Skocz do zawartości

Chiński wywiad wszystko widzi, wszystko wie.


Rekomendowane odpowiedzi

Polski ambasador wylądował na dywaniku w chińskim MSZ po opublikowaniu w serwisie YouTube audycji "Idź Pod Prąd", w której Chojecki zapowiedział jakoby z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości, Polska jako państwo popierała niepodległościowe dążenia Tajwanu.

https://www.onet.pl/?utm_source=wiadomosci_viasg&utm_medium=nitro&utm_campaign=allonet_nitro_new&srcc=ucs&pid=001eca43-0501-47d3-8479-9e5ce2104b09&sid=b177a2c9-166f-4113-9b28-185bbe554807&utm_v=2&fbclid=IwAR3X-Y7QifoaUmgUwcYEkbjPNewXtabsZBVsEGJfT2Uv2XOWJu9X2kS7k5I

http://www.globaltimes.cn/content/1125229.shtml?fbclid=IwAR0mkiq_fivkeZII32CE169BB9tV9T-LRPjgv4_yzTSNWfIVOFDWB-IOZGQ

 

 

Kanał z Lublina, który ogląda kilka tysięcy ludzi regularnie jest odwiedzany przez chińskich agentów. Patrząc na to, że są tam... to mogą być dosłownie wszędzie. 
Pozdrawiam ziomków z Chin.

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiny chcą być światowym numerem jeden, więc muszą kontrolować media i obieg informacji w kluczowych miejscach świata. Nie wątpię że wywiad Chiński jest u nas bardzo mocny, i mają środki oraz ludzi by wpływać na Polską opinię publiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem, że oni mają system iż mogą zaglądać do wszystkich maili, a jeżeli jest w załączniku pdf to kopiują wszytko czyt. Np dokumentacje techniczną. Ale to był rok 98. 

 Na targach muzycznych w Niemczech tak z 13 lat temu, Chińczycy podchodzili do nowych produktów, robili zdjęcia i mierzyli je miarką... Kiedyś produkowali na zlecenie wszytko i mogli cos tam kopiować, dziś rola się odwróciła. Mają już swoich technologów, naukowców. 

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystkie smartfony są robione małymi chińskimi rączkami, idealne narzędzie inwigilacji i zdobywania informacji o wszystkim wydatki - co i za ile, no i gdzie, fotki co robiłem gdzie bylem, GPS - gdzie bylem, jestem, czy w końcu co u mnie słychać, co czytam, co piszę - gdzie  i komu - brzmi przesadnie ? Czy ja wiem, mając telefon żeby z niego korzystać trzeba się gdzieś zalogować, założyć konto - mając sprzęt reszta to kilko kwestia oprogramowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Bullitt napisał:

Byłem w tym roku w Szanghaju kilka dni. Wystarczyło mi kilka dni, żeby wiedzieć jakie to państwo. 

 

33 minuty temu, SzatanKrieger napisał:

@Bullitt

Może byś opowiedział troszkę?

Było by świetnie.

Lepiej nie bo drugi raz go tam nie wpuszczą.

Trochę opowiadał Bayer Full (discopolo) jak grzebali w ich przeszłości przed występem w Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2018 o 18:39, SzatanKrieger napisał:

@Bullitt

Może byś opowiedział troszkę?

Było by świetnie.

Tyle mam do powiedzenia. 

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,22621623,chiny-podlacza-1-3-miliarda-ludzi-i-wielkie-firmy-do-matrixa.html?fbclid=IwAR3oI10qiseXeqlYHsPEYfTLgt9MIAhP0czj1IGsYsdVT7cI1mrQQKz1qSw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest aż takie trudne. Wyłapują słowa "Tajwan" i "Niepodległość" na zasadzie np speech recognition, albo komentarzach czy tagach i mają wszystko na tacy. Inna sprawa, że ten kanał zawsze był antychiński i mocno proamerykański, i prawie każdy, kto nie zgadzał się z tym pastorem, był chińskim agentem. Taka narracja mogła więc naturalnie przyciągnąć uwagę pracowników chińskiej ambasady i gdy według nich przegiął, to wtedy dopiero to zgłosili, a obserwować mogli od dawna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moim, skromnym zdaniem, nie ma się z czego tłumaczyć. Idź pod Prąd jest podmiotem prywatnym i wyraża prywatne zdanie i ambasada nie może brać rzekomej odpowiedzialności za jego postępowanie. W Polsce, przynajmniej teoretycznie, obowiązuje wolność słowa a ten film (do którego nie ma nawet odnośnika, ciekawym czy w ogóle istnieje) nie namawia do przemocy więc jest dozwolony - prawa nie łamie. Jak się chińczykom nie podoba to niech piszą komentarze pod filmem. Wszelakie płaszczenie się jest szkodliwe dla Polski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.