Skocz do zawartości

"Bóg, honor, ojczyzna" w nowym paszporcie


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Perun82 napisał:

Czyli to nie są ateiści.  Po prostu jedną bandę zamieniają na inne. Bo im tak wygodnie i bez "pańskiej" ręki nie dadzą sobie rady w życiu. 

Tak się przedstawiali :) ale satysfakcjonuje mnie Twoja odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ateista a moze agnostyk??? Nie będzie tak łatwiej?? 

Ateista podobnie jak chrześcijanin, utrzymuje, że wiemy, czy bóg jest czy go nie ma: chrześcijanin twierdzi, że wiemy, iż bóg jest, ateista – że wiemy, iż go nie ma. Tymczasem agnostyk zawiesza sąd, utrzymując, że nie ma dostatecznych podstaw, by przyjąć lub zaprzeczyć istnieniu boga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Bonzo napisał:

On w Boga nie wierzy

w którego boga? Może wierzyć w Światowida, Peruna albo Minerwę. Może w Hermesa? Może! Wszyscy bogowie są równie prawdziwi. Różnią się jedynie swoją ziemską ekspozyturą. 

 

40 minut temu, Bonzo napisał:

kościół - to jakiś budynek nie wiadomo po co

 

Kościół to wspólnota ludzi. Pisane z małej to oczywiście budynek ale to znaczenie jest drugorzędne. Natomiast co do wspólnoty to: 

 

Wspólnota Kościoła, rozumiejąca siebie jako wypełnienie dziejów i misji Narodu Wybranego Izraela

 

Jest to tak piękne, że aż pogrubiłem i pochyliłem :D Aj waj! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Perun82 napisał:

A legitymacje mieli?

Nie wiedziałem że ateiści legitymacje mają, to mnie zaskoczyłeś, czyli jednak ktoś musi wami nadzorować, gdzieś jesteście zapisani że wam kwity rozdają? :) a Oni pewnie nie mieli, wiesz, jak to podrabiańcy :)

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Still napisał:

Ateista a moze agnostyk??? Nie będzie tak łatwiej?? 

Trik zastosowany przez pewnego kandydata na prezydenta Polski

 

Komunista - socjaldemokrata

Ateista - agnostyk

 

Agnostyk poszukuje. Ja nie szukam. Wolę ową energię na coś bardziej pożytecznego przeznaczyć

 

2 minuty temu, Still napisał:

Ateista podobnie jak chrześcijanin,

Ateistą stajesz się świadomie -chrześcijaninem już nie, dlatego nie porównuj. Z jednej strony masz jednostkę z drugiej masę.

 

3 minuty temu, Still napisał:

utrzymuje, że wiemy, czy bóg jest czy go nie ma: chrześcijanin twierdzi, że wiemy, iż bóg jest, ateista – że wiemy,

Ateista ma gdzieś czy istnieje"Pan" czy go nie ma. On tego do szczęścia nie potrzebuje. wiem, trudno to zrozumieć po nadjordańskim programowaniu. Chcesz wizje świata z "Panem" to miej. 

1 minutę temu, The Motha napisał:

Nie wiedziałem że ateiści legitymacje mają, to mnie zaskoczyłeś, czyli jednak ktoś musi wami nadzorować?

Lucek Morningstar

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, The Motha napisał:

Musi być wyjątkowo nieciekawa postać, bo nigdy nie słyszałem o czymś takim, czy to w świecie realnym, czy wirtualnym

Na lekcjach Religi nie uczyli o Lucku? o Jutrzence oraz Wenus (Morningstar), 

 

http://lucifer.wikia.com/wiki/Lucifer_Morningstar

 

 

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Perun82 napisał:

Większej bzdury dawno nie przeczytałem.

Jeśli potrafisz dać obiektywny dowód na nie istnienie Boga to powinieneś dostać nagrodę Nobla. 

 

26 minut temu, Perun82 napisał:

ateiści mają w nosie wiarę. 

Mylisz ateizm z agnostycyzmem.

 

 

@Bonzo

1374486702_dk97oi_600.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ksanti napisał:

Jeśli potrafisz dać obiektywny dowód na nie istnienie Boga to powinieneś dostać nagrodę Nobla. 

Ale czemu muszę coś udowadniać? Miejcie swojego bożka. Tylko nie zawracajcie tyłka innym, którzy nie chcą brać udział w tej hucpie. 

 

Pytanie za sto punktów - jeśli ateizm to też wiara, to czemu nie jest finansowany z budżetu państwa jak inne "wiary"? 

 

Dyskryminacja ateistów  uwidacznia się w kilku aspektach:

  • Brak powszechności nauczania etyki

Etyka w polskich szkołach jest ujęta w programach nielicznych szkół, co przy powszechności nauczania religii może budzić obawy, że osoby o świeckim światopoglądzie są dyskryminowane[23].

  • Art. 196 kk. zakazujący 'bluźnierstw'

Rzeczpospolita Polska posiada w swoim prawodawstwie art. o obrazie uczuć religijnych – odpowiednik prawa o bluźnierstwie, powszechnie krytykowanego na świecie przez organizacje humanistyczne oraz praw człowieka. Artykuł ten skazuje osoby oskarżane o bluźnierstwo na karę grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat. Osobami, które zostały skazane na podstawie art. 196 kk są Dorota Nieznalska, Doda i Nergal[24].

  • Obecność krzyży w szkołach i urzędach świeckiej administracji państwowej

W budynkach administracji publicznej często widuje się krzyże (nawet w budynkach polskiego parlamentu)[25].

  • Dotacje Państwa do Kościołów i związków wyznaniowych.

Polskie władze dotują działalność Kościołów poprzez np. wypłacanie pensji katechetom czy kapelanom. Są to dotacje pośrednie, a część środków przekazywana jest na budowę Kościoła[26].

Poza tymi zarzutami, raport Freedom of Thought z 2015[27] dodaje:

  • Systematyczne uprzywilejowanie grup religijnych
  • Preferencyjne traktowanie religii poprzez państwowe instytucje ustanawiające budżet, włącznie z ulgami podatkowymi lub dotacjami
  • Nawiązywanie do religii przez oficjeli
  • Fundowanie uczelni religijnych

 

 

Edytowane przez Perun82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Przemo napisał:

Czyli potwierdza fakt, że konstytucją można się podetrzeć, bo rozdział instytucji państwa od kościoła jest mrzonką.

Jesteśmy państwem nieformalnie wyznaniowym. Są pozory by literalnie wszystko było ok, ale im dalej las

6 minut temu, Gr4nt napisał:

A jeśli Boga nie ma, to co z ciebie za szatan..

szatany, diabły, lucki to uniwersum nadjordańskie. Urojenia z którymi ciężko dyskutować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia kontrowersyjna, ale hasło to wiąże się z tradycją patriotyczną i militarna Polski - pojawia się na sztandarach wojskowych. Hasło obecnie zmieniło się w pusty slogan.

Mi to nie przeszkadza, za to przypomina o heroizmie polskich patriotów np. w czasie II Wojny Światowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca ... w 43 umieszczanie tego hasła zostało zatwierdzone dekretem jako prawo, hasło to pojawia się też na współczesnych sztandarach - okres po transformacji.

W okresie międzywojennym zaczęło byc popularne i rozpowszechniane wśród kadry oficerskiej, ale jego poczatki są prawdopodobnie starsze, mogą sięgać okresu powstań jako zawołanie bitewne.

Obecne tendencje w UE dążą do osłabienia czy wręcz wymazania tożsamości narodowej państwa członkowskich...powszechnie się promuje w mediach politykę wstydu np za II WŚ, za Holocaust... 

Edytowane przez wojkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, koksownik napisał:

@Pozytywny

Naczelny pederasta III RP już zaczął koncert kwiku:

 

Pederasta do geja ma sie jak pedofil do hetero. Kwiczą świnie. To, jak mówisz o innych, świadczy o Tobie.

 

 

@Bonzo

Symbolika per se mi lata smętnym arbuzem, ale jej obecność na paszporcie skądś wynika. Przywileje dla kościoła, rząd dusz, klauzula sumienia, tabletka po, kondomy, Fundusz Kościelny, nauczanie religii, złote a skromne i inne takie - to wszystko przejawy tego samego zjawiska.

Symbolika na paszporcie jest przejawem nieświeckiego państwa. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Perun82 napisał:

Ja się zaklęciami nie zajmuje

To ogólnie ciekawa sprawa, bo nie ma chyba przypadku aby diabeł opętał kogoś niewierzącego, natomiast katolicy mają na to takie wytłumaczenie że on już jest w tzw. sidłach i nawet o tym nie wiedzą...:)

 

Mnie ten wątek o egzorcyzmach interesuję, bo mając świadomość tego że mózg jest potężnym narzędziem...cholera kto wie...

 

@wojkr Niemcy też mieli naszywkę na ramieniu ''Gott mit uns'' :) tak więc symbolika u nich była równie ważna.

Edytowane przez The Motha
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.