Skocz do zawartości

Anna Szlęzak, doradzanie vs wiedza naukowa


Rekomendowane odpowiedzi

 

Anna Szlęzak odpowiada na pytania w "Lekko nie będzie" 

 

Np:

 

Jaki jest Twój ideał faceta? 

- taki pomiędzy badboy a miłym kolesiem ?

 

Najbardziej jednak zaskoczyła mnie odpowiedz na pytanie:

 

Czy opierasz swoje tezy na jakiś naukowych badaniach itp?

- yyyy... moj kanał jest kanałem rozrywkowym... to są moje przemyślenia i doświadczenia.

 

 

Generalnie Pani Ania doradza ludziom chociaż nie ma żadnej naukowej wiedzy na temat natury człowieka, związków czy też naszej ewolicji.

 

To jest bardzo niebezpieczne i przerażające dla osób, którzy biorą jej rady do siebie. 

 

 

 

 

Edytowane przez Bronisław
  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bronisław napisał:

yyyy... moj kanał jest kanałem rozrywkowym... to są moje przemyślenia i doświadczenia

Hehehe, sprytna bestia - to coś w rodzaju klauzuli: "Opinie zawarte w programie są wyłącznie prywatnymi opiniami autorki i nie stanowią porad psychologicznych w rozumieniu kodeksu itd... i nie mogą być podstawą do żadnych roszczeń. W celu zasięgnięcia porady należy się skontaktować ze specjalistą z danej dziedziny. Nie próbujcie tego w domu. Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą."

 

"Mój program jest rozrywkowy" - tak samo mówi Tom Leykis w swoim Tom Leykis Show. A to dlatego, że tam wiecznie gada z ludźmi o rozwodach, małżeństwach itd, naprawdę poważne tematy. Ale gdyby tego nie zaznaczył to by ludzie mu prawdopodobnie jakieś procesy wytaczali o udzielanie porad prawnych - a tak jest czysty - robi to dla rozrywki, ot, żeby sobie pogadać. Tylko że on ma w ch... doświadczenia.

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MaxMen napisał:

Czasami nawet dobrze gada

Zajmuje się tematami związków, poucza innych. 

 

Jak dla mnie to powinna to mieć przestudiowane i podpierać się badaniami czy opracowaniami naukowymi, bo własne doświadczenia i innych ludzi mogą być obarczone błędem i nawet jest to poruszone w tym filmiku...

 

 

@Marek Kotoński podpiera się ewolucja, książkami szanowanych naukowców, badaniami, zachowaniami, które wykształciły się na przestrzeni lat itd...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Bronisław said:

moj kanał jest kanałem rozrywkowym... to są moje przemyślenia i doświadczenia.

A nie jest to spowodowane, pragnieniem atencji? 

 

Co ona ma napisane w zakładce. O kanale. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że kobiety i tak w 99% nie będą ulegać jej poradom,  z prostego powodu: jeśli ktoś ma już w sobie głęboko zakodowane schematy postępowania (nie mówiąc już np o gadzim mózgu), to zwykłe gadanie jakiejś baby nie zrobi żadnej różnicy, nasze myślenie może faktycznie się zmienić ale tylko pod wpływem jakiegoś bardzo silnego ładunku emocjonalnego szczególnie jak jesteśmy już dorosłymi ludźmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Klariett napisał:

nasze myślenie może faktycznie się zmienić ale tylko pod wpływem jakiegoś bardzo silnego ładunku emocjonalnego szczególnie jak jesteśmy już dorosłymi ludźmi.

@Klariett

No w moim przypadku myślenie bardzo sie zmieniło pod wpływem forum i radia samiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Imbryk napisał:

"Mój program jest rozrywkowy" - tak samo mówi Tom Leykis w swoim Tom Leykis Show. A to dlatego, że tam wiecznie gada z ludźmi o rozwodach, małżeństwach itd, naprawdę poważne tematy. Ale gdyby tego nie zaznaczył to by ludzie mu prawdopodobnie jakieś procesy wytaczali o udzielanie porad prawnych - a tak jest czysty - robi to dla rozrywki, ot, żeby sobie pogadać. Tylko że on ma w ch... doświadczenia. 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Dunninga-Krugera

 

Ona jest po stronie osób z niską wiedzą, ale wysokim wyobrażeniem.

Względnie wysoka ilość followersów utwierdza ją w przekonaniu, że ma rację. Nie ma.

Co ludzie bardziej świadomi niż rozwielitka wiedzą i widzą ?

 

Tom to zupełnie inna para kaloszy, bo on jest mocno osadzony w realiach i ma potężne doświadczenie (chociaż niekoniecznie dużo/szybko nauczył się z niego - co zresztą wielokrotnie sam przyznaje). W przypadku TL - istotnie, to są disclaimery prawne. W przypadku p. Szlęzak - niekoniecznie. Po prostu wytknięto Jej niewielki poziom kompetencji. Nie stawiałbym tych dwojga w jednym rzędzie.

 

Sam Tom zresztą przyznał, że największym kosztem prowadzenia biznesu jest dla niego ubezpieczenie od odpowiedzialności prawnej ?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak i 90% kanałów na YT gdzie ludzie nie mają naukowej wiedzy i o czymś mówią. I co z tego? Gada sobie coś tam to sobie gada. Przecież nie uczy ludzi jak przyrządzać rybę fugu tylko luźno o związkach mówi. 

Edytowane przez Tomko
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Klariett napisał:

Prawda jest taka, że kobiety i tak w 99% nie będą ulegać jej poradom,

Nie będą, bo jej rady nie dotykają problemu wystarczająco głęboko. Co z tego, że powie np. żeby być grać w otwarte karty z partnerem, skoro podświadomość i skłonności ciągnie świadomość kobiety, by tak nie robiły, by zawsze miały w pobliżu inne gałęzie i by facet nie był tą gałęzią dla innej. 

 

Podświadomość i instynkty to ciekawa rzecz. Przykładowo jak wykluwają się kukułki, to zawsze są absolutnie zdeterminowane (mogą to robić nawet godzinami i kosztem ogromnego wysiłku), by wypychać inne jaja z gniazda, jak nie ma ich rodziców w pobliżu. Nigdzie tego nie zaobserwowały, nikt im nie powiedział, rodzą się i takie są. Z ludźmi różnych płci, jest podobnie. A do tego dochodzą jeszcze wspominane wcześniej wzorce nabyte. 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Beckenbauer
  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Patton napisał:

No w moim przypadku myślenie bardzo sie zmieniło pod wpływem forum i radia samiec.

U mnie się za bardzo nie zmieniło, choć otworzyło mi szerzej oczy na pewne aspekty współżycia społecznego, o których teoretycznie wiedziałem ale jakoś nie postrzegałem ich jak teraz. 

A czytając Ciebie wydaje mi się, że przedawkowałeś forum i poszło to u Ciebie trochę za daleko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MaxMen napisał:

A czytając Ciebie wydaje mi się, że przedawkowałeś forum i poszło to u Ciebie trochę za daleko 

@MaxMen

Ludzie często źle mnie oceniają, no ale jeśli coś poszło za daleko to podaj jakieś przykłady, bo szczerze mówiąc to mnie to ciekawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxMen

Powiem to tak że od 7 lat jestem wolny, i przez ten czas nabrałem dystansu do związków i kobiet, i to nie w tym sensie że ich nie lubię itd.

A to co piszę to jest efektem moich obserwacji.

Edytowane przez Patton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

Dokładnie. Laik im mniej wie tym śmielej wypowiada się na dany temat. A co wynika z tego wywiadu? "Wiedzę czerpię ze swoich doświadczeń, z doświadczeń moich znajomych... i widzów... i z nagłówków szcześciozdaniowych gównoartykułów Onetu". Czyli co? Dziewczyna uczy się z doświadczeń ludzi, którzy tej wiedzy szukają ?. A potem tą niewiedzę obrabia za pomocą własnych wysilonych przemyśleń. Jej widzom (>312k subskrybentów z dwucyfrowym IQ) wystarczy, że "fachowo wygląda". Nie ma odniesień do badań, źródeł, do teorii naukowych, do statystyk - nic. A na koniec można się wyłgać w wywiadzie, że "ja tworzę rozrywkę, masz swój rozum" ?.

 

Anna Ślęzak, doradztwo związkowe metodą "na chłopski rozum". Kompetencje:

  • zadbana
  • dobrze uczesana

Ale plusy są bo czasem rozwala szczerością tylko potwierdzając wszystko czego się tutaj uczymy :D.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxMen

Forum zmieniło moje myślenie ale w dobrym sensie i pozwoliło to i owo zrozumieć, ale do ideału jeszcze dużo brakuje. Dystansu nie mam zbyt dużego, raczej taki że na widok kobiety nie uruchamia mi automatycznie się tryb i love you. A co do reszty to robię dokładnie tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Anna S: "ja zawsze MÓWIĘ - słuchajcie każdy ma swój rozum", obejrzałem z ciekawości kilkanaście doradzajacych filmików w kwestii 'postępowanie z facetem' i dosłownie NIGDZIE Pani Anna nie mówi nawet minimalnej takiej wzmianki uświadamiającej, że róbcie według siebie, macie swój rozum.

 

Oczywiście targetem odbiorczym są właśnie nieświadome, nieogarnięte i naiwne dziewuszki, które właśnie takie mają być by przyklaskiwać ładnie zrobionej i jako tako mile wyglądającej Pani (wystarczy zerknąć na komentarze pod filmikami). Takie kupią każdą bzdurkę najszybciej. Ot cały sekret jej internetowego sukcesu.

 

Wyciągnęła lekcję z zasady Pareto, że większość społęczeństwa to idiotki i pogubione naiwniary, więc na nich tylko najlepiej się skupić i dla nich robić odpowiednio dobrany kontent (promocja tindera i filmiki o nim itp.) by wyciągnąć jak najwięcej z reklam/sponsoriongu/ebooków autorstwa Pani np. 'x smsów by rozkochać każdego faceta' i tym podobne pierdolomento. Komercha na frajerkach/zagubionych pelikanach pełną gębą.

 

Jednym słowem - taki kanał musiał powstać, większości lasek podoba się prowadzenie za rączkę przez taką zajebistą 'mentorkę'.

Do popatrzenia z czystej ciekawości i obserwacji jakie kity się teraz pociska, ujdzie. :D

Edytowane przez Feniks8x
literówka
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.