Skocz do zawartości

Czy znacie dobre książki o tematyce "komunikacja międzyludzka"?


nefi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cialdini, bodajże "Wywieranie wpływu na ludzi" - o niuansach komunikacji i manipulacji

Dale Carnegie "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" - klasyk

Frank Bettger "Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie" - bardziej o sprzedaży, ale oczywiście to komunikacja

nie pamiętam autora "How to read people like a book" - podstawy komunikacji niewerbalnej

 

Wszystkie powyższe to raczej wydania poradnikowe - klasyki, jak szukasz badrdziej naukowych to na ten moment nie wiem.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Czy znacie dobre książki o tematyce "komunikacja międzyludzka"?

,,Jak zdobyć..." Carnegiego to jest wręcz klasyka klasyków, bardzo przydatna książka, choć miejscami bardzo... nie wiem jak to ująć... amerykańska? Sztucznie pozytywna? W każdym razie warto znać. Jako ciekawostkę dodam, że wśród wielu grup ludzi, którzy traktują tę książkę jak swoją biblię są też wszelkiej maści oszuści, naciągacze i kanciarze. Wszak zdobyć zaufanie ofiary to podstawa tego ,,fachu".

 

Dodam jeszcze ,,Mosty zamiast murów" - John Stewart. Z tym, że to jest dla odmiany dość spore tomisko podręcznika akademickiego, a nie poradnik praktyczny. Choć czyta się w miarę nietrudno i przykłady z życia są.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że wiele osób które interesują się rozwojem osobistym i czytają tego typu książki to zwykłe skur... i robią to tylko dla swojego egoistycznego interesu i żeby lepiej zrozumieć innych, a co za tym idzie lepiej ich wykorzystywać. Dlatego przestrzegam. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.