Skocz do zawartości

Pochlebstwo od wybitnej osoby jest sto razy silniejsze od kwiku zawistnika :)


Perun

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka
 Po śmierci Taty od pewnej osoby z rodziny usłyszałem nic nie osiągnąłeś, nic nie osiągnąłeś itd., a ostatnio profesor ze  Stanford (przebywał akurat w Polsce ) powiedział mi , że jestem bardzo mądry i nie słyszał historii takiej jak moja... Mam dopiero 20 lat i liczę na to, że nadal forum będzie mnie tak motywować

Muszę wrócić do nawyku nie odpuszczania, wyprostowania skręconej psychy przez toksycznych ludzi i życia w dumie za posiadanie mądrego Ojca

 

Z wyrazami szacunku Perun

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz zasada pięciu - jesteś wypadkową pięciu osób, z którymi najczęściej przebywasz. Masz podobne zainteresowania, zarobki, stosunek do używek itd. 

 

Jeśli masz problem z rodziną, alby nie przesiąknąć tym ogranicz do minimum kontakt z takimi osobami. 

 

Więcej czasu poświęcaj ludziom honorowym, na których można liczyć (m.in użytkowników forum Bracia Samcy czy SamiecWebPeel). 

 

Historia z życia. Sprzedałem komuś część samochodową, po wyczyszczeniu i weryfikacji okazało się, że ma defekt do poprawienia. Kupujący napisał że część otrzymał, lecz czemu mi nie wspomniałem o usterce (przeoczyłem ją po prostu). Miałem już zwrócić parę złotych na konto, symboliczna kwota. Bardzo był zdziwiony że postąpiłem jak obiecałem, nazwał mnie człowiekiem honoru. Do dziś to pamiętam. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Magdalena Szpilka w którymś ze swoich filmów bardzo ładnie wytłumaczyła jak działa umysł toksycznej osoby. W skrócie: próbuje poniżać innych ale słowa i emocje, których używa to jakby część jej dialogu wewnętrznego w stosunku do niej samej. Gdy słyszysz takie uwagi po prostu miej świadomość że, słowa które wypowiada nie są jakby skierowane do ciebie tylko tak naprawdę jest to obraz jej/jego wnętrza, tego co się z nią dzieje.

 

Tam było to o wiele lepiej wytłumaczone. Nie pamiętam który to był film (pewnie coś z "toksyczni" w tytule) więc jeśli ktoś będzie zainteresowany może sobie wyszukać na jej kanale:

https://www.youtube.com/user/MagdalenaSzpilka/videos?disable_polymer=1

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.