Skocz do zawartości

Marsz Niepodległości 2018


Rekomendowane odpowiedzi

 Witam Bracia,

 

 Ktoś z Was w tym roku wybiera się uczcić setną rocznicę? 

 

 Co sądzicie o zaistniałej sytuacji?

 

https://www.google.pl/amp/s/noizz.pl/spoleczenstwo/hanna-gronkiewicz-waltz-odwolala-marsz-niepodleglosci-2018/gn435cm.amp

 

 

I decyzja sprzed godziny:

 

http://dzienniknarodowy.pl/duda-morawiecki-podjeli-decyzje-bedzie-panstwowy-bialo-czerwony-marsz/

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Pis od dłuższego czasu ma przesrane co zrobić z marszem niepodległości.

>HGW zakazuje marszu.

>Pis organizuje dokładnie taki sam marsz, dokładnie w tym samym miejscu.

>PO/PIS win-win.

 

http://dzienniknarodowy.pl/duda-morawiecki-podjeli-decyzje-bedzie-panstwowy-bialo-czerwony-marsz/?fbclid=IwAR178uUnuUQIrAsmG8bka2EikTZ2H3D8jVKYwHhmbGdPEnla4tT4Bnb-or0

 

Miałem jechać do Warszawy z kolegami, ale jeśli tak ma to wyglądać, to wole się przejść do Krakowie, niż robić za jelenia. Wredna zagrywka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to w związku z dzisiejszym zamieszaniem wokół marszu niepodległości, jestem zniesmaczony, zdegustowany i żal mi naszego narodu, rządzonego przez tych skurwysynów. 

Pojechałbym, ale chcę odpocząć od pracy...

 

@The Motha właśnie ona to przemyślała dobrze.

Teraz przyjdzie dużo więcej osób i to bardzo wkurwionych. Potencjalnie dużo większa szansa dymów. 

 

Dymy = następne miesiące gadania o polskich naziolach

 

Ta brzydka pani zrobi wszystko, żeby sprowokować burdy dzięki którym TVN i GW dostanie paliwo na dalsze szkalowanie prawicy.

Edytowane przez Carl93m
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony to niesamowite, że zaledwie 100 lat temu utworzył się zalążek naszego państwa, po 123 poprzedzających latach zaborów. Dziś żyją ludzie urodzeni w tamtym okresie. 

 

Z drugiej strony, jesteśmy sprowadzeni do roli padawanów Europy, zachód nas zdradza i wykorzystuje, ruscy to samo (Smoleńsk, umowy gazowe, relacje), do tego izrael i watykan nas okupują. 

 

W razie zamieszek, wojska niemieckie (ue) i nie tylko, mogą wkroczyć "bronić demokracji". Do tego bazy obcych wojsk (niezgodne z konstytucją, która zakazuje w czasie pokoju takich praktyk), zamiast dać Polakom broń, kupujemy sprzed od "przyjaciół" drożej niż kupują "neutralni". Blokują budowę polskiego czołgu, i ogólnie zamiast produkować nasze, kupujemy czyjeś. 

 

Więc z jednej strony tak, jestem dumny z bycia Polakiem, ale z drugiej strony walka trwa. Nie jesteśmy suwerennym krajem, a nasi rządzący świętują "Ż" święta (zapoczątkował to jeśli dobrze pamiętam Kwaśniewski vel Stolzman), i tak naprawdę sami o sobie nie stanowimy. 

 

Jak w tym kawale - z racji iż kury dobrze pracowały, świnie przyznają sobie po sto jaj nagrody. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony "Bufetowej" odwołanie marszu to jawna prowokacja. Która ma na celu sprowokowanie zadym. Media już czekają a czerwone i żółte paski są już rozgrzane do czerwoności. Mam nadzieje że obędzie się bez większych zadym. Bo skorzystają na tym tylko nasi wrogowie. Co do frekwencji będzie pewnie duża z tego względu że zakaz podziałał jak czerwona płachta na byka. Teraz tylko nie wiadomo jak to się wszystko skończy. Oby nie polała się krew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku znów wybieram się na marsz. Jeśli faktycznie zostanie on odwołany, to nie szkodzi. Polacy nie lubią odgórnych zakazów, a one działają na nas jak płachta na byka. Co by się nie stało, i tak ludzie będą celebrowali po swojemu. Paradoksalnie jest szansa na pobicie zeszłorocznego rekordu tzw. marszu faszystów. :lol:

A te bzdury o wygłaszaniu haseł neofaszystowskich są wyssane z palca. Byłem rok temu i nie było żadnych rasistowskich haseł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to śmierdzi ustawką POPiSu. Najpierw Adrian wycofuje się z udziału w marszu, później włodarze wrocka i wawy zakazują marszów i następnie Adrian z krzywoustym zawłaszczają marsz. 

 

PiS boi się bo panuje psia grypa i w razie czego na nich spadła by odpowiedzialność za ewentualne burdy. 

 

Mamy trzech aktorów - PO, PiS, i Narodowców. Role są rozpisane. Oby do premiery nie doszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, narodowcy i ONR to nie moja bajka ale na marsze chodzę w miarę regularnie. To, że w tym roku szykowana jest zadyma wiadomo było od dawna, a wzmocniły to dobre wyniki wyborów w dużych miastach. Decyzja HGW w oczywisty sposób ma prowokować rozróby.

 

Miałem okazję obserwować z bliska kolejne marsze. To było aż śmieszne, gdy raptem pod okiem ustawionych uprzednio kamer zaczynały się rozgrywać dantejskie sceny, natomiast po zrealizowaniu "zamówienia medialnego" wszystko wracało do normy, nawet  znikała policja, Autentycznie - kilkadziesiąt tysięcy ludzi szło bez żadnej asysty służb. Od 2015 roku wszystko odbywało się w całkowitym spokoju.

 

W tym roku też idę.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, NurniF said:

. Od 2015 roku wszystko odbywało się w całkowitym spokoju.

Też chodziłem co roku. Teraz w UK to nie bedę.

I tak jak piszesz, jak kamery to od razu coś sie działo. Dodatkowo jak rządziło PO co roku jakas prowokacja policyjna. Jak PIS Marsz szedł bez problemów. Sam byłem świadkiem jak zorganizowane grupy prowokatorów policyjnych rzucały w tłum racami, a jak ich kibice zaczeli gonić zeby wpierdol spuścić, to kordony policji magicznie się rozstepowały, zadymiarze wbiegali za nich, i kordon się zamykał. Takich akcji było mnóstwo. 

No i kulminacja - podpalenie budki pod ruską ambasadą ( byłem tam tak na marginesie). Lemingi mało się nie posrały z oburzenia jaki to faszyzm i zadzieranie z przyjaciółmi rosyjskimi, a kiedy udowodniono ze to prowokacja rządów Po, nastała cisza.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi bardziej marsz od strony jego zabezpieczania. Policja znowu wyśle ludzi z logistyki na zabezpieczanie? Proponowanie już 1000 zł za samo przyjście 11 listopada jest po prostu haniebne.  Jeżeli naprawdę dojdzie tam do jakiś akcji to nie sądzę, że zdążą to szybko opanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że te głupie państwo do czegoś takiego powinno się przygotować już pół roku temu ogłaszając, że będzie tylko jeden marsz państwowy a nie jak zwykle prowizorka przed samą rocznicą. Swoją drogą to mnie osobiście zawsze zastanawiało czemu wszyscy tak chcą chodzić w tej stolicy?

Edytowane przez rycerz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Sąd i tak pozwoli na Marsz Niepodległości, tak jak to było w przypadku Marszu Równości w Lublinie. Najpierw zakazano wyjasniajac, ze chodzi o bezpieczenstwo obywateli, a ostatecznie i tak marsz i kontrmanifa sie odbyły. Możliwe ze i w tym przypadku będzie podobnie.

 

Smuci mnie fakt, ze czesto ludzie tak uwazajacy sie za wolnosciowych, tolerancyjnych zakazaliby marszu narodowcow, a pozwalaliby tylko na marsze rownosci. Taka wybiorcza wolnosc słowa. 

 

Oczywiscie potrafię sie zgodzić z tym, że na marszach narodowcow, onru nie zawsze jest spokojnie i same hasła niestety nie sa zbyt górnolotne i przyjazne. Grupy kibiców i tzw. Sebastiany nie potrafią sie godnie zachowywac, dlatego takie marsze mają dopinane różne faszystowskie łatki. 

 

Osobiście bylem na marszach Niepodległości w 2013,2014,2015 i 2016 roku, a także na innych mniejszych w moim miescie gdzie organizowane byly przez szeroko rozumianych narodowcow, onr itp. i wiem jak to wygląda. Niestety wiele razy było mi za innych uczestników po prostu wstyd. Tak występuje wśród tych ludzi mowa nienawiści, rasizm czy ksenofobia. Oczywiscie jest tez wielu normalnych. 

 

Jak kiedys moglbym nazwac sie narodowcem, tak od jakiegos czasu przestalem utożsamiać sie z ta grupą. 

Nie podoba mi się to srodowisko, przyciaga zbyt duzo podejrzanych ludzi i takich ktorzy swoim zachowaniem bardziej szkodza niz pomagają zrozumiec innym idee patriotyczne. 

 

Tak czy siak mam nadzieje na wspólny, pokojowy Marsz Niepodległości bez zadnych podziałów. 

  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tym wszystkim zastanawia fakt, że nikt nic nie robi z falą zwolnień lekarskich u policji, straży granicznej i straży pożarnej. Nikt tego nie kontroluje. U nas na Śląsku mówi się nawet o 70 procentach funkcjonariuszy policji z pionu prewencji i drogówki na L-4. Serio zapanowała jakaś epidemia? Czy też, tak jak to niektórzy wprost się przyznają, chodzi o protest. To jest jawne łamanie prawa i jeszcze dochodzi do kuriozalnej sytuacji, że komendanci obiecują jakąś ekstra kasę za pojawienie się policjantów w pracy. Już widzę, jak mój pracodawca płaci nam ekstra kaskę za to, że się umówiliśmy i poszliśmy wszyscy w jednym czasie na L-4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Idealny said:

Oczywiscie potrafię sie zgodzić z tym, że na marszach narodowcow, onru nie zawsze jest spokojnie i same hasła niestety nie sa zbyt górnolotne i przyjazne. Grupy kibiców i tzw. Sebastiany nie potrafią sie godnie zachowywac, dlatego takie marsze mają dopinane różne faszystowskie łatki. 

 

Osobiście bylem na marszach Niepodległości w 2013,2014,2015 i 2016 roku, a także na innych mniejszych w moim miescie gdzie organizowane byly przez szeroko rozumianych narodowcow, onr itp. i wiem jak to wygląda. Niestety wiele razy było mi za innych uczestników po prostu wstyd. Tak występuje wśród tych ludzi mowa nienawiści, rasizm czy ksenofobia. Oczywiscie jest tez wielu normalnych. 

Tu sie zgadzam w pełnej rozciągłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz boję się o ten dzień, że coś się odjebie na grubo. Obstawiam, że TVN starci parę wozów, zostanie zniszczona własność, prywatna. Oby nikt nie został stratowany na śmierć. Bo dopiero będzie nabijanie kapitału któreś ze stron. Przepraszam za moje czarnowidztwo, mimo bycia optymistą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.