Skocz do zawartości

Pamiątka po pierwszych seriach pompek...


Strusprawa1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dawno temu, będąc jeszcze w gimnazjum miałem pewną sytuację, która wymusiła na mnie "trochę siły" - otóż dyrektor, który uczył wf-u kazał mi robić pompki za karę, że gadałem. Oczywiście nie gadałem i byłem niewinny, ale zacząłem robić... I skończyłem na 6. Wstyd był mocny, co mnie mocno zmotywowało do wzięcia się za siebie. Przez dwa miesiące w domu intensywnie robiłem pompki, że już nawet stówka nie była dla mnie większym wyzwaniem. Wszystko fajnie, pięknie, tyle że mi się ogromne rozstępy pojawiły w przedniej stronie barków. Ignorowałem to myśląc, że zniknie. Mijały lata, minęło liceum, teraz już 3 lata na studiach i dalej to mam. Jedyne co robiłem na to, to mocniejsze mycie gąbką, ale na nic się nie zdało. 
Nie wygląda to zbytnio estetycznie i jest nawet widoczne (ma to inny kolor nieco). Czy jeśli bym się uparł, to ostatecznym rozwiązaniem na takie niepożądane skutki byłaby operacja? 
Czy udało wam się kiedyś zneutralizować rozstępy na skórze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może żel Biszolin dałby radę, ma szerokie spektrum działania, ogólnie jest dla sportowców, na urazy itp. ale m.in. podobno działa też na rozstępy.

Trochę ponad 4 dychy za 190g.

 

1507117314apteka_internetowa_gemini_bisz

 

Znajoma osoba zaczęła go jakiś czas temu używać na haluksy i dosyć szybko zmniejszył się stan zapalny itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to, kobiety mogą się chwalić jakie piękne rozstępy po ciąży zostały, a my po ostrym treningu nie? :D

 

  Urosły ci mięśnie po tym treningu? Przybrałeś na masie? Ja po ostrej masie przytyłem 18 kg i do dzis mam rozstępy na rękach, to normalne. Trener mi mówił że to dobry znak.

 

Mówił że jak chce je zmniejszyć to żebym smarował oliwką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, ZamaskowanyKarmazyn said:

Urosły ci mięśnie po tym treningu? Przybrałeś na masie? Ja po ostrej masie przytyłem 18 kg i do dzis mam rozstępy na rękach, to normalne. Trener mi mówił że to dobry znak.

Wtedy tak. Najbardziej urosły mi mięśnie (głównie na klacie) i włosy (także tam) po siłowni, jak pierwszy raz chodziłem mając 17 lat. Dobry znak, ale jednak wygląda mniej pozytywnie.. 
Spróbuję tego.
 
Dziękuję wam wszystkim za rady, na pewno postaram się to jakoś wnieść. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ZamaskowanyKarmazyn napisał:

Mówił że jak chce je zmniejszyć to żebym smarował oliwką.

Tak ale to się prawdopodobnie tyczy świeżych rozstępów, bo na nie można najbardziej oddziaływać. Jeśli rozstępy są już koloru, który mało co się odróżnia od skóry, to wtedy za wiele się nie zrobi maściami, pewnie jakaś interwencja chirurgiczna by coś dała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozstęp w skórze już powstał to jest po ptokach. Nic się z tym nie da zrobić. Jedynie można przeciwdziałać przed powstaniem(smarując się maścią w newralgicznych miejscach). Lub na samym początku gdy skóra zaczyna swędzieć i pojawia się "kreseczka". Kolega dostał receptę na maść którą zrobili w aptece. Koszt parę zł a głównym składnikiem jest mocznik w dużym stężeniu. Pomaga ale tylko we wczesnym stadium. Jeśli chodzi o zabieg przy pomocy lasera to tylko je trochę wybieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak śpiewała pewna Polska piosenkarka " Gdzie Ci mężczyźniiiiiii " ...

 

Mam blizny na głowie / twarzy / nogach / rękach i nigdy przez myśl mi nie przeszło by coś robić z tym, wprawdzie na twarzy sznyte miałem niczym Popek ale cholerstwo się ładnie zagoiło i już mało widać ;/.

Edytowane przez Byłybiałyrycerz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.