Skocz do zawartości

Dodatkowy zarobek - w co inwestować ?


Bombas

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jakiś czas temu byłem na weselu na którym była wynajęta fotobudka, wiecie ta w której zakładacie jakieś głupie okulary, peruki, ustawiacie się do trzech zdjęć i po chwili je dostajecie w fizycznej formie. Koszt takiej budki to +/- 15tyś. Nie wiem jakie koszta dodatkowe typu papier do zdjęć, lampy, gadżety itd ale dajmy na to że mieścimy się w 20tyś. Cena wynajęcia takiej budki na imprezę to 250zł/1h 500zł/2h i tak dalej w mniejszym mieście. Załóżmy że na imprezie zarobisz to 400zł posiadając bardziej atrakcyjną cenę to w +/- 60 imprez, lekko w ponad rok mając na uwadze że nie każda sobota bądź piątek będzie pracowity maszyna zacznie zarabiać. Dla mnie osobiście lipa nie mam tak dużego  samochodu by taką budkę wozić, o przyczepie nie wspomnę, nie ma gdzie tego trzymać w tygodniu jako studenciak ale całkiem fajny pomysł. 

Tutaj moje pytanie: Znacie jakieś pomysły na dodatkowy dochód, jakaś weekendowa praca, inwestycja w klimaty jak powyżej ? Mam bardzo ciężkie myślenie od dłuższego czasu żeby dorabiać weekendami ale nie bywam wszędzie więc wiem że wiele pomysłów mnie omija... Liczę że się podzielicie pomysłami które gdzieś widzieliście, lub sami praktykujecie :) Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z foto-budką fajny, możesz zostawić na przyszłość gdy ogarniesz jakiego dostawczaka albo przyczepkę samochodową, gdzie mógł być ją przewozić. Oprócz wesel możesz być na jakiś festynach i innych imprezach. 

 

Wynoszenie starych sprzętów jeżeli masz krzepę – zaoferuj się znajomym i sąsiadom przy opróżnianiu piwnic. Trochę wysiłku i ruchu nigdy nie zaszkodzi, a przy okazji parę groszy wpadnie do Twojej kieszeni. Pamiętaj by zacząć od swojej piwnicy, być może znajdziesz cenne skarby, które jak już wspomniałem powinieneś sprzedać ? 

 

Robienie prostych stron www - jeżeli ogarniasz html albo WordPressa.

 

Wyprowadzanie zwierząt, trzepanie dywanów staruszką, wynoszenie śmieci i robienie zakupów – popytaj na osiedlu bądź rozwieś ogłoszenie w okolicy, a zdziwisz się jak szybko ludzie zaczną się do Ciebie odzywać. Prawie na każdym osiedlu znajdziesz starsze osoby, które będą wdzięczne za taką pomoc, a zawsze kilka złotych wpadnie do Twojej kieszeni.

 

Sprzątanie mieszkań – to samo co powyższe tylko sprzątać będziesz mieszkania. Co prawda konkurencja tutaj jest ogromna, ale znajdując 1-2 osoby, u których będziesz sprzątał regularnie, spokojnie zarobisz kilkaset złotych w miesiącu. Opcjonalnie możesz podjąć się sprzątania hoteli.

 

Praca kelnera – mając wolne wieczory czy weekendy możesz „podorabiać” w okolicznych knajpach i barach. Elastyczny czas pracy i całkiem fajne napiwki wynagrodzą Ci kilkugodzinną pracę na piorunująco wysokich obrotach.

 

Korepetycje (języki obce, tłumaczenia tekstów i inne) – tak naprawdę korepetycji możesz udzielać z jakiejkolwiek dziedziny, w której się specjalizujesz. Oczywiście najpopularniejsze są języki obce i stawki za ich udzielanie nie są małe. Przykładowo kilka godzin w miesiącu przy stawce 50 zł za godzinę, daje już fajne pieniądze.

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrą inwestycją wydaje się być dron. Coraz więcej osób własnie np. na weselach, chce mieć ujęcia z góry. Koszt zakupu drona spełniającego wymogi dobrej jakości ujęć, to około 6-8 tys, kurs bezzałogowego pilota 2 tyś, no i kwestia posiadana dobrego kompa i oprogramowania do obróbki materiału. Dron mieści się w małej walizeczce. Minus to licha pogoda w Polsce, która akuratnie na weekend lubi się zepsuć, Zarabia się na weselu 500 zł, Jeżeli to ujęcia w plenerze, czyli wyjazd z młodymi w romantyczne miejsca no to już 1000 zł, Jak na weekend sprawa wydaje się być ciekawa. No i mieści się w zaplanowanym przez Ciebie 20 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotobudka to dobry pomysł na biznes. Znajomy ma półtora roku i już wychodzi na swoje. Nawet na tygodniu ma zlecenia bo są czy to urodziny czy jakieś firmowe imprezy. Naprawdę nie zdajecie sobie sprawy na jakie uroczystości już te fotobudki się wynajmuje. Co do przewożenia to są kompaktowe na rynku urządzenia, znajomy ma smove fbox compact (porządny producent) i łatwiej przewieźć i przechować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.