Skocz do zawartości

Wystrój wnętrz - inspiracje


Rekomendowane odpowiedzi

Każdy z nas lubi jak jest przytulnie w mieszkaniu, prawda?

Co według was sprawia, że wnętrze jest przyjemne i w jakim stylu się odnajdujecie? Lubicie raczej minimalizm czy zabawę kolorami, dużo dodatków, ozdób etc?

Niech ten wątek będzie skarbnicą pomysłów i inspiracji jak sprawić by wnętrze naszych domów było wygodne i przytulne :) 

Zapraszam do dyskusji i dzielenia się zdjęciami (może nawet swoich wnętrz jak ktoś chce ;)   albo po prostu tych znalezionych w sieci i które wam się podobają i marzylibyście o takim lub podobnym). :)  

 

Moje typy to:

m.in styl retro. Lubię drewniane elementy we wnętrzu. 

Preferuję dużo kolorów we wnętrzach i mieszać meble, nie wszystkie w jednym stylu ale żeby jednak zachować jakiś ład. 

Niezbyt komfortowo się czuję w jednolitych, czarno białych, minimalistycznych wnętrzach. 

Preferuję mniej/więcej taki styl:

plakat-geometryczny.jpg

553.png

podr%C3%B3z-750x420.png

skandynawskie-wnetrze-biala-1.jpg

 

 

lozko-mexicana-2-2.jpg

 

15988_143825874698.jpg

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalka Ano, a jeszcze jak sie samemu maluje to już w ogóle bajer :D Ty pewnie masz całe mieszkanie w swoich dziełach, co? 

Ja u siebie mam dużo obrazków, zdjęć na ścianach jak też różne figurki. 

Kwiaty też fajnie ożywiają. :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie 

U mnie jeszcze nic nie wisi. :< 

A co do kwiatów, to mi się podobają żywe ściany. Nie lubię mieć kwiatków ale zastanowię się nad taką ścianą u siebie na strychu. Wiesz co mam na myśli? :D

 I Iubię jak najwięcej wolnej przestrzeni, nie rozmawiałam o tym jeszcze z architektem ale ja u siebie to nawet łazienkę będę chciała mieć otwartą, bez ścian. :D

2jb5rut.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lalka napisał:

I Iubię jak najwięcej wolnej przestrzeni, nie rozmawiałam o tym jeszcze z architektem ale ja u siebie to nawet łazienkę będę chciała mieć otwartą, bez ścian. :D

 

2jb5rut.jpg

dreeewno ❤️ 

Dla mnie za pusto. ja bym wypełniła jakimiś meblami jeszcze. Jakieś krzesło/fotel z poduchą. Łóżko z wysokim wezgłowiem. jakiś chodniczek i pare obrazków. :P Takie dodatki wg mnie bardzo "ocieplają" wnętrze. 

Ale świetne jest to okienko okrągłe i ta komódka. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Hippie


@Lalka 

 

Gdybym miał taki strych domontowałbym tylko lodówkę oraz fotel do czytania i gdzieś zboku kompa plus na samym suficie wielką mocną szybę by móc leząc oglądać gwiazdy.

Dobra dodałyście mi jeden cel więcej, dzięki :D 

Boże coś przepięknego...

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie

Omg ty weź, ja nie będę mógł spać po tym poddaszu co @Lalka nadesłała.

Te Twoje jest cudowne również natomiast te coś nad głową bym zdjął bo bym się bał, że zleci i mi przedziurawi tchawicę xd

Muszę mieć dom, czy też mieszkanie wynajęte na poddaszu, no nie ma bata. Od zawsze je uwielbiałem :) 

 

Ja chcę takie poddasze już dziś ? 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie

A no może fakt trochę za ciemno, dobry pomysł z tym lasem.

Ale te takie "okienko" z tego Twojego zdjęcia plus na górze to jest więcej niż mógłbym sobie wymarzyć.

Dodałbym również jakiś bajer na bazie elektryki by zjeżdżało i po prostu chowało, gdyby była nie przyjazna pogoda i po prostu chroniło.

 

Wspaniałe, rozmarzyłem się :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger

Tyle, że to raczej musiałoby być co najmniej na przedmieściach - co by Ci było z okna na gwiazdy, jak ich w mieście prawie nie widać? :)

Sam bym oczywiście poddaszem nie pogardził, ustawiłbym Newtona i patrzył w dal... Ciekawe, czy drgania bardzo by przeszkadzały ^^

 

@Hippie

Ja tam jestem minimalistą, u mnie byle to miało ściany i na głowę nie kapało :P

Co nie zmienia faktu, że ładne "drewienka" muszą być ;)

 

93450_4bd256d8-6cd6-446c-9672-316e4fedd8

 

Minimalizm-w-mieszkaniu-Oknoplast-6-1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hippie napisał:

tam był dała jakąś fototapetę z motywem lasu

Mnie się podoba natura i taki klimat "zen" (plus wielkie okna na ogród). Co nie znaczy że chciałbym tak mieszkać :D

Takashi-Amano-House.jpg

 

Ta dżungla wewnątrz domu to akwarium:

Nature-Aquarium-by-Takashi-Amano.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światełka led wokół okna i bajerancko to wygląda z zewnątrz, na święta też dodają nastroju. :) W zasadzie można takie oświetlenie powciskać tu i ówdzie.

 

Podoba mi się okleina z kamienia dekoracyjnego, na część ściany bym sobie jakąś walnęła (na sąsiadującej by była boazeria do połowy wysokości).

 

wonderful-luxury-living-room-design-with
 

Lubię styl typu nowoczesna jaskinia - trochę kamienia, drewna, jakiś futerkowy kocyk, nastrojowe oświetlenie i jest przytulnie. Kolory w większości jednolite i stonowane, detale nasycone i jaskrawe (błękit, morski, żółty, zieleń, niebieski). Wolę też raczej minimalizm i przejrzystość, niż żeby pokój był czymś wypchany, może być wtedy trochę zabałaganiony. :D U mnie często jakieś rzeczy leżą po prostu na podłodze i uj.

 

living-room-with-view.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A łazienka?

Zwykle w blokach mieszkalnych jest mała ale też można fajnie urządzić, jeśli się ma wyobraźnię i (kasę :P ) 

180157_5a7df1a1-6e3d-41d8-9b9b-6361a9413

z14508263IH,Mala-lazienka.jpg

aranzacja-lazienki.jpg

 

I takie małe w sumie w zupełności mi wystarczą. 

 

nowoczesna-lazienka-elegancki-wystroj-wn

Tutaj podoba mi się motyw z prysznicem. żadnego brodzika ceramicznego, tylko lekki spad, by woda leciała do odpływu i tylko szyby z jednej lub z dwóch stron. Myślę, ze jest to nawet tańsza alternatywa a wizualnie też lepiej się prezentuje.

 

No a jak już ciut większa to bym nie odmówiła sobie wtedy wanny i prysznica. ;) 

nowoczesna-lazienka-z-wanna-i-prysznicem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienka ma przede wszystkim zachęcać czystością i by nie było też za dużo powierzchni do szorowania :P Ale fajnie też podziwiać wnętrze łazienki siedząc na kibelku przynajmniej wg mnie. :P 

@SzatanKrieger Dałam tyle pomysłów ale jakbym miała się zdecydować na któraś konkretnie to była by to pierwsza albo druga (obydwie mi się podobają jednakowo, w pierwszej podobają mi się te elementy drewniane i pomysł z tymi roślinkami, a w drugiej ten oliwkowy akcent) Pozostałe, fakt, są bardzo nowoczesne, też nie do końca się odnajduję w tym stylu ale jakbym zastała w jakimś mieszkaniu taką, to bym nie pogardziła. :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe te Wasze wnętrza, dla mnie fajnie jak jest dużo koców, poduszek, tkanin. Jednak najpiękniejsze wnętrze odpycha, gdy atmosfera jest nie taka. Taki truizm że to my tworzymy dobrą przestrzeń, ale musiałam napisać ?
 

Dnia 29.10.2018 o 13:55, Hippie napisał:

Łazienka ma przede wszystkim zachęcać czystością i by nie było też za dużo powierzchni do szorowania :P

Dokładnie , łazienka pierwsze z Twoich propozycji @Hippiemalutka z podłogą czarno białą mi się podoba, jak już jesteśmy w tej przestrzeni no jeszcze dodać trzeba by wannę. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Fajny temat :)

Pomysłów wiele, ale jak wnętrze, to musi być budynek. 
Ja jestem zakochana w domach z bali z drewna w połączeniu z kamieniem. 

 

Takie cudo, popływać i na koniku pomykać - ach, jak wspaniale jest marzyć :)

Podobny obraz

 

A przeglądając natrafiłam na taką ciekawostkę - ciekawe, hmm.....

 

https://www.weednews.pl/konopne-domy-z-drukarek-3d/?fbclid=IwAR34ycTGTNsWeoiPcuLbOfnpmB9DoD7J-znW8194Nr62yw2vOxBUmra7SjE

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.