Skocz do zawartości

Ile czasu spędzacie na zewnątrz (dworze, powietrzu)?


radeq

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio się nad tym zacząłem zastanawiam, bo pomimo, że raz w tygodniu skoczę ponurkować, to tak na prawdę ilość czasu na dworze wychodzi mi w minutach dziennie, w sumie to tylko z samochodu na siłkę/basen, czy tam do biedronki, i to samo z garaż do samochodu. Praktycznie w ogóle mnie na tym dworze nie ma.

 

Przy okazji znalazłem taki art jak zacząłem zagłębiać temat w necie: https://mamadu.pl/126031,dzieci-pedzaja-mniej-czasu-na-dworze-niz-wiezniowie-uwolnic-dzieci-zobacz-przejmujacy-film

Edytowane przez radeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało jednak staram się jak najwięcej, dziennie wychodzi ze dwie moze trzy godziny do kupy. 

Niestety obserwuje że dzieciaki prawie wogóle nie wychodzą z domu, często wyjście ogranicza się do wyjścia do szkoły i powrotu. Plac zabaw przypomina dekoracje osiedla, jest bo jest, a jest pusty. Jak byłem dzieckiem rodzice ciągle się wkurzali że siedzę na polu, z kumplami z dzieciństwa ciągle gdzieś łaziliśmy, albo jeździliśmy na rowerach a teraz dzieciaki ? Siedzą w mieszkaniu i komp lub tablet, zero wyjść, kontakty z rówieśnikami na portalach społecznościowych, gry, ewentualnie komunikator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wojkr napisał:

Plac zabaw przypomina dekoracje osiedla, jest bo jest, a jest pusty. Jak byłem dzieckiem rodzice ciągle się wkurzali że siedzę na polu, z kumplami z dzieciństwa ciągle gdzieś łaziliśmy, albo jeździliśmy na rowerach a teraz dzieciaki ? Siedzą w mieszkaniu i komp lub tablet, zero wyjść, kontakty z rówieśnikami na portalach społecznościowych, gry, ewentualnie komunikator.

Chciałbym aby tak było, za oknem sypialni mam duży plac zabaw i w sezonie letnim kiedy ciepło jest pełen dzieciaków, drą papy od rana do nocy, do tego jest tyrolka o długości ok 20 m i bardzo szumi ta rolka z uchwytem no i latem od rana do nocy. Z tym że jest blokowana o 19.30, pewnie ludziom trochę przeszkadzała. Ogólnie wiadomo dobrze, że dzieciaki się bawią ale było tyle miejsc dalej od okien a oni nam taki duży plac zabaw zrobili pod samymi oknami. Ale nawet jak tego placu nie było to i tak w wakacje osiedle pełne od dzieciaków bawiących się całe dnie. Wiadomo w dużych miastach pewnie trochę inaczej. Lata 70/80/90 i typowe życie na podwórkach nie wróci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zimę się nie da. No naprawdę. Mam niecałe 40 min do pracy i właściwie przez cały rok chodzę. Ale w tamtym roku jak w listopadzie zaczął się okres grzewczy to mało ducha nie wyzionąłem, taki kaszel mnie łapał. Od listopada do końca lutego koniec, końców jeździłem. 

 

W tym roku jeszcze na stałe się nie musiałem przesiadać i właśnie zastanawiam się maskę czy miesięczny kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Taboo Też o tym myślałem od jakiegoś czasu ale jak sobie poradzić np. w deszczu ? Przecież w deszczu na rowerze to tak jak Forest mawiał leje z góry , z boku i z dołu.

A co do przebywania na dworze to mógłbym cały dzień. Gdzieś wiejskie korzenie powodują że uwielbiam się kręcić przy domu, garażu.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie mówi się "wyjść na pole". :) Staram się wyjść raz z domu i wrócić doń również raz.  Owszem, nieraz się nie udaje, ale zasada jest stała: im mniej styczności z sąsiadami tym korzystniej.  No i najważniejsze, aby w życiu było jak w lotnictwie - ile startów tyle lądowań. :D

Edytowane przez Endeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie postanowiłem, że jak chcesz robić głupoty na kompie albo czytać forum, to mogę to robić tylko na dworze :D także aktualnie siedzę na tarasie, jeszcze tylko markizę muszę naprawić na deszczowe dni. 

 

Czytał ktoś Hofa? bo siedzę w samej koszulce tylko :D chociaż zaczyna pizgać w stopy, może dlatego że mam tylko klapki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.