Skocz do zawartości

"Gruby" cel


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Na obecny czas, moim długofalowym celem jest stworzenie ośrodka "męskiej rewitalizacji". To miejsce w pięknym otoczeniu, jakby ośrodek, hotel, chciałbym by było tam wszystko - kino, basen, piękne miejsca, golf, tenis, bezustanne zajęcia, wykłady, seminaria, psychiatrzy, lekarze, spece od ezoteryki których wybiorę, trenerzy sportów walki. Ma to być miejsce gdzie ludzie mogliby nabrać oddechu, szczęścia, satysfakcji. Oczywiście za grube pieniądze, z których finansowałbym różne swoje cele - czyli branie ludzi na dnie, by z niego się totalnie odbili. Czy chcę by świat był lepszy? Ależ skąd. Ten świat jest taki, jaki ma być. Ale chcę pomagać, chcę zmieniać - bo mi nikt nie pomógł, a zawsze o tym marzyłem. Latami byłem zrozpaczony, a wrażenie klatki w której mnie zamknięto, przeraża mnie - wyłem z bezradności i rozpaczy. Skoro tamto marzenie się nie spełniło, to ja teraz będę takim właśnie, potężnym i mocnym wsparciem dla życiowych przegrańców. Może to jakieś utajone w psychice pragnienie władzy, nie wiem - ale to mnie kręci, to taka moja powiedzmy zemsta. Oczywiście wiem o tym, że nie każdy przegraniec da się zmienić - są ludzie których się w żaden sposób nie da zmienić.

 

Wiem jaka jest skala tego marzenia. To dziesiątki milionów euro, jeśli nie więcej. Ale czuję że jest to w moim zasięgu. Piszę dobre książki, mam świadomość że w niczym nie ustępują tym z zachodu, których autorzy zarabiają naprawdę duże pieniądze - znam ich wiele. Nie widzę powodu, bym i ja nie mógł takiej kasy zarabiać. Z czasem pojawią się też ludzie, którym w życiu bardzo czegoś brakowało - i to właśnie będzie to, co chętnie sfinansują. Cała reszta to już spece od odpowiednich tematów, których się zatrudni.

 

Tak to właśnie wszystko widzę w swej wizji. Tam będzie moje miejsce gdzie będę żył, czuję że tak właśnie ma być. 

Przepraszam ze bede brutalny ale to mrzonka - piszac ksiazki (po polsku) i fukncjonujac w Internecie w ten sposob nie jestes w stanie zarobic na takie 'centrum' nawet mocno okrojone. By miec na takie cos (nie oszukujmy sie to jest fanaberia a nie biznes) pieniadze to musialbys stworzyc jakis duzy biznes z ogromnymi strumieniami przeplywow finansowych z ktorych moglbys malutkim 'kureczkiem' odciagac 'drobne' na funkcjonowanie takiego centrum - klienci 'z dna' raczej na jego utrzymanie nie zaplaca.

 

Sorry za troche realizmu - uwzam ze powinienes zweryfikowac albo swoj cel albo zweryfikowac metody dojscia do niego.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dopiero dziś zagłębiłem się w ten dział. The Man, rozumiem Twoje rozsądne podejście, jest jak najbardziej racjonalne. Ale chyba nie zdajesz sobie sprawy, jak potężny jest to rynek - jak gigantyczne tkwią w nim zasoby. To że dwa razy dostałem po dziesięć tysięcy od czytelników, ot tak, a masę razy znacznie mniejsze sumy - to jest pikuś, Pan pikuś. Ludzie - w tym i ja - gdzieś w cichości ducha pragną miejsca, gdzie mogliby naprawdę odpocząć, odzyskać energię, spokój ducha, siłę - gdy są jej pozbawiani. Są tacy, których stać na sfinansowanie czegoś takiego. Pozostaje pytanie, czy umiałbym to zorganizować, oraz znacznie ważniejsze - czy jest mi to potrzebne do szczęście i spełnienia. Jeśli nie - jebać to! Jeśli tak, środki się znajdą. I pisze Ci to koleś, który od dwóch lat chce kupić sonatę w gazie, a nie może. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak dla mnie to świetny pomysł, nieważne czy wypali czy nie każdy normalny facet chciałby do takiego miejsca się udać poznać nowych kumpli, wychillować sobie grając w golfa albo pijąc piwko na leżaku obok basenu, i to wszystko w jednym miejscu.
Ale należy pamiętać, że ogromna ilość Polaków to zwykli "Janusze", kierowani przez swoje Halinki :P
Pisać po Angielsku na jakiejś chociażby średnio-popularnej międzynarodowej stronie dałoby o wiele więcej pasjonatów i "otwartych umysłów" a co z tym idzie o wiele większe datki dla Ciebie Marku. :)

P.S. Rozumiem, że specjaliści od diety również by tam gościli? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.