Skocz do zawartości

Wieczna młodość od treningu, historyjka z życia


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko. Historyjka z życia. 

 

Jakiś czas temu byłem na siłowni i poznałem gościa. Luźna gadka, ale ciekawie się rozmawiało. Myślę sobie, typek młody, a tyle ogarnia spraw. 

 

Pytam w jednym momencie gościa (mega młodo wyglądał), jak długo już ćwiczy. A on z tekstem ponad 25 lat. Kurwa, za głowę się złapałem. Mówię, jak to? A ile ty masz lat. 

 

45. 

 

Jeszcze tak to mnie chyba nigdy nie zatkało. 

 

Myślałem, że równolatek, albo młodszy ode mnie (okolice 30). Mógłbym się założyć. Nigdy, w życiu bym nie powiedział, że ponad 40 lat ma koleś :D 

 

Zmotywował mnie do treningu ostro. 

 

Rozwiązała się również tajemnica, skąd tyle wiedzy miał i ogarnięcia :D 

 

Warto ćwiczyć całe życie. Typek młodo wygląda, umięśniony elegancko, ogarnięcie się z niego wylewa i poczucie humoru. Stwierdził też, że u lekarza to chyba był 15 lat temu ostatnim razem. 

 

Farciarz na loterii genowej, czy trening uczynił mistrza. Uważam, że trening zrobił robotę po tylu latach. Taka luźna motywacja. Wzorowałem się od zawsze na Joe Weiderze. Jak zobaczyłem kiedyś jego zdjęcie w wieku 65 lat to mało przytomności z wrażenia nie straciłem. Boska sylwetka, naprawdę boska (ciało 20 latka w wieku 65 lat). Jedyna oznaka wieku to twarz z wąsami. Niesamowite. Od tamtej pory ćwiczę systemem Joe Weidera i na każdym treningu o tym rozmyślam. Trening całe życie. Chcę ten stan osiągnąć.

 

Luźna motywacja :D 

  • Like 8
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ćwiczy od lat, nie ma stresującej fizycznej pracy, ma czas dla siebie, swojego hobby, wolna głowę to będzie wyglądać młodo i lepiej od niejednego 25-30 latka.

Tym bardziej że obecnie sporo 25-30 latków jest zapuszczona, brzuszek, złe nawyki żywieniowe, alkohol fajki .....

A czy bierze - mało kto się przyznaje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak polskiej klawiatury - komp w pracy.

 

Mam kolesia na slice 53 lata - chodzi na klasy Body Pump 3-4 razy w tygodniu plus lekki trening bez duzych ciezarow.

I powiem wam tak cialo ma takie, ze jest moim wzorem - kaloryfer na brzuchu - miesnie zarysowane.

Jak mi powiedzial swoj wiek to kopara mi opadla.

 

Musze sie go zapytac czy wali duzo mlodych dup, poniewaz jezeli potrafi bajerowac to powinien kosic mega ilosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Maninblack napisał:

@mac Czy ten Pan startował kiedyś w zawodach kulturystycznych?

albo inaczej czy stosował doping?

 

W zawodach to raczej nie. Mnie nie obchodzi, czy coś ktoś bierze, bo i tak musi zapierdalać na treningi praktycznie dzień w dzień, a sam ten fakt uważam za mistrzostwo świata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@macNie oceniam teraz tego czy trenował bo brał testa czy nie.Chodzi mi o bezpośredni wpływ środków farmakologicznych np (testosteronu)na zmianę wyglądu.

Jak doskonale widzę po ludziach trenujących bardzo dużo kulturystów wygląda zwyczajnie staro.Chłopaki mają po 24 lata a wyglądają na 40.

Stąd moje pytanie :)

Edytowane przez Maninblack
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam gościa koło 60 lat,trener boksu.Często widzę go jak biega i ćwiczy na ścieżkach w lesie po którym jeżdżę rowerem.Może nie jest bardzo muskularny ale chudy też nie jest,swoich rówieśników bardzo wyprzedza  pod względem sylwetki oraz wydolności ale najważniejsze dopiero teraz.Jest w nim taka naturalna chęć do życia i ogólne pozytywne nastawienie.Nie narzeka na to i tamto,nie mówi co go dzisiaj boli ani ile to on chorób nie przeszedł.Jest bardziej energiczny niż większość dużo młodszych ludzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Tramal napisał:

 

System Joe Weidera(trzeci od lewej) opierał się również na tak zwanym "pre-judgingu" swoich podopiecznych także bym uważał z tym :D

Dzięki. System testuję od kilku lat z dużym powodzeniem. Najlepszy plan treningowy, jaki miałem dotychczas. Widzę wyniki, a książka wyjaśnia wszystko moim zdaniem prawidłowo. Może na poziomie zawodowym bym zwątpił, ale do zastosowań amatorskich idealnie mi się sprawdza. U mnie działa, więc daję plusa i kredyt zaufania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterydy, i to niezależnie od środka, powodują, że wyglądasz dużo szybciej staro(przykład Karnowski, facet rok starszy ode mnie, a mógłby być moim ojcem, albo duuuzo starszym bratem). Gdy w późniejszym wieku bierzesz medyczne dawki teścia, w ramach TRT, to faktycznie taki 50-latek może dużo zyskać na wyglądzie. Trening długoletni i systematyczny, ogarnięte żarcie, brak fajek i dużych ilości alkoholu, daje efekty. Także warto myślę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

sport jako mężczyzna uważam uprawiać TRZEBA. Ja sam powoli wychodzę z marazmu siedzącej roboty i jestem na nofap przez co dzisiaj jak walnąłem się mały palec o szafkę(niefortunnie go wygiąłem i meega ból) to nasmarowałem ketonalem i już słaba motywacja do wyjścia ale ok 16 poszedłem z pieskiem po lesie bo kurde nie strace dnia na tv czy komp. Ja zaczynam uważać że właśnie facet musi COŚ ROBIĆ, w sensie facet to AKCJA a kobieta to BIERNOŚĆ. Dlatego laski nie lubią facetów z niskim poziomem "energii życiowej". Sam słabo regauje na takich gości a kobietą nie jestem XD XD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.