Skocz do zawartości

Dziś w telewizji śniadaniowej było o...


znienawidzony

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, na początku bardzo serdecznie przepraszam za to że nie jestem dobry w pisaniu i jeśli zrobię coś źle to najwyżej usuniecie temat.

Dzisiaj w telewizji śniadaniowej był poruszony temat o którym mogliśmy posłuchać w niektórych audycjach Pana Marka, mianowicie było o blogu panów adwokatów ze szczecina.

Chciałbym coś powiedzieć, skomentować, podyskutować, ale ...  hmmm nie wiem co powiedzieć, gdyż troszkę mi ręce opadają z tego wszystkiego. Jeśli będzie dostępny materiał to może ktoś wklei, i będzie można porozmawiać, może Pan Marek będzie mógł kontynuować temat poruszony przez niego wcześniej o panach adwokatach, a może zrobi ciekawą audycję co do poruszonej w tv "2" dyskusji, gdyż Pan Marek ma "gadane" i będzie mógł ubrać dyskusję w dobrze dobrane słowa, a może wy coś dołożycie do tematu? A może w ogóle nie warto na ten temat dyskutować? bo zaraz pojawi się hejt. Jeśli mój temat jest do kontynuowania to proszę, ( a i ja powiem co mi leży na wątrobie) a jeśli nie to proszę o zamknięcie. Dziękuję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Endeg

 

Materiał jest na ich stronie do obejrzenia. Wpisz w gugla: pnś, najnowsze wydania.

 

„Mężczyźni są inteligentniejsi od kobiet". Skandaliczny blog dwóch szczecińskich adwokatów, który wywołał burzę w internecie. Czy takie porównania we współczesnym świecie mają w ogóle sens? - hehe, tak napisali.

W skrócie.

 

Na dzień dobry redaktor Kammel nazwał adwokatów mizoginami.

 

Pani Passent, krynica mądrości, uznała autorytarnie, iż adwokaci chcieli po prostu zrobić reklamę swojej kancelarii. Dodała też, że kobiety są znacznie bardziej inteligentne niż mężczyźni ... tylko są takie nieśmiałe i nie umieją tego pokazać światu i mężczyznom.

 

Ja pierdolę. 12 minut życia straciłem oglądając ten szmelc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, urodzony_w_niedzielę napisał:

Chciałem obejrzeć ale przy 5 reklamie dałem sobie spokój. Ktoś dotrwał ?

Oglądałem osobiście. U mnie nie było ani jednej reklamy. Adblocka Plus zainstaluj.

 

Audycja trochę bez sensu. Nie było ścierania poglądów. 5 osób grało do jednej bramki, czytaj gnoiło adwokatów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obejrzałem do końca ale można było z góry przewidzieć jakie padną argumenty. Dotrwałem do 5 minuty tego bzdetu. @Magician nie było ścierania poglądów, ponieważ telewizja przedstawia jedynie słuszne i dopuszczalne poglądy. Jeszcze oglądający się zaciekawi, uruchomi się te dwa neurony w mózgu i trafi na "alternatywną" rzeczywistość i o zgrozo zacznie MYŚLEĆ SAMODZIELNIE. Jak wiemy tego najbardziej władza nie lubi. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowalili im i tyle. Słabo z merytorycznością tej dyskusji jak dla mnie. Jedyny głos rozsądku to o bardziej spłaszczonym rozkładzie inteligencji u mężczyzn w porównaniu z kobietami. Powszechnie znany fakt. I to, że w Mensie 30% to kobiety. BO mniej ich zdaje testy do Mensy. To pewnie też pokłosie tego spłaszczonego rozkładu. Pozostała częśc audycji to wybrane przykłady na potwierdzenie tezy.

 

"Kobiety są rzadziej dopuszczane do głosu i są nieśmiałe" - cytat. W studiu trzy kobiety i dwóch facetów. Właśnie w taki sposób są rzadziej dopuszczane do głosu. ;)

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka ciekawszych perełek:

"...natomiast między kobietami i mężczyznami (różnice w IQ) nie wychodzą." Wg. wielu badań (https://en.wikipedia.org/wiki/Sex_differences_in_intelligence) różnice IQ płci wynosi od 3 do 5 IQ na korzyść mężczyzn.

 

"(cytat zmieniony, sens zachowany) Występują różnice w IQ w USA pomiędzy murzynami i białymi, to znaczy, między biedniejszymi i bogatszymi". Tutaj jest wyraźna sugestia, że przez biedę IQ murzynów jest mniejsze. Otóż jest odwrotnie. Przez niższe IQ są biedni. Aby w danym społeczeństwie czynił się postęp, średnie IQ musi wynosić co najmniej 91. Średnie IQ dla Afryki to 70, zaś dla murzynów amerykańskich 85, więc ciut za mało. Dla porównania Europa 100IQ, Azja wschodnia 106IQ. Efekty widać gołym okiem.

 

"(definicja inteligencji) Czy chodzi o umiejętność przetrwania i adaptacji, czy o testy (na inteligencję. Bo właśnie wyższe wyniki uzyskują ci, którzy trenują, mają dostęp do wiedzy i to właśnie mężczyźni są bardziej motywowani do nauki." Zarówno w szkołach, jak i na uniwersytetach kobiety mają lepsze wyniki w nauce podłóg ocen. Logicznym więc by było, aby uzyskiwały lepsze wyniki w testach, a jest odwrotnie. Jak widać, z tej motywacji nic nie wychodzi.Ja sam jestem dobrym przykładem. Na studiach idę na trójkach, byle przetrwać, ale jakby ktoś zapytał mnie o 3 w nocy, jak rozbicie kontaktów międzyludzkich wpływa na dochody firm farmaceutycznych, a także dlaczego w dzisiejszych czasach jest taka epidemia zaburzeń depresyjno-nerwicowych przez pryzmat ewolucji, to dałbym 2. godzinny wykład podparty twardymi dowodami logicznymi znajdywanymi na żywo.  

 

"Nie ma znaczących różnic w zdawalności testów do Mensy między kobietami, a mężczyznami." Aby być przyjętym do Mensy trzeba mieć 130IQ, ponadto nie jest to test obowiązkowo, a dodatkowo płatny i nie jest to mała suma. Idą tam ludzie, którzy są na jakimś poziomie i mają realne szanse na zostanie członkiem. Potem padła statystyka, że w Mensie jest 30% kobiet, ale wynika to z tego, że mniej kobiet przystępuje do testów. A dlaczego tak jest? Oto odpowiedź: main-qimg-e3a75fc210c089f8562259e7a91cc6

Ogółem nic nowego konstruktywnego tego nie wynikło. Zarzucali stereotypy i odpwiadali na nie stereotypami  i dogmatami. Lewicowy standard.

P.S. Gdyby ktoś chciał posłuchać czegoś ciekawego o różnicach w IQ, polecam: 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej rozwaliły takie rzeczy jak:

Jeden z gości mówi że kobieta musi wybrać albo dzieci albo karierę a ta ładna Pani fizyczka zgasiła swych rozmówców że na jej uniwersytecie jest jedna kobieta która ma i tytuły naukowe i czwórkę dzieci, i się da, nie wiem co było dalej bo był chaos. Troszkę mi głupio o tym mówić bo nie chcę być jakimś h.jem że się czepiam ale jak tak można się zachować jak Pani prezenterka w programie która tak ze złością powiedziała że "nie pozdrawiamy panów adwokatów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Magician napisał:

dodała też, że kobiety są znacznie bardziej inteligentne niż mężczyźni

Faceci inteligentniejsi od kobiet - boo, seksizm, mizoginia.

Kobiety inteligentniejsze od facetów - git, gitara, super kieł.

Edytowane przez Beckenbauer
  • Like 1
  • Dzięki 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Magician napisał:

Dodała też, że kobiety są znacznie bardziej inteligentne niż mężczyźni ... tylko są takie nieśmiałe i nie umieją tego pokazać światu i mężczyznom.

Też mnie to rozwaliło, podwójne standardy i coraz większy feminazim. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośredni i wygodny link do źródła omawianego paszkwila:

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/39837708/stereotypy-dotyczace-inteligencji-kobiet-i-mezczyzn

 

"Porozmawiajmy o czymś innym, [Pańcia]: spuśćmy zasłonę miłosierdzia, aaaa co!" heheh, co za żenua.

 

Spuścić to się może ta szanowna Pani, ale wszyscy wiemy gdzie. :D Gdy zobaczyłem tą zakazaną 'twarz' to niedobrze mi się zrobiło. Nawet już fest telewizyjny makijaż niewiele tej Pani może pomóc. Nie mają młodszych i ładniejszych prezenterek już choćby nawet gadali takie farmazony to przynajmniej byłoby na kogo popatrzeć. :D

Edytowane przez Feniks8x
dopisek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, znienawidzony napisał:

Cześć wszystkim, na początku bardzo serdecznie przepraszam za to że nie jestem dobry w pisaniu i jeśli zrobię coś źle to najwyżej usuniecie temat.

A ja z innej beczki. 

 

Dlaczego boisz się tak naszej opini?

 

Stary głowa do góry!!! Super temat!!! 

 

Nie bój się tu niczego. Nikt tu Cię nie zje!!! 

 

Fajnie piszesz ? 

 

Pracuj nad samooceną, obroną swoich poglądów, nie bój się wyrażać swojego zdania na dany temat itd !!!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli prowadząca naprawdę powiedziała "przecież wiadomo że to kobiety są bardziej inteligentne" to otwiera ciekawą dyskusję o podwójnych standardach.  

 

Ciekawe, czy mieliby problem z tym, że faceci są wyżsi itd. To tak jakby się Jeep kłócił z Ferrari kto lepszy. Każde auto inne. Ma inne zadania. Kobiety rodzą cieleśnie, mężczyźni rodzą duchowo. Dymorfizm płciowy. 

 

Generalnie ludzie mają problem z inteligencją. Jest nawet taki żart, że to najsprawiedliwiej rozdzielone dobro, bo nikt się nie uskarża na jego brak :D A już szczególnie Panie, które często mają obsesje na punkcie przysłowiowego "palca u stopy lekko krzywego" - jak wiadomo niemal każda kobieta ma w sobie coś co uważa "do poprawy". Ale na brak inteligencji nikt nie narzeka :D

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to panowie adwokaci przedstawiali badania naukowe na poparcie swoich tez. To nie było rzucone "kobiety są głupsze od mężczyzn i chuj" tylko podzielenie się wnioskami z badań. Każdy rozsądny i myślący człowiek zrozumie o co tu chodzi i sam wyciągnie wnioski, inteligentny człowiek za jakiego uważają się panie zgłaszające bloga podyskutowałby z taką tezą, przedstawił badania przeczące tezie o niskiej inteligencji kobiet i w ten sposób ośmieszył adwokatów. Niestety faszyzm i feministyczny terror zatyka ludziom na siłę usta i każe za merytoryczne dyskusja poparte badaniami naukowymi. 

Szkoda, że że ludzi z IQ powyżej 130 jest jakieś 2% w społeczeństwie.

Skończyć się to może tylko w jeden sposób, upadkiem naszej cywilizacji. Historia znów się powtórzy. Jest całkiem spora szansa (1:2700) na to, że w 2135 roku Bennu zresetuje to wszystko i Ziemia pozbędzie się wrzodu jakim bez wątpienia jest ludzkość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Feniks8x napisał:

Nie mają młodszych i ładniejszych prezenterek już choćby nawet gadali takie farmazony to przynajmniej byłoby na kogo popatrzeć.

Widocznie nie mają. Pani Rogalska, ta 48-latka z Przasnysza, urodą już dawno nie grzeszy. W sumie to nigdy nie grzeszyła.

 

A bulterier Kurski przecież mógłby zatrudnić np. panią Gabi Drzewiecką. Piękna kobieta. Ehhh. I słupki oglądalności by skoczyły. I peniski się wzwiodły.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne, że przez 12 minut na wizji skupiają się na jednym zdaniu wyrwanym z kontekstu bloga i wokół niego budowana jest negatywna otoczka (jestem przekonany, że te osoby nawet nie weszły na stronę, a tematem kluczem jest tylko ten cytat). 

 

Nie zapominajmy, że poza tym zdaniem jest 11 wpisów o ważnych, skłaniających do przemyśleń sprawach takich jak kwestie rozwodowe, wychowanie dzieci czy pragmatyczność przy ślubach.  Są to tematy niszowe, dla mainstreamu niewygodne sprytnie zakopane pod dywan. 

Myślę, że napomknięcie o tych tematach skłoniło by jakąś cześć "widzów" do przemyśleń

O tym oczywiście nikt nie wspomni ani w TV ani podczas internetowych przepychanek :D 

 

Druga sprawa, która mnie przeraża to brak jakiejkolwiek wolności słowa. Internet, blog przecież to z definicji miejsca gdzie wiele tematów poruszanych jest z przymrużeniem oka i towarzyszy możliwość wygłaszania swojej opinii. Panowie ani nie nawołują do jakiś mordów czy nienawiści :D tylko stawiają sprawę do zastanowienia. 

Ponadto wykonują to bez zbędnych emocji, obrażania kogoś i wymyślania argumentów znikąd. 

 

Pół żartem- pół serio ale żaden temat chyba nie wywołuje w "ludziach" aż takich reakcji :D 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Normalny napisał:

blog załatwiono wpisem dot. inteligencji kobiet.

2 godziny temu, EmpireState napisał:

Nie zapominajmy, że poza tym zdaniem jest 11 wpisów o ważnych

Właśnie to bicie piany i atak zbudowany wokół jednego wpisu jest znamienny! 

"Chcesz ukryć liść, posadź las" a w drugą stronę - chcesz ukryć las, mów tylko o liściu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.