Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy woził świnie do rolników, często podczas transportu nogi / kopyta / racice zwał jak zwał, łamały się. Silą musieli te świnie wyciągać. Jeśli to nie jest cierpienie dla zwierzęcia, to Ja nie mam więcej pytań - gdyby nie ilość postów pomyślałbym, że to trolling u Pana wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cuba Libre jestem również za stary na to, żeby podjazdy osobiste robiły na mnie wrażenie. Ale wygląda na to, że miejsca w których nie jesteś podziwianą gwiazdką, źle na Ciebie działają  i skłaniają mimo upomnienia do prowokowania i kontynuowania offtopów, mimo zwrócenia Ci uwagi. Odpocznij więc trochę na L4.

32 minuty temu, Byłybiałyrycerz napisał:

Jeśli to nie jest cierpienie dla zwierzęcia, to Ja nie mam więcej pytań

Jesteś pewien, że załapałeś szyderczą ironię wpisu o braku cierpienia zwierzęcia bo stare? Jeśli nie, to otwartym tekstem i literalnie wyjaśniam co znaczy tamten tekst - zwierzę cierpi niezależnie czy jest bite na mięso dla ludzi czy zwierząt, czy jest stare czy młode. Hodowcy przeważnie nie obchodzi dla kogo hoduje, na karmę dla ludzi czy zwierząt, bo hoduje "dla rzeźni". 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rnext napisał:

Badania dowodzą, że płytki miażdżycowe składają się głównie z nienasyconych i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych a nie z nasyconych. Zonk.

Co?

Pierwsze słyszę, można jakiś link do publikacji, bo zakrawa o herezje medyczną.

8 godzin temu, Rnext napisał:

Bo czym karmisz swoje psy i koty? Powinnaś z ich towarzystwa też zrezygnować, bo obniżenie ich populacji przyczyni się do zmniejszenia hodowli zwierząt przerabianych 

Psa można karmić dietą veganską bez negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Kota już nie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wkleić. Jeśli chodzi o pewne aspekty dietetyczne to trudno mi jako laikowi połapać się w tym wszystkim. 

 

Obserwuje po prostu swój organizm. Jeśli ktoś funkcjonuje dobrze na diecie optymalnej(tłuszczowej) to nie mam zamiaru tego negować.

 

http://faktydlazdrowia.pl/co-je-bill-clinton-dieta-ktora-zmienila-jego-zycie/

 

 

https://akademiawitalnosci.pl/10-najpotezniejszych-protokolow-witaminowych-cz-9-terapia-dra-maxa-gersona/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emrata Nic nowego wystarczy czytać poważne tytuły, postaram się dzisiaj wrzucić na temat cholesterolu co było wiadome już lata temu.

Pytanie czy tutaj czy lepiej stworzyć wątek o mitach medycznych bo sporo tego jest.

Edytowane przez Byłybiałyrycerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę dietę ketogeniczną efekty bardzo pozytywne. Utrata masy ciała tłuszczu głównie bez utraty mięśni. Polepszona koncentracja brak senności brak chęci na słodkie po okresie adaptacji poprawa sylwetki ciała.

Dopiero zacząłem ale w 6 dni zbiłem 3 kg głównie tłuszczu. Jet to dieta wysoko tłuszczowa średnio białkowa nisko węglowodanowa przy eliminacji cukrów.

 

Edytowane przez Ogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ancalagon napisał:

Ale mięsnych czy mlecznych?

Starych ;)

 

A tak jako ciekawostka, dość mało się w PL hoduje krów mięsnych ras i w zasadzie na eksport. Mięso w sklepach jest przeważnie z krów mlecznych, którym wyczerpały się „supermoce” udoju. Dlatego ta nasza wołowina jest przeważnie „taka se”.

2 godziny temu, Byłybiałyrycerz napisał:

wątek o mitach medycznych

Chyba najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext całkiem możliwe, ponoć "etyczniej" jest zrezygnować z mleka niż z wołowiny.

Co do Twoich wcześniejszych wypowiedzi dotyczących etyki, to wegański youtuber Everyday Hero na wege-eventach występował z wykładem pt. "Dlaczego weganie to hipokryci". Wykład będzie udostępniony gdy koleś skończy z nim występy, jednak na tyle na ile się zorientowałam, dotyczył on tego o czym piszesz; że każdy z nas w jakiś sposób przyczynia się do cierpienia innych istot i nie da się tego uniknąć. On swoje słowa kierował do wegan - żeby nie rzucać oskarżeń w stronę mięsożerców gdy samemu je się awokado, lata samolotem czy nosi ubrania z Bangladeszu. Także to nie jest tak, że każdy weganin uważa się, za lepszego moralnie - po prostu jeśli nie trzeba jeść mięsa to ludzie nie chcą przykładać ręki do cierpienia zwierząt. Kot i pies takiego wyboru nie mają. Ja mięsa nie jem, jajka owszem, staram się brać je zawsze od wiejskiej baby, ale mam świadomość, że kury nie dożywają tam starości. Dochodzi jeszcze kwestia wpływu produkcji mięsa na środowisko, więc tych argumentów za dietą bezmięsną trochę jest... podobnie jak jest wiele argumentów, by zrezygnować z awokado, samolotów i tanich ubrań. Każdy niech robi jak uważa. Peace ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, catwoman napisał:

Dochodzi jeszcze kwestia wpływu produkcji mięsa na środowisko, więc tych argumentów za dietą bezmięsną trochę jest...

To może być wbrew pozorom zupełnie odwrotnie. Znacznie bardziej niebezpieczne są monokultury rolnicze. Że już o wykreowanej przez rolno-GMO korpo modzie na soję i produkty z niej, ledwie tylko napomknę w kontekście fitoestrogenów, wywołujących m.in. niektóre formy nowotworów piersi. 

 

Zaciekawi Cię lub nie, ale polecam mój wczorajszy temat pod przemyślenia i ew. kontestację:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.05.2019 o 09:15, Rnext napisał:

Badania dowodzą, że płytki miażdżycowe składają się głównie z nienasyconych i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych a nie z nasyconych. Zonk.

 

Ok, masz rację, mój błąd -  ale dzieje się tak w skutek nadmiaru omega 6 do omega 3. Jeżeli te proporcje są odpowiednie (spożywa się wystarczająco dużo omega 3) i ma się wysoki HDL (np w skutek spożywania oleju kokosowego, który podobno podnosi HDL najbardziej), plus zaspokoi się zapotrzebowanie na foliany i witaminę B12, raczej (raczej, bo nie wiem tego na pewno i też nie można stwierdzić w 100%, bo fizjologia to mnóstwo zmiennych, które na siebie oddziałują i wpływają) miażdżyca nie grozi. Ale kwestia jest jeszcze taka, że to przede wszystkim za wysoki poziom homocysteiny powoduje uszkadzanie ścian naczyń krwionośnych, co prowadzi do odkładania się w tych ścianach lipidów (w większości, jak przedstawiłeś w badaniach, pochodzących z kwasów nienasyconych). Homocysteinę podnosi niewystarczająca podaż folianów i witaminy B12, a za duża kazeiny (z mleka krowiego) i mięsa. Ok, ktoś powie, że witaminę B12 czerpiemy z mięsa. Ale - rzekomo (wg badań) to foliany obniżają jej poziom o ok 25%, a B12 tylko o 7%. Kwas foliowy jest dostarczany przede wszystkim przez zielsko.

Konkluzja: proporcje. Jeżeli ktoś spożywa dużo mięsa, a przy tym mało warzyw (a tak często bywa w typowo polskich domach, "zjedz mięso, resztę możesz zostawić"), to niestety.. wnioski chyba już widać?

PS. Nie jestem ani wegetarianką, ani tym bardziej weganką - żeby nie było, że to jest nagonka na mięso. Przytaczam tylko wiedzę, jeżeli jest coś do skorygowania to chętnie się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, a.jolie napisał:

Badania dowodzą, że płytki miażdżycowe składają się głównie z nienasyconych i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych a nie z nasyconych. Zonk.

Ale chwila, to badanie in vivo czy in vitro? Bo to znacząca różnica.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, emrata napisał:

Ale chwila, to badanie in vivo czy in vitro? Bo to znacząca różnica.

 

 

Tego nie wiem, aż tak się nie zagłębiałam, to badania, które przytoczył Rnext. Chociaż fakt, są stare.

Edytowane przez a.jolie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło:  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.phmd.pl/fulltxt.php%3FICID%3D140381&ved=2ahUKEwjli5DxtNDiAhVFlosKHQpxBuAQFjABegQIBRAB&usg=AOvVaw0xrmeBWct-3ZIhrMXjUL9c

"Wielonienasycone kwasy tłuszczowe, charakteryzując się niższą temperaturę topnienia, łatwiej podlegają hydrolizie i wypływowi z ko- mórki [65]. Utlenianie wielonienasyconych kwasów tłusz- czowych o długich łańcuchach oraz metabolitów kwasu arachidonowego stanowi jeden z najważniejszych mecha- nizmów w patogenezie miażdżycy [53,54,74]. W cząsteczkach LDL peroksydacji ulegają wolne i ze- stryfi kowane wielonienasycone kwasy tłuszczowe, głównie w pozycji sn-2 fosfolipidów: kwas oleinowy, linolowy i arachidonowy [19,58]. Powstają one, podobnie jak kwa- sy pochodzące z błon komórkowych, w wyniku hydroli- zy fosfolipidów przez fosfolipazę A2 lub w wyniku lizoso- malnej hydrolizy lipoprotein, które podległy internalizacji. Jednym ze sposobów miażdżycorodnego działania LDL może być dostarczanie do miejsc miażdżycowego uszko- dzenia substratu do utleniania, to jest nienasyconych kwa- sów tłuszczowych, zawartych w fosfolipidach lub estrach cholesterolu. LDL ulegają modyfi kacji tlenowej in vivo pod wpływem kontaktu z komórkami śródbłonka, mię- śni gładkich i makrofagów w błonie wewnętrznej naczyń"

 

 

Wyjaśnienie skąd tam się biorą nienasycone kwasy tłuszczowe.

Z wlasnych błon lipidowych wraz z transportem LDL.

Chyba wszyscy zainteresowani wiedzą, co sprzyja tworzeniu się LDL, a co HDL.

Przytaczanie starych badań przy tak szybkim postępie medycyny jest po prostu błędem, jeśli nie ignorancją.

Mówienie o roli wielonienasyconych kwasów tłuszczowych w patogenezie miażdżycy bez znajomości fizjologii zakrawa o pomstę do nieba.

 

 

Edytowane przez emrata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuję opinii kogoś, kto zna się na odżywaniu. 

 

Czy przy anemii z niedoboru żelaza można się leczyć (wspomagać leczenie) dietą bazującą na roślinach? Mam tu taki artykuł, traktujący o roślinnych źródłach żelaza i zastanawiam się czy nie byłoby to lepsze niż zmuszanie się do jedzenia podrobów i czerwonego mięsa, którego wprost nienawidzę? 

 

Oczywiście biorę też zalecone suplementy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.