weider, który już wtedy miał całkiem spory fit biznes wymyślił, że trzeba się przebić do szerszego grona konsumentów. Konsumentów odżywek, witamin a także użytkowników sal gimnastycznych i siłowni. Arnold został twarzą kampanii, chodził po ulicach w samych slipkach i demonstrował umięśnienie. Na zdjęciach z nim widzimy zachwycone kobiety i zazdrosnych facetów.

 

Cała kampania trwała przez długie lata, na przełomie lat 80tych i 90-tych tylko paru aktorów z Hollywood mogło pochwalić się umięśnieniem, wspomniany Arnold, Sylwester Stallone i paru innych. Dziś każdy aktor musi mieć odpowiednią sylwetkę. Pal licho aktorów. Każdy facet musi być umięśniony, nawet tu na forum radzi się - po pierwsze to zapisz się na siłkę.

 

Siłownia to zwykłe oszukiwanie organizmu. Organizm ludzki jest tak skonstruowany, że jeżeli jakieś mięśnie są mu potrzebne do życia to on je rozbudowuje. Skąd wie, że są mu potrzebne? Bo są używane. Na siłowni oszukujemy organizm mówiąc mu, że wszystkie mięśnie które mamy, są nam potrzebne w równym stopniu. No ale żeby te mięśnie urosły to trzeba też jeść odpowiednio, mamy szczęście, że żyjemy w czasach dobrobytu. Trudno by było wymagać od mężczyzn na Ukrainie żeby mieli górę mięśni w czasach wielkiego głodu.

 

Ja wiem, to takie męskie mieć muskuły, przecież Giga Chad ma muskuły. Laski lecą na umięśnionych. No lecą, na tej samej zasadzie na której piłkarze wybierają sobie na partnerki dziewczyny z kilogramem botoksu w ustach. Po prostu system mówi co ma się nam podobać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gr4nt Siłownia to nie oszukiwanie organizmu. To nie tylko dbanie o kankę mięśniowa, ale także i kostną. Dlatego kobiety w szczególności powinny ćwiczyć siłowo z obciążeniem ze względu na zagrożenie osteoporozą. 

W obecnych czasach organizm nie czuje potrzeby rozwoju fizycznego i dlatego mamy go zaprzestać. W takim razie pędzimy w kierunku ludzi pokazanych w filmie animowanym Wall E. Obecnie jedyny ruch fizyczny dla wielu to wyjście do toalety. Nie trzeba chodzić na siłownię, żeby rozwijać się fizycznie. Zachowanie mobilności z wiekiem powinno być celem dla każdego człowieka. Ćwiczenia, także te siłowe, w tym celu pomagają.

Posiadanie wielkich muskułów dla człowieka ćwiczącego naturalnie jest niemożliwe, jeżeli swoją przygodę zaczyna w okolicach 30, a i dla dwudziestolatka to wcale nie jest takie łatwe. Zależy od genetyki lub dopingu. Używanie tego ostatniego to jest właśnie oszukiwanie organizmu i zdrowia. Mi się grube wieloryby nie podobają i mam własne poczucie estetyki jeżeli chodzi o sztukę, rzeczy użytkowe jak samochody, czy kobiety. Dla mnie zdrowa kobieta to wysportowana kobieta, która dotrzyma mi kroku wchodząc na czwarte piętro i nie dostanie zadyszki, ze zgrabną pupą i cyckiem co w dłoni się nie mieści.

Natomiast co do przemysłu fitnessowego to jak każdy przemysł. Chcą zarobić na byle gównie. Ważne, aby wiedzieć czego się chce i wziąć pod uwagę, jak pisał @Grajek, że konsekwencja jest kluczem do sukcesu fizycznego jak do każdego innego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gr4nt napisał:

Ja wiem, to takie męskie mieć muskuły, przecież Giga Chad ma muskuły. Laski lecą na umięśnionych. No lecą, na tej samej zasadzie na której piłkarze wybierają sobie na partnerki dziewczyny z kilogramem botoksu w ustach. Po prostu system mówi co ma się nam podobać.

Z moich obserwacji wynika, że lecą na przystojnych. Góra mięśni nie jest jakimś szczególnym bodźcem. Już prędzej ładna sylwetka V, która może być całkowicie naturalna.

Popularność wśród kobiet znanych kulturystów wynika z tego, że są znani.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.