Skocz do zawartości

Psia grypa


zordon

Rekomendowane odpowiedzi

Psia grypa czyli protest policjantów w celu uzyskania podwyżek, przywilejów emerytalnych czy tego aby zwolnienie było płatne 100% (pozostali obywatele mają płacone na L4 80% pensji). I o ile rozumiem, że Policja powinna więcej zarabiać, bo jest to jednak trochę niewdzięczny zawód, to tyle nie rozumiem tej formy protesty, gdzie stróże prawa, idą na lewe zwolnienia lekarskie - a więc łamią prawo i nic im się nie dzieje. Cisną się na usta słowa byłego ministra MSWiA, że Polska to państwo teoretyczne. Bo jak to możliwe, aby w normalnym państwie mogło dochodzić do takiej patologii gdzie lekarze bezpodstawnie wystawiają zwolnienia chorobowe (pewnie nie rzadko za łapówkę), a ktoś kto powinien stać na na straży prawa, łamie to prawo w bezczelny sposób. Jak już by tak chciał protestować jeden z drugim, to zawsze mogliby pójść na bezpłatny urlop. Doprowadzi to tylko do większej demoralizacji w tej formacji. Tak, policję trzeba zreformować, bo to co jest obecnie to w większości przypadków patologia: patrz wykręcanie bzdurnych statystyk mandatów, gdzie chodzi tylko o ściągnięcie możliwie najwięcej kasy z obywateli w postaci mandatów, a forma protestu też jest wg mnie patologiczna. Jak uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 100 tys. mieście w nocy jest jeden radiowóz. Na całe miasto, że o okolicach nie wspomnę. Na ulicach widać braki tej służby mundurowej. Ludzie z miasta "każdego" zaczynają łączyć fakty. 

Niedługo 11 listopad, nie ma kim pracować, boję się tego dnia (a jestem optymistą).

Nic więcej w temacie nie napiszę.

 

Drobne złodziejaszki, czekały na Woodstok aby opierdalać mieszkania, dziś opierdolić można firmę, wyjebać parę palet towaru, bus i kątówka. Po za miastem to już hulaj do woli, nie przyjadą nie zostawia 100 tyś. miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinni podnieść zarobki zwłaszcza tych na dole, którzy pracują na ulicach. To co dostają to jakiś śmiech na sali a nie oszukujmy się muszą pracować w święta, w nocy etc. Co prawda cała ta akcja wygląda na podpalanie kraju z każdej strony. Kasy dla pielęgniarek czy policjantów nie ma a na zbrojenia, czy okupacyjne bazy to z podziemi wykopią. Odkąd nie oglądam wiadomości w tv tylko programy naukowe moje życie wygląda lepiej. Jak raz obejrzałem jakieś wiadomości to tak mi samopoczucie spadło...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na tą sytuacje patrzę to jest chora. Mało ludzi zostało tam "z powołania", większość starszych policjantów czeka tylko i wyłącznie na podwyżki i uciekają z tej instytucji. Nie oszukujmy się, komendant główny wszystko usprawiedliwia etosem służby, że tak trzeba bo to w końcu SŁUŻBA a nie PRACA. Nie mam nic przeciwko temu żeby służyć w święta, wtedy kiedy jest potrzeba służby. Policjanci są po prostu cholernie przepracowani, robią często po 200+ nadgodzin za które oczywiście im NIKT nie zapłaci, bo przecież służba tego wymaga. Nie dziwie się, że już mają dość tej sytuacji. To co teraz się dzieje jest zapowiedzią tego co będzie się działo za rok, jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie. Rząd chce mieć "ochronę" praktycznie za darmochę, ale prawda jest taka, że za ochronę trzeba swoje zapłacić. 

 

 
Edytowane przez Drenkun
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zuckerfrei napisał:

Słyszałem ze awantura wystartowała od tego, iż wojskowi dostali po 1k w górę, a psiarnia nic. Ktoś może potwierdzić? 

Podskoczył im wskaźnik kwoty bazowej, obecnie jest 1523,29zł *3,20 a od przyszłego roku będzie to 1523,29zł * 3,63, czyli ponad 600zł. Oczywiście policja nic nie dostała.

Edytowane przez Drenkun
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, m4t napisał:

Prawo ubijne przewiduje możliwość przesłania posiłków z zagranicy w razie zamieszek i tego typu wydarzeń.

W zasadzie mamy na naszym terenie wojska okupacyjne, które bardzo znane są ze strzelania do cywili. :) POPIS nie jest głupi ściąga sobie ochronę za nasze podatki. Za ustawą 1066 (to co napisał m4t) głosowali razem rączka w rączkę ZA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zuckerfrei napisał:

o Kurwa!

 

@Drenkun pełna zgoda, nie ma kim pracować, w policji jest w chuj wolnych wakatów. Nikt nie chce zostać policjantem, tak samo WFistą AWF, świeci pustką.

 

Jak popatrzyłem na ludzi którzy byli już na ostatnim spotkaniu organizacyjnym do policji (ostatnie podpisywanie nieuzupełnionych dokumentów), to się za głowę złapałem. Dziewczyny ważące 50-60kg po 160cm, mężczyźni w wieku 40+ którzy tylko poszli żeby odbębnić 8-12h służby i do domu. Ludzi którzy mieli 19-23 lat mogłem na palcach jednej ręki wyliczyć, bo było nas aż 3 na ponad 80 osób.  Mało młodej krwi tam idzie bo nie widzi tam przyszłości i perspektyw. Dodatkowo doświadczeni funkcjonariusze odejdą ze służby po podwyżkach, co spowoduje to, że nie będziemy mieć od kogo się uczyć jak wygląda realna interwencja. Przyszły rok to będzie po prostu armagedon w policji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Drenkun napisał:

Przyszły rok to będzie po prostu armagedon w policji.

Obawiam się najbardziej tego że zaczną zatrudniać Ukraińców w policji...

 

13 minut temu, SSydney napisał:

Za ustawą 1066 (to co napisał m4t) głosowali razem rączka w rączkę ZA. 

PiS, RN byli przeciwko, ustawę podpisał Komorowski a za nim poszło PO, SLD i PSL.

 

7 minut temu, Drenkun napisał:

Dziewczyny ważące 50-60kg po 160cm, mężczyźni w wieku 40+ którzy tylko poszli żeby odbębnić 8-12h służby i do domu.

Kobiety w policji to jest jakiś dramat...Co do reszty; większość idzie bo na emeryturę można przejść wcześniej, czyli lenistwo i wygodnictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, The Motha said:

Ukraińców w policji...

Hehe, miałem to napisać... 

No laski w policji, temat rzeka, ale @Drenkun będziesz miał możliwości ruchania, że aż miło...

 

@Aresss Może Ci kurwa jeszcze kartę z pinem podać?

Edytowane przez zuckerfrei
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, The Motha napisał:

Obawiam się najbardziej tego że zaczną zatrudniać Ukraińców w policji...

Ustawa się jeszcze nie zmieniła, człowiek musi mieć polskie obywatelstwo, żeby zacząć postępowanie do policji.

5 minut temu, The Motha napisał:

Kobiety w policji to jest jakiś dramat...Co do reszty; większość idzie bo na emeryturę można przejść wcześniej, czyli lenistwo i wygodnictwo.

Kobiety w policji to naprawdę jest duży problem tej instytucji. Mówi się, że człowiek jest równy i wszystko pięknie, świetnie, ale nie widzi mi się iść na poważną interwencje w przyszłości z dziewczyną co waży 50kg, co ona zrobi jakiemuś bandycie co waży 100kg? Najwyżej go za nogę złapie, żeby za daleko nie uciekł.

Edytowane przez Drenkun
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rycerz76 napisał:

Nikt ich nie zmusza do pracy tam gdzie pracują.

Dlatego właśnie nie ma chętnych do służby w policji. Brak marchewki za to kij zawsze się znajdzie. Dlatego jeśli ktoś zarobi na spocznij w cywilu tyle samo lub więcej niż w służbach mundurowych to rachunek jest prosty. Dlatego zarówno w policji jak i w wojsku normy dla kandydatów poleciały mocno w dół. 

Co do lipnych L4 to grypę żołądkową może każdy jeden symulować a lekarz dla świętego spokoju wypisze tygodniowe zwolnienie.

Edytowane przez Baca1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aresss

Jakbym, kurwa chciał podać miasto to bym podał w pierwszym poście.

Masz za daleko do swojej głowy?

Ty nie musisz mi w nic wierzyć.

A jednak zaczynasz węszyć.

Nie musisz tego czytać nikt Cię nie zmusza.

Policja nie ma kim pracować! I to są fakty.

 

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Drenkun napisał:

Ustawa się jeszcze nie zmieniła, człowiek musi mieć polskie obywatelstwo, żeby zacząć postępowanie do policji.

Co to za problem, Żydom hurtowo paszporty RP (UE) są wydawane aby mogli tu przybywać, to z Ukraińcami może być podobnie, oczywiście moje prywatne zdanie :)

 

11 minut temu, Drenkun napisał:

Mówi się, że człowiek jest równy i wszystko pięknie, świetnie, ale nie widzi mi się iść na poważną interwencje w przyszłości z dziewczyną co waży 50kg, co ona zrobi jakiemuś bandycie co waży 100kg?

Znajomy opowiadał że miał stłuczkę w mieście, przyjechał patrol policjantek, zero respektu do nich, nie potrafiły opanować sytuacji, stres, łzy w oczach, a On jechał wtedy z kumplem a w drugim aucie który w nich uderzył jechało też dwóch gości i kobieta, musiały zadzwonić po patrol męski, przyjechali i ogarnęli sprawę :)

 

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.