Skocz do zawartości

Ubezpieczenie od skutków wypadków, chorób, inwalidztwa, niemożności zarobkowania


Imbryk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Bracia,

 

nurtuje mnie kwestia jak zabezbieczyć się finansowo przed nagłą utratą możliwości zarabiania na siebie.

Wątek na pograniczu działu hajs/zdrowie, daję do działu o hajsie.

 

Taka oto sytuacja: jesteś zdrowy, nie palisz, mało pijesz, dorodny, wesoły, zarabiasz sporo, płacisz kredyty i nagle trach:

 

- diagnoza raka/białaczki/ciężkiej choroby/wylew/zawał/śpiączka... - musisz kończyć pracę zarobkową i brać się za leczenie, terapie, np. 3 lata leżenia

- masz wypadek (przewracasz się w parku, pijany kierowca wali w Ciebie na przejściu dla pieszych itd.)

- tracisz rękę/słuch/wzrok

 

I teraz - po takim zdarzeniu uruchamiany jest fundusz, który:

- zapewnia Ci np. 1 milion złotych na kosztowne leczenie jakiejśtam choroby w klinice w Kanadzie (samolot, transport, pobyt, leczenie, itd)

- zapewnia opiekę pielęgniarską i podanie "szklanki wody"

- zapewnią np. koszty pomocy prawnej w/s odszkodowania

- zapewnią rentę miesięczną w okresie rekonwalescencji (lub dożywotnio roślinie/inwalidzie, żebym miał na czynsz i żarcie i np. zajął się pisaniem książki powieką czy kręceniem filmów na yt. "jak przetrwać jako roślina na pełnej petardzie")

 

Nie mówię o oszczędzeniu np. 200 tys "na czarną godzinę", bo mogę tak budować majątek 20 lat - a zdrowie pierd..lnie mi za miesiąc - i co?

Gdzie ten majątek? Nie było czasu nazbierać.

Ale np. stać mnie na jakąś składkę miesięczną, którą zabulę wiedząc że kupuję sobie spokój. (względny)

 

 

 

1. Jakie istnieją polisy/produkty/metody/ubezpieczenia/rozwiązania na życie i dożycie?

2. Jak mogą pomóc: NFZ, ZUS, kasy chorych, państwo, pracodawcy, ubezpieczenia grupowe (w Polsce i za granicą)?

3. Gdzie szukać informacji, w jakich instytucjach?

4. Czego szukać w OWU takich polis, jakie są kruczki, chwyty - że w 1976 w grudniu rano wypiłeś kieliszek wódki, a w polisie było że nigdy nie tkniesz alkoholu - nie wypłacimy Ci na leczenie raka jąder.

5. Albo: masz niebieską kartę dzięki uprzejmości małżonki/konkubiny, to znaczy prowadzisz ryzykowny tryb życia - brutalom nie finansujemy leczenia, niech sczezną, ale wypłacimy twojej żonie jak zdechniesz.

6. Czego nie uwzględniłem w moim pytaniu powyżej?

 

Oczywiście mogę użyć internetów, ale interesuje mnie Wasze zdanie, doświadczenia, opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 10 lat temu zastanawiałem się nad taką polisą "na wszystko". Bodajże w PZU obliczyli składkę 950 zł miesięcznie. Nie są to standardowe polisy i trzeba się pofatygować do agenta gdzie po wypełnieniu ankiety oraz rozmowie zostanie obliczona składka oraz co dostaniemy w zamian.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w avivie i płacę niecałe 300zl miesięcznie ale pakiet podstawowy, szału nie ma. Kwota niewielka bo dostałem sporo zniżek ale tylko dlatego, że znajoma to kierowniczka oddziału. To tylko takie skromne 'w razie w', głównie chodzi o jakieś wypadki losowe i żeby nie czekać w kolejkach do lekarzy. Od kilku lat nie korzystałem ale nigdy nie wiadomo kiedy na kogo trafi...

 

Jak nie masz znajomości w branży to trzeba będzie trochę pogrzebać w ofertach i wybrać najlepszą dla siebie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.