Skocz do zawartości

House of Cards, sezon 6 (UWAGA SPOILERY!)


SzejkNaftowy

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam ale będą przekleństwa i spoilery dotyczące fabuły serialu. Dlatego jeśli chcesz to przeżyć na własnej skórze (choć nie warto) NIE czytaj dalej. Do rzeczy:


Stało się. Lewackie spierdolenie umysłowe znów osiągnęło nowe apogeum. To co dzieje się w ostatnim sezonie House of Cards jest zbrodnią na sztuce przedstawiania ludzkich losów. Nasz gatunek doskonali ją od tysięcy lat a oni po prostu, od tak odlali się na to ciepłym moczem. Otóż pod koniec piątego odcinka szóstego sezonu "madam phezidente", Claire Underwood pokazuje swój nowy rząd, który utworzyła w tajemnicy. I zgadnijcie z kogo ten rząd się w 100% składa :D. Widzę, że dobrze kombinujecie ale odpowiem tak:

 

...oglądaliście Seksmisję? To film o przygodach dwóch ostatnich mężczyzn w świecie kobiet, które same rządzą, żyją i rozmnażają się. Pomysł idealny na groteskę. Można było się śmiać, można było skwitować uśmiechem politowania. Ale co zrobić gdy w poważnym serialu wciśnięty na siłę zostaje właśnie ten motyw? Bo ja się zastanawiałem czy oni tak na serio, czy to się komuś śni. Wcześniej w dialogach przemykało od czasu do czasu stwierdzenie "Francis mnie wykorzystał. Biedna ja kobieta zgwałcona patriarchatem" i sobie pomyślałem "to gromadź same kobiety i rządźcie światem, kto ci broni". No i kurwa wykrakałem...


Gdybyście nie wierzyli spójrzcie w link...

 

Claire Underwood (prezydent USA, najpotężniejszy polityk na świecie): "mój nowy, lepszy rząd składa się wyłącznie z kobiet bo wśród moich pracowników najbardziej cenię szparę między nogami. Traktujcie mnie poważnie" xD

 

W każdym razie to nie jedyny i nie największy mankament ostatniego sezonu. Samo zakończenie... zasnąłem w trakcie bo jest nudne i nic nie wnosi. Cudownie spierdolone 5 lat budowania tej marki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.