Skocz do zawartości

Zarobki


Szaleniec

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Byłybiałyrycerz napisał:

Granice otwarte, mi Niemiec sam pracę oferuje .

To nie chodzi żeby wyjechać, i zarabiać tylko aby godnie zarabiać we własnym kraju. Pracowałeś kiedyś za granicą chociaż 1 dzień? 

 

Jeszcze 15 lat temu znałem wielu ludzi, którzy dokładnie pamiętali, co niemcy nam zrobili podczas 2WŚ. A my teraz kupujemy ich towary, i pracujemy dla nich za 6 na godzinę w barkach po kilka osób w pomieszczeniu. Rozumiem że w takiej sytuacji czuł byś się jak król życia?

 

 

Mój kumpel od niemca usłyszał takie słowa - "gdybyśmy wygrali wojnę, musieli byśmy jeździć do was i was pilnować, a tak wy przyjeżdżacie do nas". Do tej pory niemcy nie płacą odszkodowań Polsce, nie uznają Polskiej mniejszości (Polska uznaje niemców!), mają roszczenia co dzień do Śląska, zakładają związki wypędzonych, ich media stanowią większość w Polsce (niemieckie regulacje prawne nie pozwalają na obce media i nich), zniszczono Polską konkurencję gospodarczą. 

 

Nigdy bym nie chciał pracować dla niemca, jak ich tak kochasz to granice są otwarte. 

 

Gwoli ścisłości z jednym się z Tobą zgadzam, ludzie godzą się na takie pensje i taki byt to jest smutne. 

 

Ale z drugiej strony ludzie mają rodziny, kredyty, niskie samooceny, wierzą w to, że wyższe pensje zniszczą gospodarkę itd. Nawet gdyby był jakiś przewrót, to sprawy byłyby jak w Hiszpanii, a nawet lepiej, bo wojska zachodnie wpadły by "bronić demokracji" przed rozbrojonymi Polakami. Nędza i zadłużenia są celowe i to się nie zmieni, dopóki Polską nie będą rządzić Polacy. 

 

Ps nie odpowiedziałeś w sprawie medialny zarobków. 

Edytowane przez DOHC
Dopisanie uwag - DOHC
  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DOHC Pracuje z Niemcami i więcej dobrego od nich usłyszałem niż złego, sniadaniami się dzielili czy na obiad mnie zapraszali. Jak się pytałem gdzie macie automat do kawy to zamiast ręką pokazać to zaprowadził mnie do biura i sam mi kawę zrobił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DOHC zgoda, jeżeli chodźi o starszych Niemców. Ale młodsze pokolenie ma też tzw "kompleks wojny". A najmłodsze nic nie kuma, ale to tręd na całą Europę. 

 

 

Ja się zle czułem pracując w UK za to ich rozegranie Europy. Jedne co zrozumiałem to to że ówczesny premier UK w czasie wojny, był Brytyjczykiem to o który interes miał dbać. Polski? Jak to zrozumiałem było mi raźniej pracować. 

 

@Byłybiałyrycerz mnie podwozili do pracy i z pracy, płacili w restauracji, jak coś potrzebowałem, nie było problemu, aż zrozumiałem że ja też chcę zapłacić w restauracji za wszystkich piwo, czy jedzenie. Co też robiłem. Trafiłem na fajnych ludzi, tyle. Patrzysz w mikro, ja wolę w makro. A dla nich wojna zaczęła się w 41. Tez mi miło nie było...

 

 

Spokojnie, ja mieszkam przy granicy z DE, ich dziady u nas nakradli, polski wkunk cieżko "pracował" w latach 80-90 aby wsiąść to co nasze. Kto ma wiedzieć ten wie. ;)

8 hours ago, DOHC said:

Ale z drugiej strony ludzie mają rodziny, kredyty, niskie samooceny, wierzą w to, że wyższe pensje zniszczą gospodarkę it

Idealny pracownik. Musi spłacać, podskakiwać nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, zuckerfrei said:

Idealny pracownik. Musi spłacać, podskakiwać nie będzie. 

Takich idealnych pracownikow z malych miejscowosci i wsi jest poł Warszawy.

 

A już the bestvof the best są...samotne madki. Czesto tez upakowanebw kredycie.

 

Taka musi tyrac tak jak chce pracodawca, bo ma dziwcko do wykarmienia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, AR2DI2 said:

Taka musi tyrac tak jak chce pracodawca, bo ma dziwcko do wykarmienia.

I ogłoszenie, że szuka bezdzietnego, dojrzałego, niezależnego finansowo kawalera, ona już się wyszalała. Wierzy i szuka miłości. Tej prawdziwej. Z wspieraniem się. 

Kisski i lovki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gówniany temat, a co to Cie obchodzi ile kto zarabia, a najgorsze jest to że temat ciągnie się już parę stron. Najpierw był temat z długością kutasa, teraz zarobki, zaraz będzie pytanie o adres zamieszkania i stosunki z sąsiadami.

Proszę was, bo forum spadnie na psy...

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ancalagon napisał:

@The Motha

Do kompletu brakuje jeszcze pytań o IQ i wzrost. Liczba partnerek już była.

Zazwyczaj zakładane/zadawane są przez osoby, które po prosty chciały się pochwalić ;)

Jeśli chodzi o IQ to powinno być obowiązkowe przed zarejestrowaniem się na forum, jako test, od 100 punktów jesteś przyjęty, zaoszczędziłoby to zakładanie głupich tematów i pięknie oddzieliłoby ziarno od plew.

Reszta się zgadza, a zresztą czym się chwalić? przecież ktoś może kłamać odnośnie zarobków etc. nikt tego nie zweryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, The Motha napisał:

Jeśli chodzi o IQ to powinno być obowiązkowe przed zarejestrowaniem się na forum, jako test, od 100 punktów jesteś przyjęty,

@The Motha

I tu muszę się z tobą nie zgodzić, bo forum jest dla wszystkich. Tylko trzeba pisać z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Patton napisał:

I tu muszę się z tobą nie zgodzić

Masz do tego prawo :)

14 minut temu, Patton napisał:

bo forum jest dla wszystkich. Tylko trzeba pisać z głową. 

Forum jest dla wszystkich, ale nie wszyscy są dla forum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 tys. miasto w Polsce centralnej, francuska sieć marketów. Kolega z którym chodziłem do szkoły przyznał się że zarabia 2400 brutto czyli szacuję ze ok. 1700zł na rękę? Pracuje już dłużej na umowę na czas nieokreślony, bezpośrednio nie przez agencję. 

O 2000 na rękę większość ludzi poza największymi miastami tylko marzy z tego co widzę, mając dzieci na utrzymaniu, żonę i kredyty do spłaty.

Czy są gorszymi ludźmi przez to że nie uciekli z Polski żeby na zachodzie pracować po 12h w fatalnych warunkach i spać z 10 murzynami w pokoju? Nie sądzę. 

Edytowane przez realista
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, The Motha napisał:

Forum jest dla wszystkich, ale nie wszyscy są dla forum.

 @The Motha

Co i tak nie zwalnia od tego żeby pisać z sensem.

5 minut temu, realista napisał:

O 2000 na rękę większość ludzi poza największymi miastami tylko marzy

@realista

To wynika z tego że w moim przypadku nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to Ukraińcy całują Polaków po rękach. Zarabiają 5x więcej niż na Ukrainie w najgorszych pracach w Polsce. Pensja minimalna na Ukrainie 57 dolarów, muszą opłacać mieszkanie + jedzenie jest u nich droższe.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Na-Ukrainie-brakuje-pracownikow-wszyscy-wyjechali-do-Polski-7573270.html

https://www.forbes.pl/gospodarka/zarobki-ukraincow-w-polsce-sa-do-pieciu-razy-wyzsze-niz-na-ukrainie/hw8xnqk

 

Co tam Ukraina -> w Wenezueli jeszcze niedawno mieli normalne życie a teraz nie mają co do gara włożyć. Za miesiąc dostają półtorej jednego dolara. Mają za to pełen bak paliwa za 0.06grosza i bardzo tanie samochody. Wszyscy chcą się stamtąd wynieść, sprzedają cały majątek: telewizory etc. a i tak nie starcza im na bilet do innego lepszego świata.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Patton napisał:

Co i tak nie zwalnia od tego żeby pisać z sensem.

Dokładnie, ale żeby pisać z sensem trzeba dysponować jakoś inteligencja, a żeby pisać na wysokim poziomie to umysł tez powinien być takim samym :)choć wiadomo, umysł to nie tylko inteligencja :) 

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zuckerfrei napisał:

Panowie z tym IQ tak nie piszcie sobie, w moim przypadku nie przeszedłbym tego testu. A bym sobie jeszcze trochę chciał popisać. 

@zuckerfrei

Racja, zemnie taki Einstein jak z koziej dupy armata, a też chcę i lubię tutaj coś napisać.

Edytowane przez Patton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kimas87 napisał:

To nie jest przesada tylko realia ponad 70% Polaków za granicami. Jak mu kumpel pokazywał zdjęcia pokoju z Holandii to bezdomni mają lepsze warunki. 

Dalej jestem zdania, że przesadzacie, mam inne obserwacje po znajomych. Chyba że mówimy o Panach i Paniach bez znajomości języka ani chęci rozwoju w tym kierunku, którzy do końca życia będą przy taśmie przez agencję pośrednictwa, jednakże głównie z własnej woli. Z drugiej strony za granicą wcale nie jest różowo, z czego też zdaję sobie sprawę. Polacy są łebscy, pracowici i generalnie dają radę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Obliteraror napisał:

Nie przesadzasz aby czasem? : )

Kolega w UK z kilkoma czarnymi w mieszkał dość długo, tam wynajem tani nie jest, zwłaszcza Londyn. Sąsiad wrócił po 2 mies. ze Szwecji z ostrym zapaleniem płuc i bez kasy, pomimo wykonania pracy. Więc nie przesadzam, nie wszyscy pracują w komfortowych warunkach, zarówno w Polsce jak w mitycznych krajach zachodu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.