Skocz do zawartości

Wymiana waluty EUR na PLN


deleteduser45

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam pytanie.

Jeśli osoba x chce np. wymienić 2 tysiące euro to czy lepiej to zrobić jeśli będzie miała więcej pieniędzy czy np. wymieni część teraz czyli 2 tysiące a część później np. kolejne zarobione tysiąc euro po tym samym kursie. Czy jest jakaś różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie jak zmieniają się kursy historyczne i sam oceń czy warto czekać np. tu: https://cinkciarz.pl

Ostatecznie to nigdy nie wiadomo czy będzie kurs lepszy czy gorszy, jadnak z praktyki wiem, że najwięcej traci się na opatach, prowizjach. Warto poszukać taniego kantoru.

 

Jeśli będziesz w ciągu roku używał EUR, to może się okazać, że nie warto wymieniać tej kwoty.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ww stronę. W stacjonarnych kantorach można prosić o lepszy kurs. Jeszcze jak byłem z ex wysyłałem ja wydekoltowaną do jedynego w którym można było cos utargować. (Stare czasy, a za okienkowym i tak była baba.). Jednak przy większej kwocie można było pocisnąć lepiej niż to co na tablicy z cenami. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy większych kwotach można spokojnie dostać kilka groszy więcej niż tam mają wyswietlone. Jak wymieniam to cena cały czas oscyluje, ale średnio wychodzi dobrze. Także bym się nie bawił tylko wymieniał od razu. Zazwyczaj dostaje 5 groszy więcej przy 500-1000 euro ale jak będzie większa kwota to może i uda się coś jeszcze wytargowac.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niepowtarzalny przy tym samym kursie czy masz 1x 2000 czy 2x 1000 to nic.

 

Natomast jeśli robisz przez kantory internetowe to dowiedz się w swoim banku czy nie masz prowizji od przelewów: zagraniczny zwykły, SEPA, wewnetrzny itd.

Wtedy przy 2 transakcjach naturalnie poniesiesz te koszty dwukrotnie.

Edytowane przez Imbryk
Preczyzja wypowieci
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.