Skocz do zawartości

Ile Ketonalu mogę wziąć na ból zęba?


Lethys

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, wczoraj coś stało mi się z zębem i boli jak jasna cholera. Do dentysty udało mi się wcisnąć jakimś cudem na jutro.

 

 Przeczytałem, że maksymalna dawka ketoprofenu wynosi 200mg na dobę. Wziąłem 50mg o 13 - pomogło do 16. Wziąłem kolejne 50mg o 17 i nie dało to kompletnie nic. Zwijam się z bólu. 

 

 Czy jak przyjmę dzisiaj w sumie ok. 300mg to mogą pojawić się jakieś "mocniejsze" skutki uboczne?

 

Wiem, że pytanie trochę z dupy, ale staram się unikać leków jak tylko mogę, dlatego wolę zapytać. Poza tym ketonalu nigdy nie brałem, a moją obawę wzmacnia to, że jeszcze nie tak dawno temu był na receptę.

 

 

 Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymi 200mg się nie sugeruj. Mogą się oczywiście pojawić skutki uboczne np. zaburzenia równowagi, ale jeśli nie będziesz prowadził wszystko ok.

Tak naprawdę w tym " nie przekraczaniu" biega o to żebyś sobie wątroby nie zrypał i się nie uzależnił.

Jednam mam wrażenie, że kwestie uzależnień nie interesują cię teraz a wątroba odrośnie.

 

Ok. Praktycznie rzecz biorąc przy problemach z zębem i z suchym zębodołem żarłem Ketonal jak orzeszki. Pyralgina działa jednak lepiej.

A najlepiej działają opiatówki w stylu Tramadolu itd, jest jeden minus. Do tych tablet pchają nie wiadomo po co masę Paracetamolu = można się zwyczajnie porzygać.

Tak więc rada na tu i teraz.

Kup Pyralginę i walnij z 3. Jak pomoże popraw jak znowu zacznie pobolewać. Nie czekaj na "będzie boleć", tabletki dzialają po jakimś czasie.

A tym nie przekraczaniem dawek się nie przejmuj. tak na raz to się nie zajebiesz.

Raczej.

 

Edytowane przez wroński
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, zuckerfrei napisał:

Nimesil. 

 

Bądź poważny. Ani to przeciwbólowe ani przecizapalne.

Nimesil to zwykła kosmetyka.

Jak nie opiaty to Pyralgina.

 

Cholerka, szkoda, że z Kodeiną jest problem ;s

"u mnie opiaty nie działały na ból zęba zupełnie, ani sam tramal ani doreta.  "

 

Właśnie dlatego polecam Pyralginę. Opiatówkami to można sobie de facto humor poprawić, zawsze to coś.

 

Doreta = tramadoli hydrocloridum 37,5 +  paracetamol 325 ( idioci) = kwestia nazewnictwa.

Marek, wiem co mi w lodowce leży.

A z tym "max dwie tabletki" to sorki, ale w ciągu dnia zjadałem opakowanie czy więcej.

 

Chłopak się nie załatwi na raz. A jak coś w karetkach mają zajefajne środki przeciwbólowe.

Edytowane przez wroński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wroński napisał:

 

A najlepiej działają opiatówki w stylu Tramadolu itd, jest jeden minus. Do tych tablet pchają nie wiadomo po co masę Paracetamolu = można się zwyczajnie porzygać.

 

Łącząc dwa rodzaje leków analgetycznych uzyskuje się lepszy efekt. Stąd to połączenie.

 

Na ból zęba najlepiej ibuprofen lub ketoprofen. Opioidy słabo działają na tą dolegliwość.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, PanDoktur napisał:

Łącząc dwa rodzaje leków analgetycznych uzyskuje się lepszy efekt. Stąd to połączenie.

 

Na ból zęba najlepiej ibuprofen lub ketoprofen. Opioidy słabo działają na tą dolegliwość.

 

Ta, a łącząc 4 czy pięć to już w ogóle :)

 

A opioidy mają swoje plusy, np. wyluzować się można.

Jak się nie ma co należy to się człowiek bierze za świństwa z apteki ( kto by pomyślał :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wroński napisał:

 

Ta, a łącząc 4 czy pięć to już w ogóle :)

 

A opioidy mają swoje plusy, np. wyluzować się można.

Jak się nie ma co należy to się człowiek bierze za świństwa z apteki ( kto by pomyślał :( )

O 4-5 nikt nie wspominał. Połączenie np. NLPZ + opioid to częsta praktyka. Do tego np. jeszcze 3 lek tzw. koanalgetyk. Na ból głowy nieraz stosuje się 3 substancje - paracetamol, aspiryna, kofeina.

Mają też minusy, opioid może Cię wprowadzić w dysforię. Ponadto wywołać zaparcia, mdłości, ból pęcherzyka żółciowego itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, nic mi to nie mówi.

Z tego typu opisami to raczej na "hypka" , ekipa pewnie skuma. Ja ciemny w te klocki.

Jak boli jak cholera to łykam co popadnie obserwując co zadziała.

Znaczy trochę ciężko wyczuć co zadziałało więc łykam w innej kolejności :)

 

Na szczęście tego typu konieczności nie występują u mnie za często.

Przeciwbólowce to kolejny syf / ble.

 

Jestem uczciwym narkofanem a nie jakimś popaprańcem.

 

edit. Aaa, to ja po Ketonalu mam dysforię. Kto by pomyślał.

     A myślałem, że po prostu mam wkurwa.

 

 

 

 

Edytowane przez wroński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zapytałem stomatologa, załatw sobie w aptece https://www.doz.pl/leki/p2540-Gardan_P i jeśli jest to zgorzel z ropą najprawdopodobniej (uczucie rozsadzania od środka) to mocno pomoże okładanie czymś zimnym, jeśli inne (nie pamiętam już co) to zimno nie pomoże, ale spróbuj.

 

Ogólnie napiszę szczerze - noc będziesz miał przejebaną, ale jak się otworzy zęba to poczujesz nieprawdopodobną ulgę.

 

Przemyśl jechanie na ostry dyżur jak masz u siebie w mieście.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Ile Ketonalu mogę wziąć na ból zęba?

Nie wiem czy to działa na każdego ale podobno mózg odbierać może tylko jeden rodzaj bólu na raz.

 

Kiedyś jak bolał mnie ząb to wbijałem sobie paznokcie w skórę i chwilowo ból zęba ustępował (bo bolała skóra). No ale to tylko w trudnych momentach jak dojście do apteki żeby kupić jakieś proszki bo tak to można cały pochlastany chodzić. :lol:

 

Chyba każdy inny ból jest lepszy od bólu zęba. Współczuje autorowi. Pij dużo płynów do tych tabletek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koszwil napisał:

Ja brałem rano 2 tabletki ketonalu forte, trzymało z 11h i przed snem kolejne dwie i było ok mimo zdziwień Pani doktor, no i jakaś tam osłona antybiotykowa.

To wszystko po ekstrakcji ósemek.

Po ekstrakcji óseme bierze się antybiotyk, jeśli jest to potrzebna, p/bolowe doraźnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Panowie za rady.

 

Łyknąłem jeszcze 50mg ketonalu i jest trochę lepiej. Przed snem wezmę 100mg. Jutro skoczę po Gardan (Dziękuję @Marek Kotoński), a jeśli nie uda mi się go ogarnąć, to kupię pyralgine.

 

 Zobaczymy, co dentysta powie. Jestem ciekaw. Złapało mnie wczoraj w nocy i od tamtego czasu ból narasta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AR2DI2, mam jeszcze sporo rzeczy dzisiaj do zrobienia, a przez ból nie mogę się na niczym skupić.

 

 @Koszwil, dokładnie, nic więcej nie trzeba. Ketonalu w sumie nawet nie brałem. Miałem tylko taki szczękościsk, że przez dwa dni nic prawie nie zjadłem. Antybiotyk załatwił sprawę. Po wyrwaniu zero bólu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.