Skocz do zawartości

Bieganie


Lalka

Rekomendowane odpowiedzi

@Johanne Pogoda sprzyja, wracasz do biegania?

 

Ja muszę pilnie zainwestować w buty do biegania i strój, jakiś luźny dres. Te obcisłe stroje mi nie leżą. 
Dziś wykręciłam 2,2 km, czasem nie ma się co chwalić bo to był bardzo wolny bieg ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w niedzielę włożyłem buty na nogi po abstynencji długiej i poszło 5km, później musiałem 1km biegu na 1km truchtu robić, żeby rozruszać się. Płynęło 10km. Niestety coś w lewej pachwinie mnie złapało, ale przejdzie jak wejdę w regularne bieganie, oby 👍

 

Sporo osób biega, w tym kobiet. Pogoda sprzyja.

W dniu 30.01.2022 o 13:22, ewelina napisał:

@Yolo Przy tych butkach napisane jest, że miękki teren, błoto, śnieg. A jak powierzchnia oblodzona to dadzą radę? Chodzi mi głównie o to, żeby się nie ślizgały. 

 

 

Z butami trailowymi niestety jest tak, że nie mogą być do wszystkiego. Jak jest mróz, to ziemia jest twarda i wtedy bieżnik nie powinien być zbyt głęboki (jak na błoto) bo inaczej będziesz się ślizgać. Przy ekstremalnym lodzie polecam mikro raczki, kiedyś na zawodach w tej kombinacji udało mi się być w czołówce, bo trasa okazała się na podbiegach/zbiegach ekstremalnie śliska. Na błotne miekkie trasy buty z większym, głębszym bieżnikiem, wtedy idzie się jak dzik w żołędzie. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2022 o 17:30, Lalka napisał:

@Johanne Pogoda sprzyja, wracasz do biegania?

 

Ja muszę pilnie zainwestować w buty do biegania i strój, jakiś luźny dres. Te obcisłe stroje mi nie leżą. 
Dziś wykręciłam 2,2 km, czasem nie ma się co chwalić bo to był bardzo wolny bieg ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. 

Piękna pogoda, to fakt :) Ja czekam na marzec jeszcze, bo tak zwykle po prostu rozpoczynam po zimie i jest jednak wieczorami cieplej. Wtedy też przestanę zostawać w pracy.
Mi akurat lepiej się w obcisłych ubraniach biega. Też myślę o lepszych butach.
2,2 km to wcale niemało :D Ja po zimie też zaczynam od tylu mniej więcej. Myślałaś kiedyś o zakupie bieżni jako alternatywie w zimie? Ja się nad tym zastanawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, nowy00 napisał:

Mi się lepiej biega w odzieży termoaktywnej.

Ja jak biegałem to lubiłem biegać tylko w bluzie termoaktywnej. Spodnie stosowałem zwykłe dresowe, luźne. Nie biegałem w spodniach termoaktywnych, nie z tego powodu, że są uznawane za ,,pedalskie" tylko mimo dopasowanego rozmiaru (L) nie czułem takiej swobody kroku biegowego. Dodam, że zamiast drogich spodni termoaktywnych warto kupić tę połowę tańsze, chociażby marki Kipsta. Ja kupiłem kiedyś spodnie Asics i po pół roku zrobiła mi się dziura na wysokości mojego Dżejsonka :D

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@krzy_siek W tym miejscu się odniosę. 

Przeczytałam temat, który założyłeś o operacji poszerzania obojczyków i pierwsze, co przyszło mi na myśl, to to,  że może powinieneś rozważyć wizytę u chiropraktyka lub osteopaty (raczej ten pierwszy, ale warto się dopytać). 

 

Na to jak prezentuje się nasza sylwetka ma ogromny wpływ oprócz diety i ćwiczeń (co jest oczywiste) stan naszego aparatu ruchu (dla mnóstwa ludzi to niestety takie oczywiste nie jest). To takie nasze rusztowanie. Jeżeli coś z nim jest nie halo, to odbija się to na wielu płaszczyznach- wyglądzie, samopoczuciu, zdrowiu. 

 

Często jest tak, że ludzie latami ćwiczą, a efekty wizualne ich nie zadowalają. Na przykład mają mimo właściwej diety wystający brzuch, płaski czy odstający tyłek itd. I właśnie wtedy warto zastanowić się czy przypadkiem to nie wina jakiejś wady postawy. Takie wady są mega częste, już u małych dzieci nawet. Często są zaniedbywane, a z wiekiem problemy tylko się pogłębiają. 

 

Z tego co opisujesz możesz mieć jakieś nieprawidłowości w budowie klatki piersiowej, bądź kręgosłupa. Wykwalifikowany w temacie specjalista moim zdaniem mógłby Ci pomóc. Jeślibyś się zdecydował to bardzo ważne, żeby nie iść do byle kogo, a poczytać opinie i znaleźć kogoś polecanego. 

 

Zwróć też uwagę, czy się nie garbisz. Prawidłowa, wyprostowana postawa ciała powoduje, że klatka piersiowa się otwiera i ramiona wtedy automatycznie wydają się szersze. 

 

Co do samej operacji to jestem zdecydowanie na nie. To zbyt duża ingerencja i ryzyko, często zbędne, bo może wystarczyć odpowiednia terapia manualna i ćwiczenia. 

Edytowane przez ewelina
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewelina dzieki za odpowiedź, tam w odpowiedziach Panom to tłumaczyłem i tu też powtórzę ;) ja ten temat założyłem bardziej dla teoretycznych rozważań, bo interesuję się tematami szeroko powiązanymi z sylwetką. Założenie takiego tematu NIE OZNACZA że mam jakiś problem, że planuję operować obojczyki, że jestem niezadowolony ze swojej sylwetki - jest OK ale ciągle staram się poprawiać, bo to moja pasja. A chyba założyłaś tak jak Panowie w temacie że chcę się operować - cytuję
 

2 godziny temu, ewelina napisał:

powinieneś rozważyć wizytę u chiropraktyka lub osteopaty

 

 

Nie wiem co masz na myśli przez:
 

2 godziny temu, ewelina napisał:

tego co opisujesz możesz mieć jakieś nieprawidłowości w budowie klatki piersiowej, bądź kręgosłupa

 

2 godziny temu, ewelina napisał:

Zwróć też uwagę, czy się nie garbisz. Prawidłowa, wyprostowana postawa ciała powoduje, że klatka piersiowa się otwiera i ramiona wtedy automatycznie wydają się szersze

Gdzie ja opisywałem jakieś problemy ze swoją postawą czy aparatem ruchu??? 

 

Tak czy inaczej dzięki za odpowiedź, zgadzam się z tym, że stan naszego jak tu ujęłaś "rusztowania" rzutuje na prezencję sylwetki. Nie tylko rozstaw, długości kości, kąty między kościami, ale też dysbalanse strukturalne, garbienie się, scapular winging itp. Ja się sprawdzałem profilaktycznie u fizjo i postawa jest OK.


@ewelina zapytam jeszcze Ciebie jako kobiety - co sądzisz o operacji powiększania piersi? Wydaje mi się, że jest to dobre porównanie do poszerzania obojczyków, pod kątem pożądanych efektów estetycznych, i być może też ryzyka jakie operacja za sobą niesie.

Edytowane przez krzy_siek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.