Skocz do zawartości

Kurtka na zimę


Piter_1982

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znacie jakiś system w jaki oznacza się kurtki, że ta to na taką temperaturę a ta na inną. Niestety zakładanie na chwilę albo macanie nie do końca się zdaje. Chciałem kupić kurtkę Geox bardzo lekka. Sprzedawczyni mnie zapewnia że to puch i nawet w mróz będzie bardzo ciepła.

 

No, ale chciałbym to rozpoznać na metce. Parę razy naciąłem się. Mogę wydać kasę, ale jak poznać że kurtka rzeczywiście starczy na minus 20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeglądałem  gazetkę ckm"a w kiosku. Ubiór dla młodzieży studenta moda 2018/2019 zima.

Kurtka 439zł

spodnie 149zl

szalik promocja 99zł

koszula 199zł

i to z sieciówki H&M...

Jak żyć ma młody chłopak jak  to czyta i w kieszeni po wypłacie 1700zł z sobotami 2100zł na rękę w fabryce.

 

 

  • Haha 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Aresss napisał:

Dziś przeglądałem  gazetkę ckm"a w kiosku. Ubiór dla młodzieży studenta moda 2018/2019 zima.

Kurtka 439zł spodnie 149zl szalik promocja 99zł koszula 199zł i to z sieciówki H&M...

Jak żyć ma młody chłopak jak  to czyta i w kieszeni po wypłacie 1700zł z sobotami 2100zł na rękę w fabryce.

Normalnie :) może zostać męska duszą do towarzystwa za kasę jak jego dziewczyna z studiów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, Piter_1982 said:

Czy znacie jakiś system w jaki oznacza się kurtki,

Nie wiem czy istnieje jakiś system oznaczeń kurtek zimowych, ale wiem, że najcieplejsze, tzn najlepiej izolujące i zatrzymujące temperaturę to kurtki z wypełnieniem z puchu gęsi kanadyjskiej - tzw Canada Goose. Jest frima nawet która się tak samo nazywa, a jej kurtki noszą ludzie w Skandynawii czy Kanadzie w bardzo mroźne zimy.

Sam nigdy nie lubiłem chodzić zimą naubierany grubo, więc szukałem kurtki którą mogłem nosić jedynie na tshirt nawet w duży mróz. Przerobiłem kilka kurtek, i wreszcie trafiłem na taką która była naprawdę warta tego. To Ralph Lauren linia RLX czyli kurtka dla narciarzy, ale nie stricte narciarska. Ma wypełnienie z puchu gęsi kanadyjskiej, i nawet system powiadomienia podczas zasypania pod lawiną. Przy minus 15 chodzę w niej tylko na tshirt, i jest normalnie, ciepło. Przy minus 20 wystarczyło dołożyć cienką bluzkę z rękawem, żeby ręce były odizolowane od podszewki kurtki. 

Kwestia ile masz do wydania. Jak dużo to kup z puchem gęsi kanadyjskiej. Jak mało, to szukaj 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w listopadzie trochę to kosztuje.

W styczniu te z sieciówek będą schodzić za pół ceny, albo i lepiej.

Niestety nie wiem, jaka jest skala obniżek u tych lepszych firm.

Sam się przymierzam, żeby sobie w końcu coś w miarę porządnego kupić, ale nie teraz - obecna na pewno do tego czasu mi wystarczy.

 

@Piter_1982

Ja szukałbym w sklepach z odzieżą górską, jak tu:

https://8a.pl/odziez-meska/kurtki.html?query=&s[62][from]=&s[62][to]=&s[269][]=225&order=created_desc&direction=asc

 

Już przefiltrowane po "puch naturalny".

 

@Aresss

Połowy tego nie jest to warte :P

 

@zuckerfrei

Ta na 'B' to Berghaus?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Tomko said:

Właśnie patrzę na stronę Canada Goose. 4500-5000 zł za kurtkę. Kogoś zdrowo popier...liło. 

Nikogo.

To kurtki dla “profesjonalistow”. Biegun polnocny, poludniowy, syberia, ice road truckers, te klimaty. Wyprawy i wspinaczki w gory itp.

 

Natomiast na co dzien na polska/europejska zime wg mnie “narzedzie zbyt dobre do danej roboty”. Ale jak ktos ma kase to droga wolna.

 

 

Edytowane przez TheFlorator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei

Jak sie “opierdziel” nalezy to sie nalezy.

 

A przy okazji sie chlopak czegos dowie nowego :) i to jest istotniejsze.

 

Ja temat tych kurtek akurat “poznalem” ogladajac kanal utube Iwony Blecharczyk ktora akurat jezdzila jako “ice road trucker” i pytala sie jakie sa najlepsze kurtki na Alaske.

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AR2DI2 napisał:

Nie wiem czy istnieje jakiś system oznaczeń kurtek zimowych, ale wiem, że najcieplejsze, tzn najlepiej izolujące i zatrzymujące temperaturę to kurtki z wypełnieniem z puchu gęsi kanadyjskiej - tzw Canada Goose. Jest frima nawet która się tak samo nazywa, a jej kurtki noszą ludzie w Skandynawii czy Kanadzie w bardzo mroźne zimy.

Sam nigdy nie lubiłem chodzić zimą naubierany grubo, więc szukałem kurtki którą mogłem nosić jedynie na tshirt nawet w duży mróz. Przerobiłem kilka kurtek, i wreszcie trafiłem na taką która była naprawdę warta tego. To Ralph Lauren linia RLX czyli kurtka dla narciarzy, ale nie stricte narciarska. Ma wypełnienie z puchu gęsi kanadyjskiej, i nawet system powiadomienia podczas zasypania pod lawiną. Przy minus 15 chodzę w niej tylko na tshirt, i jest normalnie, ciepło. Przy minus 20 wystarczyło dołożyć cienką bluzkę z rękawem, żeby ręce były odizolowane od podszewki kurtki. 

Kwestia ile masz do wydania. Jak dużo to kup z puchem gęsi kanadyjskiej. Jak mało, to szukaj 

A jakieś wojskowe? Coś polecasz? Np. pasujące do martensów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.