Skocz do zawartości

Czemu bogaci ludzie ubierają się biednie? (Wyjaśnienie)


Ksanti

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Ksanti napisał:

Kiedyś w jakimś magazynie naukowym (o ile się nie mylę Focus) czytałem, że multitasking to mit. Im mamy więcej rzeczy do zrobienia tym stają się mniej wydajne

Zgadza się ale mi nie chodzi o multitasking. Mi chodzi o jednostkę i jej zdolność do podejmowania decyzji w ciągu dnia. A nie zajmowanie się kilkoma sprawami naraz. Co więcej zapchanie pamięci roboczej (coś ala RAM) zmniejsza zdolność do samodyscypliny i łatwiej ulec pokusie.

Czyli nie 2 czynności równocześnie a np. 15 zadań dla mózgu jedno po drugim.

5 godzin temu, Ksanti napisał:

Są pewne granice, zwłaszcza czynnik ludzki je stwarza. Najnowsze koncepcje zarządzania opierają się na minimalizacji, uproszczaniu i doskonaleniu procesów. Ciekawe czemu :)

Mi nie chodzi o rozwiązania z poziomu organizacji a z poziomu jednostki. Możliwości człowieka są dalekie od tego co potrzebujemy w codziennym życiu. Organizacja rządzi się innymi zasadami.

Żeby nie być gołosłownym jednym z podstawowych narzędzi do budowy siły woli opiera się na kontroli (emocji, finansów) oraz ćwiczeniom fizycznym zwłaszcza gdy już boli i trzeba walczyć o każde kolejne powtórzenie, każdy krok.

Działając teoretycznie tylko w jednym obszarze wpływa się na wydajność pozostałych. Zresztą można się podpierać intencją implementacji i jeszcze wieloma innymi mechanizmami ,które mają pomóc by iść tam gdzie chcemy.

Razem z tym co robimy regularnie ustawiamy na nowo automat tego co ma się dziać na nieświadomce. ;) Dlatego przeszłość ma jakąś wartość. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tak naprawdę trzeba robić z głową. Po co wydawać górę chajsu na szmaty które się zaraz się przetrą jak można mieć fajną i oryginalną bluzę z netu np za 70 zeta która wygląda na cztery razy droższą. Mnie ciągle zastanawia np jak ktoś kupuje nową furę z salonu powiedzmy za 80 - 100 tysiaka a nie chce dopłacić np za fajny i oryginalny kolor lakieru dwa tysiące. Na ulicach zawsze czarne szare bordo albo niebieskie auta mamy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.