Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc techniczna


SławomirP

Rekomendowane odpowiedzi

Siedze teraz na swoimi upośledzonym telefonie i walcze o życie pisząc tego posta.

 

Chciałem wstawić zdjęcia, ale ta operacja  mnie przerasta. Nie dam rady na tym tele. Postaram się opisać.

 

Potrzebuje połączyć dość stary telewizor marki Sony z komputerem. Telewizor jest jako monitor. Mam kabel do monitora. Nie wiem jak to się nazywa. Taki badziew, który trzeba dokręcać. Na opisie jest vga monitor kabel. Jak się domyślacie nie działa. Wcześniej wpinalem taki sam kabel, tylko miałem do niego przełączke. Takie białe grube rozszerzenie.

 

Bez tej zasranej przełączki tv nie widzi komputera. Mam ustawione wejście zewnętrzne jako PC. 

 

Ktoś wie o co chodzi?

 

https://zapodaj.net/2fb2046096596.jpg.html 

 

To ta biała przelaczka bez której tv nie widzi kompa.

Edytowane przez SławomirP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak TV nie widzi komputera? To chyba komputer nie widzi TV. Wejdź na kompie w ustawienia ekranu i rozdzielczości i sprawdź tam czy się nie pojawiają dwa monitory jak podepniesz TV do kompa. A jak w TV masz opcje do wyboru to ustaw jakieś AUX czy HDMI. Ta przełączka to to?
 dvivga.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SławomirP

Co prawda obecnie nie mam jak przeprowadzać podobnych kombinacji, ale kiedyś miałem stale podłączony telewizor.

Ta przełączka jest mi bardzo dobrze znana, jak @Tomko słusznie zauważył, jest to adapter VGA -> DVI.

 

Zakładam, że port na telewizorze się nie zmienił, inaczej musiałbyś ustawić inne wejście, zresztą jak sam wspomniałeś, to stary sprzęt.

Czy na komputerze posiadasz dedykowaną kartę graficzną, czy też jedziesz na zintegrowanej?

Gniazda z płyty głównej są położone pionowo (jak USB), z kolei z karty graficznej powinny być niżej, ułożone poziomo.

Nie możesz podpiąć do złych wyjść, po prostu nie będzie działać.

 

@Tomko

Na telewizorze musisz ustawić źródło sygnału, inaczej Ci nie pójdzie. Komputer będzie widział telewizor jak zwykły ekran.

Ja się nigdy ustawieniami na komputerze nie przejmowałem.

Edytowane przez Ancalagon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam do wejść pionowych. Przejściówka podpina do wejść poziomych wtedy działa. Karta to radeon 270x. Zobaczę czy jest ta przejściówka w carrefurze albo sklepie z elektronika w okolicy. Widziałem że Carrefour ma ją w wysyłce za 5zł, to może w markecie też znajdę.

 

Do komputera nie mam dostępu bo brak monitora. Kombinowalem na tv w ustawieniach co się dało, ale nic. Chyba karta nie ma tego gniazda wystawionego, albo wacle go nie ma.

 

Pamiętam że po wymianie części w tym karty komp przyszedł z serwisu już z przejściówką. Pewnie coś jest na rzeczy.

Edytowane przez SławomirP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SławomirP

Dobra, zagadka rozwiązana, zgodnie zresztą z przewidywaniami :)

Nie jesteś w stanie podpiąć się do wyjść na płycie głównej, jeśli jest podłączona karta graficzna - musisz wówczas podłączać się do jej gniazd.

 

Mam ten model karty graficznej (dokładniej procesora graficznego) - co prawda wiele jest zależne od producenta, ale idę o zakład, że nie ma na niej wyjścia VGA.

Ja w wersji Gigabyte mam 2x DVI, HDMI, oraz DisplayPort.

 

Nie wiem, jaki masz procesor, jednak wiek karty wskazywałby, że powinien mieć w sobie zintegrowaną kartę graficzną.

Jeśli czujesz się na siłach, możesz spróbować odłączyć swoją 270x (najprościej wypiąć zasilanie do niej), a następnie spróbować podłączyć telewizor do gniazda na płycie głównej.

Powinno zadziałać, ale jak wiadomo nic nie jest na 100% pewne.

 

Niemniej jednak kup adapter jak najszybciej - jest naprawdę tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na problem analogiczny do sytuacji przedstawionej tutaj:

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2132622/windows-pro-64bit-max-screen-resolution-locked-1600x1200-270.html

 

Rozwiązaniem powinno być coś takiego, o ile oczywiście problem jest ten sam:

Cytat

Update: Found a full fix! Open up the AMD control center, go into 'My VGA Displays' -> 'Image Scaling' -> un-check 'Enable GPU scaling'. Good luck!

 

Myślę, że sobie poradzisz. Szperasz w ustawieniach karty Radeon, powinieneś mieć to zarówno w pasku szybkiego dostępu, jak i w menu kontekstowym dostępnym pod prawym przyciskiem na pulpicie.

Jeśli coś się dalej nie zgadza, pisz. Niestety trochę to robię na czuja, gdyż sam siedzę pod HDMI i muszę posiłkować się tym, co znajdę w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.